Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kellene viselkednem, ha...

Hogy kellene viselkednem, ha apam narcisztikus, anyam pedig folyamatosan a buntudatot kelti bennem az aldozat szerepevel?

Figyelt kérdés

Apam folyamatosan lenez, minden kis mozdulataval, szavaval azt fejezi ki, hogy nem vagyok eleg, buta vagyok, semmirekello. Nem nez semmibe, ha elerek valamit, azt ugy allitja be, hogy csakis miatta volt es lenyegeben ezzel is sajat magat ajnarozza.

Anyam pedig elegge el van nyomva a kapcsolatukban is. Apro dolgokon kiakad, mindent magara vesz, folyamatosan stresszel mindenen. Csak azt hallom, hogy panaszkodik. Veszekedesek alatt mindig szemelyeskedik velem, illetve szinte mindig felveszi az aldozat szerepet, igy mindig buntudatot kelt bennem.

Mit lehet ilyenkor csinalni? Hogy kellene viselkednem? Elegge szet vagyok mar esve. Jartam pszichologushoz is, ami egyebkent segitett is kicsit, de mar nem jarok, mivel be fogom tolteni a 18-at. Jovo tanevben erettsegi, tovabbtanulasra kellene koncentralnom, de a folyamatos erzelmi problemak miatt nagyon nehez, foleg, hogy(szamomra) eleg rossz iskolat sikerult kifognom a tanitas szempontjabol( a legtobb tanar nem kovetel tolunk semmit es nekem ez a legrosszabb, mivel magamtol nagyon nehezen allok neki tanulni.)

Kerlek ne szidjatok, arra nincsen szuksegem most.

Koszonom a valaszokat!



2020. júl. 27. 08:15
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

Jartam pszichologushoz is, ami egyebkent segitett is kicsit, de mar nem jarok, mivel be fogom tolteni a 18-at - hát én ezt nem is tudtam így, 36 évesen, hogy csak 18 éves korig lehet pszichológushoz járni, különben nem marad időm semmire. Köszi, hogy szóltál! Érdekes, én dolgozni és egyetemet végezni is tudok mellette.

A rossz iskola nyilván a rossz eredményeid miatt van. A nehezen állok neki tanulni részen szerinted ki segíthet?

Csináltál magadnak egy szép kört, amiből nem akarsz kijönni, de legalább játszhatod az áldozatot.

2020. júl. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
6%
Bevallom, szerintem te jól érzed magad az áldozat szerepében... Olyanokat varrsz a nyaukuba, ami a te sarad.
2020. júl. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
98%
Azzal már óriásit léptél előre, hogy mindezt felismerted. Ne hagyd, hogy játszmázzanak veled, bűntudatot keltsenek benned, ha nincs rá okuk. Narcisztikusokkal egyutt elni nagyon nehez, amint teheted tavolodj el toluk, biztos tavolsagbol tartsd veluk a kapcsolatot. Amig ez nem opcio, addig kenytelen vagy ott maradni. Ha belatod, hogy ok is serult emberek, lehet, hogy konnyebb lesz elviselni oket. Mindenesetre ne dolj be a jogtalan kritikaknak, ertekes ember vagy!
2020. júl. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1%
Úgy tűnik, szerinted csak te vagy helikopter...
2020. júl. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
97%

bocsanat a kerdezotol, amiert elterek az eredeti kerdes temajatol..

miert van az, hogy mikor egy iskolaba jaro fiatal ki meri nyilvanitani hogy a szulei nem megfeleloen allnak hozza, esetleg hatraltatjak a tanulasban / fejlodesben / az elet barmilyen teruleten a kommentekben mindig van aki jon tamadni ot? magatokra ismertek, vagy mi bosszant fel ennyire egy segitseget kero gyerekben? a szulonek mindig igaza van, a gyereknek mar nem is lehet igenye egy alapveto szinvonalra vagy legalabb a nyugalomra, hogy mondjuk a szulei miatt ne a pszichologussal kelljen foglalkoznia erettsegi elott? remelem aki ilyenkor felkapja a vizet es jon tamadni meg hibaztatni a kerdezot nem vallal gyereket, ha viszont igen akkor reszvetem a kolykeinek, hogy ilyen mentalitasu szulovel kell felnoniuk...

2020. júl. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a harmadik valaszolonak!:)

Sajnos ezen az oldal ez igy megy. Nagyon keves normalis valaszt lehet kapni, altalaban az utalkozas es a lehuzas megy. De ha nekik jo itt kielni magukat, hat csinaljak csak. Megbantani ugy sem tudnak, de legalabb jobban alszanak azzal a tudattal, hogy ok jol megaszondtak.:DDD

2020. júl. 28. 22:02
 7/7 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem próbáld meg azt, hogy nagyon ritkán legyél otthon, pl menj könyvtárba tanulni, vagy egyik barátodhoz. Ezt az 1 évet bírd ki valahogy, tanulj sokat, aztán ha felvettek jövőre az egyetemre, menj másik városba koliba. Én ezt tenném.
2020. júl. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!