Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim azt gondolják, hogy...

Szüleim azt gondolják, hogy koronavírus fertőzött vagyok. Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

Barátnőmnél vagyok több időt mint otthon. Otthon a nagyszüleim onkológus betegek, anyám chron beteg. Mikor azt mondtam, hogy beteg vagyok, hogy ne jöjjek el, mert mi van ha koronavírusos fertőzött vagyok. De segíteni jöjjünk el, utána megint felhívnak, hogy ne jöjjünk el, maradjunk otthon. Miért lennék mindjárt fertőzött? Mert volt lázam? Hogy csináltassak koronavírusos tesztet. Akkor bejelentkeztem, szerdán megyek. Mikor megmondtam a telefonba a szüleimnek, hogy megyek koronavírusos tesztre, akkor nevettek, hogy arra van pénzem, és tvt venni arra nincs pénzem. Hogy fújjam le. Nem fújtam le. Aztán azt mondja hogy jöjjek el pénteken mikor már lesznek eredmények. Ma mentem orvoshoz, azt mondta, hogy nem-e állok meg. Kérdezte, hogy kik betegek itt a barátnőmnél. Mondom én, barátnőm, barátnőm anyja. Voltak nekik úgyszintén láz. Hogy ez fura, hogy mind a 3 an betegek vagyunk. Hogy ne jöjjek el.


Tudjátok hogyan letett ez pszichikailag? Egyszer jöjjünk el egyszer ne. Ha netán nem lenne nekem barátnőm, hová mehetnék? A híd alá? Vagy egyenesen a vonat alá? Állami karanténba nem mennék, az a legrosszabb ott tönkre mennék. A szüleim azzal vádolnak engemet, hogy én vagyok a hordozó. Ugyanúgy ők is a hordozói lehetnek mivel a vírus tünetmentes is tud lenni. Ha neadjisten ők lennének hordozók, és ha így viselkednék mint ők, akkor nem tudom mit csinálnának.

Jó hogy picit beteg voltam, már jövök magamhoz, és ők azzal vádolnak, hogy fertőzött vagyok. Maguk sem tudják, hogy mit akarnak.


Amúgy jobban vagyok, amikor írtam, hogy volt az az össze esés. Voltam orvosnál, körzetinél, 80 - 125 volt a vérnyomás. Kértem beutaló papier neurológia vizsgálatra, mivel 5 éve állítólag nem voltam. És pici korom óta jártam. Mivel minden rendben volt, azt mondták hogy nem szükséges menni. Október 5. kaptam időpontot. Ami nagyon meglepő. Mert oda fél évet kell várni egy időpontért.


Mi a véleményetek a szüleim viselkedéséről?


2020. aug. 31. 15:47
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A körzeti orvosom mondta hogy ez tetania tünet is lehet. Az mi? Ugye semmi komoly?
2020. aug. 31. 15:50
 2/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
55%

Valaki érti ezt a katyvaszt?

Amúgy én téged nem értelek. Egyértelmű, hogy félnek a vírustól, és ez a magatartás most, a második hullám kezdetekor jobb, mint aki több emberrel találkozik egy nap.

Te meg ezt nagyon túlreagálod és mély pszihológiai okokat keresel. Holott a dolog pofonegyszerű: a szüleid, nagyszüleid veszélyeztetett korosztály, próbálnak vigyázni.

A helyedben nem mennék most a szüleidhez. A végén még megfertőzöd őket akármivel és te leszel a hibás.


"A híd alá? Vagy egyenesen a vonat alá?"


Nyilván ez egy másik helyzet lenne, nem kell túldramatizálni.


"Ugyanúgy ők is a hordozói lehetnek mivel a vírus tünetmentes is tud lenni."


Hidd el, a te szüleiden, nagyszüleiden már nem tünet nélkül jönne ki a vírus. A kor előrehaladtával egyre veszélyesebb a vírus.

2020. aug. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%
Egyáltalán nem normális, mivel ez a hülye vírus nem is létezik. Csak kontrollálni akarnak minket azzal, hogy hordani kell azt a hülye maszkot. Hát, azt aztán várhatják, hogy én felvegyem.
2020. aug. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%
3. Te valami nagyon sötét ember lehetsz... :( én személyesen ismerek 3 embert akik bizonyitottan elkapták,ketten konnyebben megúszták, egy 25 éves lány viszont akinek semmi betegsége nem volt, 2 szivrohamot is kapott, a vírus a szívére ment. De mostmar legalább 200 métert tud setalni egyhuzamban. Aprilisban kapta el és még most sem egészséges teljesen.
2020. aug. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
A szüleid boltba se mennek vagy mi van? Miért épp te lennél a fertőzött? Miért épp koronavírussal? Én pl a tünetek felét produkálom minden évben októbertől márciusig kisebb-nagyobb megszakításokkal...
2020. aug. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mennek, de boltban csak maszkkal. Mert volt lázam is. Már nincs
2020. aug. 31. 17:44
 7/13 anonim ***** válasza:
18%
A szüleid gondolom libsik, csak azok hisznek még ebben a blődségben! Dehogy vagy vírusos, az emberek agya vírusos, hogy hajlandóak felvenni a háttérhatalom parancsára a szájkosarat. Gondolom hordják a bkvn meg a boltban rendesen!
2020. aug. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szerdán megyek tesztre. Remélem minden rendben lesz
2020. aug. 31. 17:51
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
Barátnőd teljes családja lázas beteg volt, te is elkaptad tőlük, ugyanúgy belázasodtól és még neked áll feljebb? Simán lehet koronavírus... Átlagos influenzánál nem szokott belázasodni a teljes háztartás.
2020. aug. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ők kapták el tőlem. Nem a teljes háztartás lázasodott be csak a barátnőm és az anyja. A barátnőm másik kettő testvéreinek semmi bajuk nincs.
2020. aug. 31. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!