Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megharagudnál, ha a gyereked...

Megharagudnál, ha a gyereked pszichológushoz fordulna, hogy feldolgozza/átalakítsa a tőled kapott káros mintákat?

Figyelt kérdés

A kérdésem csak elméleti, mert elgondolkodtató, hogy a környezetemben szinte mindenkinek vannak olyan sebei a szüleitől, amiért neheztel rájuk.

Nem feltétlen kell durva dolgokra gondolni, de szinte mindenki hoz olyan mintákat, ami az ő életüket megnehezíti, és ezért a szülőkre haragszanak.

Fájó belegondolni, hogy hogy lesz "a gyermekem a legnagyobb csoda" gondolatából, egy sérülésekkel tűzdelt kapcsolat.

Nekem rosszul esne, hogy egy pszichológusnak ecseteli a gyerekem a hibáimat, mikor annyi energiát fektettem bele, míg felnőtt. Ugyanakkor tudom, hogy ez az ő érdeke, és minden szülő hibázik valamiben.

Ti hogy vagytok ezzel, haragudnátok ezért?


2020. aug. 22. 20:48
A kérdező szavazást indított:
Haragudnék
Rosszul esne
Nem haragudnék
Nem esne rosszul
80 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%
Örülnék neki. Én is ezt tettem (alkesz apa kapcsán) és anyu nem haragudott, örült.
2020. aug. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Magamra haragudnék.
2020. aug. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%
Én is magamra
2020. aug. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
1. Valaszolo: Igen, de az alkoholizmus viszonylag egyértelmű probléma. Ha akkor nem is, utólag "könnyen" belátható, hogy hibázott abban, hogy kitett ennek. Na, de te gondolom épp a saját bőrödön megtanulva, nem hibázol ilyet. Feltételezem mindent igyekszel jól csinálni. Nem fog fájni, ha a gyereked felnőttként szembesít azzal, hogy miben hibáztál mégis? (Bocsi, nem szamonkerlek, csak kíváncsi vagyok. :) )
2020. aug. 22. 21:03
 5/27 anonim ***** válasza:
94%
Nem haragudnék. Annak örülnék, hogy keres megoldást, azt sajnálnám, hogy erre egyáltalán szüksége van. Ha tudnám, támogatnám és nyitott lennék arra, hogy megbeszéljük a dolgokat. Ez így leírva nyilván könnyebb, de igyekeznék ehhez tartani magam.
2020. aug. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
93%
Senki sem tökéletes. Te sem, a gyereked sem.
2020. aug. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
83%
Nem haragudnék. Lehet én is felkeresnék 1 szakembert, h picit én is valtozzak, ha lenne ra lehetosegem. Ami a múlt nem lehet helyrehozni, de valtozni lehet. Plusz biztos mindenkinek van olyan az életebe amit jo feldolgozni....a tudatalattijába. De nem akarok belemenni. Szerintrm nem baj ha vki elmegy, ez jó irany, az ő reszerol, önismeretre is szert tehet. Mindenkepp pozitiv lesz az eredmeny. Szerintem nem csak csaladi dolgok lesznek ott ecsetelve. Hanem lehet mas is, amit eddig otthon nem mondott el az eleterol, de 1 szakembernek elmondana.
2020. aug. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem egy olyan szülő, aki miatt a gyerekének pszichológushoz kell járnia, nem fogja fel, hogy ő rontott el valamit. Ergo, igenis haragudni fog a gyerekre.
2020. aug. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező! Első vagyok. Nem, nem fájna. Mint írtam, örülnék, hogy igénye van egy normális lélekre, a rossz ez-az kitörlésére. Ez róla szól és nem rólam. Nekem akkor jó, ha neki is jó.
2020. aug. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
32%

Nekem rosszul esne, mert úgy érezném mindent megtettem, ami tőlem telt, mégsem volt elég, rossz anya voltam, jobbat érdemelt volna.


Ha pedig nem merte elmondani a sérelmeit, akkor még inkább haragudnék magamra, hogy ronthattam el így, hogy nincs bizalom, mikor mindent megtettem érte, akkor még tudtam volna változtatni és nem cseszem el az életét..

2020. aug. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!