Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tartani vagy megszakítani a...

Tartani vagy megszakítani a kapcsolatot olyan szülökkel akik több pénz/ingatlant adnak a testvérnek?

Figyelt kérdés

Tehát 2 vagy több gyerek esetén, kevesebb pénzt adnak vagy az egyik kap ingatlant míg a másik nem.

Áldozatként tartani a kapcsolatot vagy leköpni az ilyen szülöket?



2020. aug. 18. 18:57
A kérdező szavazást indított:
Megszakítani
Tartani
Minimálisan tartani
Egyéb(leírom)
70 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
30%

Az meg miféle tévhit, hogy a szülőknek kötelező ugyanakkora arányban osztogatni a zsetont?

Ha megszakítod, a te döntésed. De felneveltek, sok pénzbe kerültél így is, iskoláztattak, ésatöbbi. Na meg még mindig a szüleid. Semmivel sem szeretnek most kevésbé, mint akkor szerettek, mielőtt a tesó megkapta az ingatlant.

2020. aug. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom miért kellene leköpni a szülőket csak mert egyik testvért jobban segítik? Lehet ő jobban rászorul?

Nálunk pl hármónk közül én kaptam anyagilag a legtöbbet, bátyám fizikailag kapott segítséget építkezésnél és a másik bátyám hiteléhez pedig a szüleim a kezesek. Nem méregetjük összegileg ki mennyit kapott. Azt adtak amit tudtak/ami kellett.

A páromnak nem sokat segítettek (taníttatták), a huga kapott kocsit és a lakásba is besegítettek az ő szüleik.

De emiatt nem fogjuk megszakítani a kapcsolatot velük és nem is igazán izgat a dolog, mert nekünk megvan a rávaló a házunkra.

2020. aug. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
72%

Ha gondolod, minimálisan.

Különben nem kell kétszer feltenni a kérdést különböző verziókban, értjük, hogy miről van szó.

2020. aug. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk is teljesen máshogy kezelik a 3 gyereket mind anyagilag, mind általában. Mindhárman tartjuk a kapcsolatot a szülőkkel, még ha vannak is vitáink. Nálunk fel se merült hogy a megkülönbözetét miatt bárki is megszakítaná a kapcsolatot.
2020. aug. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Fura, ha valakit nem érint meg, hogy a testvéreit jobban szeretik, mint őt.
2020. aug. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Ezt én sem értem mondjuk egy testvér kap egy 40 milliós belvárosi ingatlant mert lusta és életképtelen, míg rád azt mondják hogy életképesebb vagy és vhogy megoldod. Érdekesnek találom hogy egyeseket nem zavar.
2020. aug. 18. 19:41
 7/23 anonim ***** válasza:
20%

Kedves 5-ös. Nem jobban, csak másképp. Hisztizhetnék is, ki is zárhatnám a családot az életünkből, de attól nem lenne jobb. Legalábbis szerintem, és a mi esetünkben.

Két lehetősége van az embernek:

-hisztizik: nem, nem fognak változni a dolgok, max összevesznek

-nem hisztizik, beletörődik, elfogadja, és próbál a nagyobb különbségekre/sérelmekre nem emlékezni.


Mindenki eldönti hogy akarja kezelni. Én a másodikat választottam, bár azért kis kiszti nálam is volt.

4. voltam.

2020. aug. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Tipikus áldozat vagy utolsó, veled ki tudtak tolni a szüleid mert tudták hogy nem lesz következménye.

Velem merjenek ilyet csinálni a kapcsolat megszakítás lenne a legkevesebb retorzió, ott próbálnám tönkretteni az életüket ahogy csak tudnám. Feljelentgetni bármiröl amit tudok minden közös ismerösnek elhordani őket, soha többet nem látnának, ha betegek vagy bármi lennének könyöröghetnének sem látnának többet.

2020. aug. 18. 19:45
 9/23 anonim ***** válasza:
89%

Osztom, biztosan megszakítanék mindent és örüljenek, ha ennyi a dolog.


Ha nekem a kivételezéssel szabad lelki sebeket okozniuk, akkor nekem is szabad leszarni őket és nekem is szabad valóságot mesélni a barátoknak.

2020. aug. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

7-es, a francokat másképp szeretnek...


Mert rendben van, hogy nem lehet forintra pontosan ugyanannyit adni minden gyereknek, hosz sok dolog nem is mérhető, de ahol látványos különbségeket tesznek, és lesz*rják, hogy az egyik gyereknek sokkal kevesebb jut, ott ne hazudjuk már, hogy attól még ugyanúgy szeretik.


Még az is hagyján, hogy jobban szeretik, de legalább ügyelnének, hogy ez ne legyen észrevehető...

2020. aug. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!