Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megharagudnál, ha a gyereked...

Megharagudnál, ha a gyereked pszichológushoz fordulna, hogy feldolgozza/átalakítsa a tőled kapott káros mintákat?

Figyelt kérdés

A kérdésem csak elméleti, mert elgondolkodtató, hogy a környezetemben szinte mindenkinek vannak olyan sebei a szüleitől, amiért neheztel rájuk.

Nem feltétlen kell durva dolgokra gondolni, de szinte mindenki hoz olyan mintákat, ami az ő életüket megnehezíti, és ezért a szülőkre haragszanak.

Fájó belegondolni, hogy hogy lesz "a gyermekem a legnagyobb csoda" gondolatából, egy sérülésekkel tűzdelt kapcsolat.

Nekem rosszul esne, hogy egy pszichológusnak ecseteli a gyerekem a hibáimat, mikor annyi energiát fektettem bele, míg felnőtt. Ugyanakkor tudom, hogy ez az ő érdeke, és minden szülő hibázik valamiben.

Ti hogy vagytok ezzel, haragudnátok ezért?


2020. aug. 22. 20:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
90%
8-al értek egyet. Én pl járok terápiára jelenleg pont ezért. Nem a “szokásos” alkoholizmus az oka, hanem más jellegű hibák, amik sajnos eléggé kihatással vannak a jelenemre. Az én anyukám pl nem érti meg, igazából fel sem fogja teljesen ez miért jó, még régebben (kb 16 éves koromban) azt mondta, oda csak a “dilisek” járnak. Valóban nem fogja fel, ahogy 8-as írta.
2020. aug. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
87%
Mutter haragudott/rosszul esett neki.
2020. aug. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
90%
Nehogy már a szülőnek essen rosszul, minden gyerek olyanná válik amilyen mintát lát illetve amilyet örököl...
2020. aug. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
97%
Én csak hírből ismerek jó szülőket. Az emberek manapság nem tudnak gyereket nevelni. De ez inkább a felgyorsult modern társadalom hibája, nem (csak) az övék. De mondjuk azt, sok 10-ből 3-4 embert nem is engednék gyerek közelébe, annyira gyökerek a neveléshez. A gyerek jobban jár, ha pszichológushoz megy.
2020. aug. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Biztos valamennyire szarul esne, de nem haragudnék rá. Inkább magamba néznék, próbálnék beszélni vele, hogy mit csesztem el. Főleg, ha lenne mondjuk testvére is, akkor kifejezetten aggasztó lenne.
2020. aug. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Csak a "gyerek" oldaláról tudok nyilatkozni: a szüleim érzelmi analfabéták, rengeteg kárt tettek bennem. Tagadásban vannak, szerintük azért vannak problémáim, mert "gyenge" és "túlérzékeny" vagyok "gyárilag". Saját gyerekem vsz. nem lesz, mert addig nem szeretnék, ameddig magamat rendbe nem hozom (semmi értelme még egy lelki sérültet adni a világnak), de ha ez valaha sikerül is, szinte biztos, hogy kifutok az időből gyerekvállalás terén.
2020. aug. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy én úgy írtam, hogy rosszul esne, hogy az én szüleim folyamatosan bántalmaztak lelkileg, meg jópár pofon elcsattant, pedig semmi vészeset nem csináltam, elejtettem valamit, elkéstem, aztán a pofonok miatt titkolóztam..


Természetellenesen ügyelek arra, hogy mit és hogyan mondok a gyerekemnek, nem ütöm meg, nem szégyenítem és alázom meg, rengeteg időt töltök vele foglalkozva, hagyok nneki teret és próbálom önállóságra is nevelni, de babusgatom is néha, ölelgetés, puszilgatás, szóval ha ezek után felnőttként valami baja lesz, akkor vagy azt fogom érezni, hogy hiába teszek meg mindent, egyszerűen nem vagyok anyának való, vagy azt, hogy a gyerekem túlérzékeny, van ilyen, pl az én gyerekem, se az auti, se az adhd diagnózis valahogy nem illik rá, most úgy néz ki érzelmi zavar a diagnózisa, szerintem egyszerűen csak túlzottan reagál BÁRMILYEN stresszre a szervezete, valamilyen hormoningadozás lehet. Nekem is van, biztos az én szüleimnek sem lehetett könnyű, de felnőtt fejjel tudom, hogy ahogy szidtak, amilyen szavakat használtak rám, hogy hányszor elvertek, megszégyenítettek kimondott nevelési célzattal(pl felkapartatták velem a féléves festékfoltot a padlóról, kb egy centiset, direkt akkor, mikor áthívtam egy barátnőm, lenyomtak a padlóra hogy kaparjam fel késsel a barátnőm előtt), na ezeket nem lehet az én érzékenységem számlájára írni.

2020. aug. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
16os, én is teljesen így vagyok, és én is így gondolkodom a gyerek vállalásról, és igazad van.
2020. aug. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
80%
Mindenkit a szülei Csesznek el.. Épp ez a baj, hogy már gyerekkortol kezdve elcseszik a szegény gyerek életét
2020. aug. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%

Azért a #19 kommentjéből is látszik, hogy ez egy bonyolult téma.


Igen, lehetséges, hogy minden embert a szüleik csesznek el. De várjunk csak! A szülőknek is vannak szüleik! Ők is csak ettől lettek olyanok, amilyenek. Igen, vannak 'szakkönyvek' manapság, amik ezt vallják: mindenki csak áldozat, illetve az áldozatok áldozata.


De álljunk csak már meg egy picit! Ha mindenki áldozat, akkor nem tehet semmiről, és nem is kell felelősséget vállalnia semmiért, ugye? Ja, és fel van jogosítva az örökös önsajnálatra.


Arról meg már ne is beszéljünk, hogy ha minden szülő elcseszi a gyerekét, akkor minden szülő inkompetens és hülye. És minden ember az. De sebaj, hisz a könyvesboltban megvehetjük jó pénzért a pszicho könyveket, amik majd felokosítják az elcseszett emberiséget. Ja, de hogy azokat is csak emberek írták... Akkor, hogy van ez?

2020. aug. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!