Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell Így viselkedni?

Miért kell Így viselkedni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok eddig édesanyám kezelte a gyerektartást 25 ezer ft-ot, apum tavaly mondta nekem hogy hogy van az hogy anyumnál ott a húgomra is és rám is a pénz de semmi ruhát nem vesz ránk hanem apumnak kell mindig (Nem mintha sajnálná) csak ha márkásabb dologról van szó mindig azt mondta menjetek apátokhoz nekem nincs pénzem.. Tavaly apum mondta nekem hogy azt akarja majd hogy ez a pénz nekem menjen mert nem normális hogy anyumnak adja és ő nem adja oda nekünk, és még csak azt se látja hogy vásárolna nekünk.... Utána mondta nekem hogy ne szóljak anyumnak majd ő szól. Persze úgy voltam vele hogy nem fogok. elteltek hónapok, akkor rá kérdeztem mi a helyzet vele, azt mondta megy és akkor megoldja hogy mostantól nekem utalja, utána írta is hogy megoldotta és majd ír anyumnál erről.

Mikor anyum látta mit írt neki apum hogy én kapom a pénzt egyből el kezdett hívogatni meg írni hogy miért nem szóltam neki, meg hogy hátba szúrtam, mit képzelek magamról stb... érre mondtam neki hogy én nem tudtam róla hogy mikor tervezi ezt apum tavaly említette de azt mondta ne szóljak mert ő akar, erre jött a válasz hogy ne etessem ezzel meg hogy én átvertem meg hogy mostantól akkor pl a bérletet suliba vehetem magamnak mert ő nem fogja. (Hozzátenném elötte azt is apum vette mindig, 3 hónapja kellett neki fizetni) azóta ignorál... ha írok neki vissza se ír, tegnap jöttem haza barátoméktól annyi hogy köszönt csak.... látszott az írásán hogy nem tetszik neki hogy a 25 ezertől el esik mert az jól jönne neki. Elötte se volt fényes a kapcsolatom vele, minden barátom azt mondja hogy ne érdekeljen mert megérdemli hogy más anya Már 14-16 évesen oda adja a gyerekének hogy legyen valamit költeni. Meg 16-19 éves koromig a bankkártyámat nem használhattam anyumnál volt. Azt hittem ez a normális de sokan mondták hogy ez nagyon nem az hogy 19 évesen nem költhetem a pénzem, ha meg költöttem akkor lecseszett a miatt is hogy miért költöm...

Most meg van sértődve rám 25 ezer ft miatt ignorál nem ír vissza messengeren meg se nézni vagy ha megnézni sms ben ir vissza. Így is ha itthon vagyok be vagyok már feszülve most még inkább... mit gondoltok ez normális?



2020. aug. 31. 14:01
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
93%
Te dolgozol? Vagy együtt élsz anyukáddal? Gondolom tanulsz, ha még gyerektartást kapsz. Mert a kiadás egy gyerekre havonta nem 25ezer, beleértve a kaját, rezsit és egyebeket. Azt ki fizeti?
2020. aug. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Most 3 hónapot otthon se voltam anyuméknál és akkor se adta ezt oda (logikus ha nem vagyok otthon nem kell rám költenie) ha kértem is tőle azt mondta mit képzelek hogy majd tömni fogja a zsebemet? Ezért döntött úgy apum hogy nekem utalja... Mért akkor se adta oda nekem
2020. aug. 31. 14:09
 3/38 anonim ***** válasza:
78%

A gyerektartás (25 ezer Ft) annyira kevés, hogy abból legfeljebb a kajád jön ki, nemhogy "márkásabb" ruhákra is jutna belöle - szóval jogos, ha apád fizeti a luxuskiadásokat.

A gyerektartás nem a gyerekNEK jár, hanem a szülönek és a gyerekRE.

Ezt nem kell odaadni a gyereknek, és nem kell belöle "vásárolni" nektek, elfogy, ha ad nektek enni.

2020. aug. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Fél éves vizsgámon is azért tudtam át menni Mért szülinapra azt kértem hogy had vegyem meg a hiányzó dolgokat vizsgára amúgy megbuktam volna
2020. aug. 31. 14:11
 5/38 anonim ***** válasza:
42%
Anyád helyében azt mondanám, hoyg akkor mostantól kezdve nem jár neked semmi nála, sem lakhatás, sem kaja, se semmi, oldd meg magad, ha ilyen nagy a szád.
2020. aug. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
3 as nekem minden ismerősöm azt mondta 16 éves kortól a gyereknek jár
2020. aug. 31. 14:13
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos minden ismerősöd rosszul van tájékozódva.

Gyerektartás az édesanyának jár, és a gyerekre kell költeni. Rezsi, kaja stb.

2020. aug. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
98%
Amíg van hol aludnod, laknod és mit enned addig biztos lehetsz benne hogy az a 25 bőven rád van költve...még több is.
2020. aug. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
19%
Már ne is haragudjatok de azért itt mindenki rendesen el van tévedve. Apuka a gyerektartással beleszáll a gyerek eltartásába, de nem teljes egészében neki kell állnia! Mi az hogy innentől az anyja ne adjon neki enni? Ti hol éltek? Kb nekem az jön le hogy a válás után apuka lesz a fejőstehén akinek kutya kötelessége fizetni anyukának a gyerek ellátását mint valami kollégiumban meg plusz ha kell még neki valami azt is az apa vegye meg. Anyuka akkor aki annyira harcolt érte hogy ő akarja nevelni a gyereket akkor mivel is száll bele a gyerek költségeibe?
2020. aug. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
91%
Nem a gyereknek jár,hanem a gyerekRE. Az ismerőseid szerencsés helyzetben vannak,ha ott az anyának nem okoz problémát az a -25000 forint..
2020. aug. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!