Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem támogatnak a szüleim, mit...

Nem támogatnak a szüleim, mit csináljak? Hogyan győzzem meg őket?

Figyelt kérdés

Szép napot!


Az elején megszeretnélek kérni titeket, hogy normális válaszokat írjatok. Szülők véleményére lennék elsősorban kíváncsi, viszont hasonló "tapasztalatokkal" rendelkező gyerekek válaszát is szívesen elolvasom!


18 éves vagyok, továbbtanulás előtt.

A jegyeimmel semmi baj nincs, legutóbbi évemet (11.) 4,8-as átlaggal zártam. 3 éve biztos vagyok abban, hova szeretnék menni továbbtanulni, és komoly esélyem van rá, hogy bekerüljek ugyanis nem eget rengetően magas a ponthatár. Véleményem szerint minta gyereknek számítok, nem iszok, ritkán járok bulizni...

A szüleimnek mégsem vagyok soha elég jó.

Vannak terveim a jövőre nézve, mint szerintem az én koromban mindenki másnak is, viszont ehhez kezdetben anyagi támogatásra szorulok!

(Itt megjegyezném, hogy a szüleim semmiféle diákmunkát nem engednek nekem, mondván hogy az én koromban a tanulás legyen a legfontosabb) - tehát önálló keresetem nincs. Még egy kevéske sem, iskola mellett.

Nem állunk rosszul anyagilag, sőt szerintem az átlagosnál jobban is.

A szüleimnek viszont az az alapelvük, hogy csak olyan dolgokra költenek ami szerintük fontos, NEKIK fontos, és ami SZERINTÜK megéri.

Csak egy példa:

Ha születésnapomra egy utazást szeretnék, mondjuk 100.000 Ft értékben /ez csak példa/ akkor azt mondják, hogy NEM, nem megyünk. Mert ŐK azt vallják, hogy az emlék amit az utazáskor szerzek nem kézzel fogható: kidobott pénz. SOSE megyünk nyaralni, holott tudom, hogy megengedhetnénk magunknak.

HA viszont egy 200.000 Ft-os telefont kérnék, az teljesen rendbe van, mert kézzel fogható stb. (teszem hozzá, hogy nem kérnék Iphonet mert szerintem ez a felesleges pénzkidobás).

Szóval a lényeg, hogy teljesen más fontos nekik, és más nekem! Nem a pénzzel van a baj, mert hiába lenne olcsóbb egy nyaralás mint egy telefon pl. ők akkor is a telefont vennének meg, nem érdekelve azt, hogy nem örülök nekik. MERT EZ AZ Ő ELVÜK.

Nem akarok hálátlannak tűnni, mert tudom más gyerek lehet fele ennyit sem kap mint én. És ha tehetném saját magam keresném meg a pénzt bármire DE ezt sem engedik, mert ez sem az ő ELVÜK. (tudom 18 vagyok, és megtehetném, hogy az engedélyük nélkül dolgozok, de nem akarok feszültséget a családba).


Ami a jövőt illeti az egyetem mellett szeretnék elvégezni egy tanfolyamot ami fél év. És 200.000Ft.

Ennek az lenne az oka, hogy az egyetem mellett (7év) tudjak a tanfolyamos "végzettségemmel" dolgozni amig nem lesz diplomám, és egy idő után saját magam tartanám el, és ez a 200.000 Ft is bőven megtérülne.

A szüleimnek persze ez sem tetszik, és a jövőbeli terveim közül semmi más sem, holott más emberek szülei büszkék rám amiért vannak AMBICIÓZUS terveim és látják rajtam, hogy tennék is értük ha tudnék.. de nem tudok.


Segítség, javaslat, tanács! Bármit megköszönök!!!

18/L



2018. júl. 27. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne úgy viselkedj, mint egy gyerek,akinek minden a szuleitol függ. Nehogy már azért ne úgy éld az életed ahogy te akarod, mert nem akarsz feszultseget a családban. Menj el dolgozni, keresd meg magadnak a pénzt arra amit szeretnél és fuggetlenedj tőlük, hogy elhesd a saját életed.

Mielőtt az lenne, hogy nem tudom miről beszélek.. 20 éves vagyok magamnak fizetem az egyetemet és most költöztem el. A szuleimtol annyi anyagi támogatást kaptam, hogy otthon éltem, tehat lakásért nem kellett fizetnem. Nekem ez is nagy segítség volt.

Teremtsd meg magadnak azt amit szeretnél vagy akkor élj úgy ahogy ők elvarjak majd 30 evesen is, mert te nem akarsz feszultseget.

2018. júl. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem mellett lesz időd dolgozni? Tudom, hogy sokan csinálják, de azért nem minden szak mellett lehet, meg nyilván sokan kényszerből teszik.

Szerintem inkább örülj neki, hogy nyugodtan tanulhatsz.

Nyáron meg menj el diákmunkára és abból fedezd azt, amit a szüleid nem tartanak fontosnak, pl. nyaralás.

2018. júl. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ledöbbentem, anya vagyok! Egyrészt én pont fordítva gondolom, a közös élmények pl utazás az amire 20 év múlva is örömmel gondolunk vissza mig az Iphone-t rég elfelejtjuk.....ha a gyerekem feltétlenül dolgozni szeretne akkor nagyon büszke lennék rá, ha úgy látnám hogy sok a suli mellett akkor azért megmondanám hogy nem muszáj melóznia ha megtehetjük anyagilag. Szerintem pont "túl jó" vagy sosem lázadsz emiatt érzik hogy mindent megtehetnek veled.
2018. júl. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én is hasonló helyzetben vagyok, a szüleim nekem is az elveik szerint élnek. Ezzel nincs is baj addig, amíg nekem azok egyeznek az övéikkel. Anyum nekem mindenbe beleszól, mindent jobban tud helyettem( hogy viselkedjek, öltözködjek, mit csináljak). Példák az elveikre hogy 3 éve van barátom, én is 18 vagyok, és elengednek(nagy nehezen) aludni hozzájuk 3 év után, ahol tudják, hogy együtt alszunk, de mikor ő idejön, még így is, hogy ő 20 és 3 éve együtt vagyunk, nem aludhatunk itthon együtt. Mert ezek az ő elveik, nem engednek belőle, nem a kénylemetlenség miatt, hanem mert csak nem. Úgy érzem én is, hogy eddig túl jó voltam, ezért már kicsit átestünk mi is a ló túloldalára. Mikor nyár elején bejelentettük, hogy a barátommal szeretnénk összeköltözni, akkor elkezdtek balhézni, parancsolgatni, hogy ők ezt nem engedik, megtiltják. Én nem mondtam semmit, mert most már az engedélyük nélkül is mehetnék, életemben először nem engedtem nekik azért, mert az ő elveikkel ez nem egyezik.(nem kértünk volna rá pénzt) és bár hetekig ment itthon a vita, elhordtak mindennek, hogy képzelem stb, végül kiabálás nélkül leültettek, és meg tudtuk beszélni! Mondták, hogy miért nem szeretnék, arra kértek, hogy várjak egy évet, de ha nem szeretnék, beszállnak az albérlet költségeibe, hogy tudjak tanulni. Végül megegyeztünk, hogy egy évet koliba megyek, és utána nem szólnak az összeköltözés miatt, pedig kitagadással meg ilyenekkel fenyegettek előtte. Ez arra példa, hogy igenis merj egy kicsit lázadni!! Én is féltem, mert meg akarok nekik felelni, de ha azt akarod, hogy felnőttként és egyenlő félként kezeljenek, akkor viselkedj is úgy, ne akarj nekik mindenben megfelelni, és az akaratuknak alátendelődni! Ha te el akarsz menni dolgozni, menj! Mi tart vissza? Egy hétig csúnyán néznek rád, és megbékélnek. Legyenek önálló döntéseid, különben 30 évesen is az irányításuk alatt fognak tartani, mert tudják, hogy megtehetik. Hosszú az út a felnőtté váláshoz, de valahol el kell majd kezdeni, ha szeretnél változást, és az jelen esetedben nem lesz szerintem vitáktól mentes, de utána meg jó lesz, nekem is megérte szenvedni! Ha kérdésed van, írj nyugodtan, sok sikert! :)
2018. júl. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat !! :)
2018. júl. 31. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!