Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szörnyű sírni látnom anyát....

Szörnyű sírni látnom anyát. Hogy segítsek neki?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak, anyának ez a 2. házassága, 9 éve házasok.

A nevelőapám először teljesen normális volt, de mára egy állat lett.

Ő jogász, sokkal többet keres, mint anya 180 ezres fizetése, mégis anya fizeti a ház hitelét, a rezsit és mindent, ami vele jár (tűzifa, takarítás, kertész, ha szükséges). Nem mondja meg anyának, mennyi pénze van. De ugye anya nem bír mindent fizetni, ezért néha kér tőle pénzt (nem 50-60 ezreket, hanem mondjuk 5-öt) és akkor hatalmas üvöltözés van, hogy anyának semmi nem elég, most adott neki nemrég, stbstb. Tegnap nem talált kétezres forintot, ami a zsebében volt és anyával este 10-kor elkezdett üvölteni, hogy azonnal adja vissza, tudja, hogy ő lopta el és lehordta mindennek... Kiderült, hogy a kabátzsebében volt végig a kétezres és csak nevetett utána, anya közben sírt.

Anya biciklivel jár mindenhova, mert az autóját tönkretette a férje. Anyának nem vesz új autót, de magának most néz egyet, ami 10 millió felett van, pedig a mostani autója is 4-5 éves és semmi baja nincsen.

Minden évben elvisz minket nyaralni, közben hangoztatja, hogy milyen nagylelkű, pedig nekem apa fizeti ki az utat és a költőpénzt is ő adja. Aztán a nevelőapám semmilyen idegen nyelvet nem beszél, én kettőt is és mindig nekem kell fordítani. De van, hogy éjszaka kezd el kopogni az ajtómon, hogy menjek le neki a hotel bárjába fordítani és ha elküldöm melegebb éghajlatra, elkezd üvölteni. Idén pl. egy külföldi házaspár jött ki a mellettem lévő szobából, hogy minden rendben van-e. Meg magának kint is megvesz mindent, anyának semmit, mert mégis mit képzel, hogy akár egy 20 euros táskát szeretne...

Most nyáron egy orvos házaspár is abban a hotelben volt, ahol mi és nagyon jóban lettünk és mondták, hogy látszik a nevelőapámon, hogy valami gond van nála fejben. Üvöltözik, de akár a legnagyobb tömeg közepén is, utána meg vagy nevet, mint valami eszelős, vagy úgy tesz, mintha semmi nem történt volna.

Folyamatosan 16-20 éves lányokat nézeget, anya előtt is és olyanokat mond, hogy az undorító. Legutóbb is elmentünk vacsorázni, akkor is ezt csinálta és mikor felálltam, hogy odahívom a lányt, akkor nekem esett, hogy mégis mit képzelek...

Megcsalja anyát, semmit nem segít itthon, enni és aludni jár ide, anyát cselédnek nézi. Elvárja, hogy mindenki csinálja meg neki azonnal, amit kitalál, de ő semmit nem tesz meg még a saját gyerekéért sem.

Nincsenek barátai, a szülei nem beszélnek vele.

Szörnyű, hogy minden este az üvöltözést kell hallgatnom, mert bármit mondana neki anya, vagy kérne tőle, azonnal kiabál és csapkod.

Én szeptemberben elköltözöm innen az egyetem miatt és félek, hogy akkor anya teljesen egyedül marad.


2015. nov. 26. 18:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád miért nem vál el?
2015. nov. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj anyukáddal. Mond el, hogy te hogy látod ezeket a dolgokat, és kérdezd meg, hogy miben tudnál segíteni.
2015. nov. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád jobban tenné, ha elválna! Az ilyen nem férjnek való! Semmi hasznotok belőle.
2015. nov. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Mert ha elválna, nem bírná fenntartani egyedül ezt a házat.
2015. nov. 26. 18:34
 5/25 gömbicica ***** válasza:
100%

gondolom nem a mostohapapával vették fel a hitelt a házra, hanem már ugy jött ebbe a házasságba, hogy Anyudnak megvolt a hiteltartozása.

ha ennyire nem tud emberhez méltóan viselkedni, akkor nem is értem Édesanyád miért nem küldi el?

bár nem tudom ki házában laktok most.


én biztos nem türném :( :(

2015. nov. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
De azt írod, mindent egyedül fizet. Akkor mégis fenn tudja egyedül tartani.
2015. nov. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
84%
180 000Ft-ből azért szerintem ketten már meg lehet élni, még ha nem is luxusszínvonalon. Bár szerintem inkább a szegénység, mint a lelki terror. A házat meg el tudjátok adni. Ne hagyd, hogy anyukád emellett az állat mellett maradjon!
2015. nov. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

nem tudná fenntartani a házat? és?

akkor gondolom olyan nagy. ha elválna, és te is csak ritkán járnál haza, akkor egy 1,5 szobás is megteszi, nem?

azért 180 ezerből nem kell szűkölködni, sokan fele ennyiből törlesztenek lakáshitelt.

ha kevés a pénz, akkor nem kell nagy lábon élni, nem kell palotát fenntartani.

elhiszem, hogy rossz nézni, de édesanyád felnőtt ember, neki kell a saját döntéseit meghoznia. ha ebben a kapcsolatban marad, annak oka van. ha nem jó neki, akkor meg lépjen. te nem adhatod be helyette a válást.

szerintem bőven vannak olyan dolgok, amikről te nem tudsz, még akkor is, ha a saját anyádról van szó. az ember nem beszél meg mindent a gyerekével, amit a házastársával megbeszélnek. (persze fordítva is igaz)

ha meg nem hajlandó lépni, akkor nem lehet rajta segíteni. ha direkt mártírkodni akar, akkor az az ő döntése. a bérét nem veheti el a férje, és 180 ezerből meg lehet élni, ha vesz egy kisebb lakást. de úgy tűnik, ez így jó neki.

2015. nov. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Anyának volt egy 2 hálószobás+ nappalis háza, de a férje mondta, hogy vegyenek kertes házat. Az ő nevére már tudott hitelt felvenni, ezért felvette anya, mivel neki semmi hitele nem volt előtte, a férje pedig megígérte, hogy felezik minden hónapban a hitelt... Aha, azóta is...

Épp ez az, hogy anya mindent befizet és már semmilye nem marad, mire a hónap első hetének vége. Ezért megy a veszekedés, mert ha kér pénzt a férjétől, ő üvölt.

Közben itt vagyok én is, nekem csak a különóráim kerülnek 30-35 ezerbe egy hónapban, plusz ugye a vásárlások, ebédek, bár ezek nagy részét apa és mamáék szponzorálják már.

Egy költözés nem úgy megy, hogy kitalálja és már pakol is. A házat előbb el kell adni, amit addig fenn is kell tartani...

2015. nov. 26. 18:43
 10/25 anonim ***** válasza:
97%
Pedig ezt a helyzetet csak anyukád tudja megszüntetni és meg is kell szüntetnie, mert ez nem élet, anyukád belebetegszik, sőt rosszabb is lehet. Bocs, de a továbbtanuláshoz nem kell különóra, egyedül is fel tudsz készülni, ilyen pénzszűke esetén másra kell az a pénz. Anyukádnak kéne egy barátnő, aki tettrekészebb, mint ő, mert ő döntésképtelen. El kell válni, a házat kisebbre cserélni. Ügyvédet fogadni. Amíg még él ...
2015. nov. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!