Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim nem segítenek és nem is támogatnak a fogyásban?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, 168 cm magas és 83 kiló. Gyerekkoromtól kezdve túlsúlyos vagyok, már oviban is kövérebb voltam és ez azóta sem változott. A szüleim soha nem foglalkoztak ezzel, pedig ők is egyértelműen látták és mindig probléma volt az is, hogy nem kaptak rám ruhát stb., de sosem segítettek érdemben. Ha valaki rámutatott, hogy valami nem oké és nem kellene úgy kinéznem, akkor csak elviccelték vagy valamit mondtak rá, hogy "igen, szeret enni" stb.. A gyerekorvos is csak olyanokat mondott mindig, hogy "majd megnyúlik" meg "majd nőiesebb lesz"...hát nem. A szüleim és a testvérem is egyébként normál testalkatúak, ők nem sportolnak vagy mozognak semmit és mindig ugyanazt eszem, mint ők. Kivéve iskolaidőben, mert akkor csak délután 5 körül tudok otthon enni, és napközben max. egy szendvicset vagy valami gyümölcsöt tudok enni. Viszont én kövér vagyok. A suliban mindig kellett járnom plusz sport foglalkozásokra is, jártam gyógytesire is és mindig mondták a szüleimnek is, hogy el kell járnom sportolni, de ők soha nem vittek el vagy fizettek be sehová. Már magam is próbálok rá odafigyelni, hogy kevesebbet egyek, nem iszom üdítőt, nem nasizok, de nem fogyok. Nem tudom mit kellene csinálnom, szerintem a legjobb az lenne, ha elmennék szakemberhez, aki tudna segíteni. Viszont a szüleim ebben egyáltalán nem támogatnak, mindig csak elterelik a témát és őket ez egyáltalán nem érdekli.
2020. aug. 19. 14:05
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp megérne egy kivizsgálást. Elmehetsz egyedül is, a szüleid nem kellenek hozzá.
2020. aug. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
A szüleim azért kellenek hozzá, mert másképp nem is tudok elmenni. Nincsen tömegközlekedés, kocsival tudunk csak bemenni a városba, amivel csak a szüleim tudnak bevinni.
2020. aug. 19. 14:16
 3/40 anonim ***** válasza:
94%

Pedig ez az életmód nem indokolja a súlyfelesleget.


Menj el egyedül dokihoz. Menstruációd rendben van?

2020. aug. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon megértelek, hasonló helyzetben vagyok, igaz már nem élek a családommal együtt.

Nekem az segít, hogy amikor náluk vagyok, nagyon kicsi adagokat szedek mindenből és mivel kaloriaszamlalassal fogyok, ezért már szemre meg tudom saccolni, hogy kb milyen tápértéke lehet a kajának (persze ez sose pontos...). A sütiket meg nasikat hiába kínálgatják, elutasítom, és hiába néznek hülyének, mikor pár napig ott vagyok, ugyanúgy tornázok. Úgyhogy hasonlót tudok neked is javasolni, csökkentsd az adagot és a családon kívüli eveseknel törekedj arra, hogy minél egészségesebb kajákat egyél. Ha sportolni nem engednek el, akkor gyalogolj haza a suliból, barátnős programot színlelve járj el sportolni. Tudom milyen ilyen családban élni, ráadásul engem vegzálnak is a súlyom miatt, de azért a sütit ajánlgatják... szóval ne foglalkozz velük, csak csináld.

2020. aug. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
87%
Többi válaszoló: ha csak napi 1x eszik otthon, akkor garantáltak a brutal adagok, mert ki van éhezve, és ilyen kevés evés mellett minden kaja ráragad, sztem emiatt nem tud fogyni. Legalább 3x kellene teljes értékű étkezést beiktatni.
2020. aug. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
19%

Én napi 2x eszem, jóformán 1000 kcal sincs meg.

Nagyon pici adagokat.


Mégis fogyok, nem is lassan, nem hiszek ebben.

2020. aug. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem, sokkal jobb, hogy a szüleidet nem érdekli, mint ha egész nap evvel piszkálnának. Ha változtatni szeretnél a helyzeteden, mondd meg a szüleidnek, és kérd ki a véleményüket, vagyd vesd fel, hogy szakember segítségét szeretnéd kérni.

Egyébként azzal, hogy csökkented az ételmennyiséget, nem feltétlen fogsz fogyni. Ilyenkor arra kell odafigyelni, hogy miből milyen rendszerességgel kéne enni, és bogy meglegyen a napi 5szöri étkezés, illetve el kéne járnod kondizni, vagy keress magadnak egy olyan sportágat, ami tetszik neked és nem csak kényszerből csinálod.

Én ajánlani tudnám neked kezdésként az aerobikot. Kívülről egyáltalán nem tűnik annyira nehéznek, viszont engem a heti 2 óra eléggé leterhelt, és volt olyan, higy izomlázam is volt utána. Ha viszint a szüleid anyagilag nem támogatnának, és nincs is pénzed, nagyon sok videó van fent youtubeon, ami segítséget tud nyújtani. Nem a legjobb ez a módszer a személyes véleményems zerint, de a semminél többet ér.

Remélem valamennyire tudtam segíteni:))

2020. aug. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

3-as A menstruációmmal nincsen probléma.

4-es Számoltam kalóriát és használtam is ehhez való alkalmazásokat, de nem tűnt túl soknak. Max. 1200-1400 kalória. A szüleim visznek suliba is és hoznak haza délután, néha ott tudok maradni egy-egy alkalommal, de mivel a kocsihoz és hozzájuk vagyok kötve ezért ez nem egyszerű.

2020. aug. 19. 14:24
 9/40 anonim ***** válasza:
89%
Mozogsz? Nem kell befizetni sehova, egy edzőcipőd azért gondolom van, elmehetsz kocogni az utcában, otthon csinálj saját testsúlyos edzéseket, rengeteg fitnessvideó van a YouTubeon. Ehhez azért nem kell a szüleid segítsége/pénze
2020. aug. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

5-ös Normál adagokat szoktam enni. Most a szünetben próbáltam tartani a napi legalább 3 étkezést, viszont a suliban nem megy vagy nem tudom hogyan oldhatnám meg. Reggelizni egyáltalán nem szoktunk. Elég korán kelek így is, későn fekszem le a tanulás miatt és nem szeretnék még az alvásból elvenni. Ebédelni a suliban nem tudok. Szóval tényleg max. viszek magammal valamilyen gyümölcsöt vagy egy szendvicset és azt megeszem egy szünetben.

6-os Ez jó ötlet, csak igazából már nem nagyon van ehhez motivációm vagy nem tudom elhinni, hogy segítene. Elég aktív gyerek voltam, rohangáltam mindenfele, két percet nem ültem meg egy helyben és mégis kövér voltam. Általános iskolában is jártam a kötelező tesire, mellette gyógytesire és még mellette valamilyen tömegsportra és mégis kövér voltam. Gimiben is van heti 5 tesink és most is kövér vagyok. Nem tudom, hogy ez tényleg elég lenne-e. Megpróbálom és reménykedek, csak már picit sok a kudarc.

2020. aug. 19. 14:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!