Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 1 éves jogsival vezethetek...

1 éves jogsival vezethetek külföldre?

Figyelt kérdés

Szóval azt olvastam, hogy 1-2 évesnek kell lennie a jogsinak, hogy külföldre mehessek és 18 év +.


Most lett egy éves a jogsim és 18+ vagyok.


Jogilag van akadálya, hogy külföldre mehessek vezetni?


Kérem csak olyan válaszok jöjjenek, akik 100% biztosak a törvényben és elolvasták. Köszönöm!



2020. júl. 20. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
2020. júl. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mit kell nézni?
2020. júl. 21. 04:05
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
A KRESZ világosan leírja.
2020. júl. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, vezethetsz, akár egy napos jogsival is. Azonban még egy évig nem vontathatsz pótkocsit, mert két év a kezdő vezető időtartama. Ha ezt a két évet megszakítja egy járművezetéstől eltiltás, akkor az ideiglenes visszavonás lejárta után folytatódik a két év számítása.
2020. júl. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

első nemzetközi kategóriától (ami lehet AM is de sokan nem tudják) kezdve két évig nem húzhatsz utánfutót mert kezdő vezetői engedélyed van

ez nem vonatkozik a külföldön való vezetésre, csak az a korlátozás van hogy legalább 18 évesnek kell lenned, anyi elmúltál tehát mehetsz külföldre

bárki bármit mond, jelenleg ezt olvasnád bármelyik kresz/jogszabály oldalon csak "hivatalosabb" fogalmazással

2020. júl. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom
2020. júl. 21. 17:26
 7/7 anonim ***** válasza:

De ha már csak 1-2 hónap van hátra a jogosítványod 2 éves szülinapjáig akkor már vontathatsz futót bátran, azért már nem kekeckednek.

Én is vontattam, állítottak is meg, elkérték az iratokat, majd további jó utat kívántak.

Sokk fontosabb, hogy a forgalmi nálad legyen mert azért viszont büntetnek.

2020. júl. 22. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!