Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám folyton összeveszik...

Anyukám folyton összeveszik velem, meg szíd, ha sírni lát. Hogy tudnám ezt vele megbeszélni?

Figyelt kérdés

Mindig is olyan voltam, aki ha ideges, akkor nem csapkod, kiabal, vagy valami, hanem elsirom magam. Pl vitatkozni képtelen lennék sírás nélkül. Mostnanában nagyon sok változás jött az életembe. Amiket feldolgozni se tudok, mert vele nem lehet beszélni negatív dolgokról. Tegnap volt egy pánik rohamom. (Nem első, de ő nem tudja, hogy már volt) két hét mulva megyek dolgozni, és ezt realizáltam. Eddig suli mellett két helyen dolgoztam, de sehol se kedveltek, mert csendes vagyok. Nem tudok bánni az emberekkel. Nehezen megy a beszélgetés és a beilleszkedés. De mikor erről beszéltem anyuval, akkor kezdtem el sírni, és azthittem megfulladok. Ő meg még elkezdett beszologatni, szídni.

Anyukámnak teljesen más a személyisége mint nekem. Ő sose értette meg, hogy nekem nehezen megy az emberek között lét.

Hogy tudnék vele erről beszélni? Mert akárhányszor megpróbáltam, hatalmas vita lett belőle, aminek az lett a vége, hogy en egy boldond ember vagyok, és inkább akasszam fel magam..


2020. aug. 18. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát,szerintem elég nehéz lesz megértetni vele.

Szerintem miharabb költözz el onnan.

2020. aug. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 striga ***** válasza:
100%
Őt megváltoztatni nem tudod. Legjobb, ha elköltözöl és utána sem hagyod, hogy bántson.
2020. aug. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Mihamarabb költözz el! Ha tüneteid többsége elmúlik, akkor anyád a kiváltó ok. Ha nem, akkor komolyabb segítségre van szükséged.

Csendes vagy, azaz introvertált. EZ nem baj.

"vitatkozni képtelen lennék sírás nélkül" Ez nem normális. "Tegnap volt egy pánik rohamom." Ez sem. Szociális fóbiád lehet.

"és azthittem megfulladok. Ő meg még elkezdett beszologatni, szídni." Ez a viszony mérgező.

Neked pszichoterápiára is szükséged van mindenképpen.

2020. aug. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy! Mért akarsz mindenáron beszélgetni vele? Ne neki akarj megfelelni, úgyse lehet! Bérelj egy szobát, és haza se menj. Jó lenne egy pszichológus, mikor majd belefér az anyagiakba.
2020. aug. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azt akarja elérni, hogy inkább a vitakultúrád fejleszd a sírás helyett, csak nincs hozzá eszköze. Nekem úgy tűnik, hisztinek titulálja az érzékenységed és tudja, hogy ezzel nem fogsz tudni boldogulni az életben, főleg ha belesüppedsz. Nem jól kezeli és szerintem nem is fogja, így ne erről az oldalról próbáld megoldani, hanem inkább menj terápiába, mert így valóban nem fogsz tudni boldogulni az életben. Ne süppedj bele abba, hogy ilyen vagyok meg olyan vagyok, mert-mint ahogy anyudon, meg az eddigi tapasztalataidon is látod-ez senkit nem fog érdekelni. A változásért neked kell tenned és ahhoz, hogy könnyebb életet élj (mentálisan) neked tényleg tenned kell. Ne anyukád megértését kérd, hanem tàmogatását a változásban.
2020. aug. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem ugyan ez van csak apámmal.Vele nem érdemes beszélgetni mert folyton dühöng meg ordít én nekem el kell érjem azt a szintet hogy ne fakadjak sírva.Megértem milyen a helyzeted.Én se tudok beilleszkedni,csendes vagyok.Amit megtehetsz amint van anyagi pénzed hogy eltartsd magad költözz el és amíg nincsen addig a nap részeit távol töltsd az otthonodtól.Nekem a meditálás jött be.Az előtt mindig remegve léptem apám elé.Ha ilyen nehéz neked is jót tenne egy képzeletbeli barát.
2020. aug. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!