Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez milyen viselkedés anyámtól,...

Ez milyen viselkedés anyámtól, mit akar vele elérni? Hogyan kell kezelni, ha ezt tapasztalom?

Figyelt kérdés
Sajnos nem épp egy túlzottan egyenes ember, cseppet sem következetes, nagyon nehéz kiigazodni rajta, szeret "elmejátékokat" játszani. Régóta meg volt beszélve, hogy hétvégén elmegyünk párom anyjához segíteni, erre anyám olyan 2-3 napja elkezdett a leghülyébb indokokkal győzködni, hogy miért ne menjek (megfázok, megcsípnek a darazsak-méhek). Hiába kérdem, hogy árulja már el komolyan, mi a problémája, egyenesen rákérdeztem, hogy anyósjelölttel van baja, nemigazán ad egyenes válaszokat. Köti az ebet a karóhoz, hogy ő csak a megfázástól és a darazsaktól-méhektől félt, de csináljak amit akarok, úgyis azt csinálok, mindezt hihetetlenül sértődött és felcsattant hangnemben, mintha én kötekednék azzal, hogy rákérdeztem őszintén, hogy mi a problémája. Egész életében így viselkedett, számtalanszor hazudott teljesen jelentéktelen dolgokban is, és bőven változókorban sem tudom nála elérni, hogy egyenes ember módjára viselkedjen. Egyébként eléggé paranoiás is, az egyik szomszédasszonytól brutálisan be van zsongva, szent meggyőződése, hogy az utána hallgatózik non-stop.

2020. szept. 4. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki akar sajátítani, az enyém is ilyen.
2020. szept. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam én is erre. Bezzeg ha otthon vagyok, nagyon nem is foglalkozik velem (gyerekkoromban se törte magát különösebben), de sokszor éreztem azt, hogy valamiért le akarja építeni a szociális életemet.
2020. szept. 4. 11:12
 3/9 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Valami mentális gondja van, amit nem kezeltek.

Ilyen helyzetekben nyugodtan megmondhatod higgadt vérmérséklettel, hogy te nem félsz a megfázástól és a méhcsípéstől, hogyha esetleg komolyabb indokot mondana...

Hátha elkezd mesélni mi a baja :D

2020. szept. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem fog mesélni.A passzív-agresszívak sosem őszinték saját magukkal kapcsolatban.
2020. szept. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha tippelnem kéne akkor az a problémája hogy nem vele vagy. Több lehetőség is szóba jöhet hogy miért, de csak spekulálgatok. Nem vagyok szakember meg nem is ismerem anyukádat DE: Nekem a nagymamám hasonlóan viselkedik. Ő is paranoiás (ugyan ez a szomszédasszonyos történet), nem beszél egyenesen soha. Több évnyi kutatgatás, gondolkozás, próbálgatás után rá kellett jönnünk, hogy sajnos nem fogunk tudni javítani a helyzeten (de ez ő!). Persze nem tudhatom hogy nálatok is ugyan ez-e a helyzet, szóval nem akarlak elszomorítani, majd te eldöntöd hogy igazam van e. Amit fontos tudnod, ha mégis igazam van: fogadd el hogy ő olyan amilyen. Nagyon nehéz de úgy tudod kezelni hogy nem veszel tudomást ezekről a "hisztikről". Fontos ,hogy vizsgáld meg magadat és ha úgy érzed hogy mindent megteszel édesanyádért ami kitellik tőled akkor tudatosítsd magadban hogy veled nincsen semmi baj. Hogy nem te hibázol. Ha baja van és úgy érzed elég erős vagy akkor hallgasd meg, de fontos tudnod hogy ész érvekkel nem fogod tudni meggyőzni.

De még egyszer: én így ismeretlenként nem fogom tudni mi az igazság, szóval ne csak rám hagyatkozz. Ajánlom neked Csides Kata műsorait, amiket youtubon Ámor néven megtalálsz. Több esetben beszél hasonló emberekről, nárcizmusról és hasonlókról, tudsz is neki írni levelet. Ha úgy érzed hogy van rá kapacitásod és szerinted érdemes keress egy szakembert. Itt nem csak pszichológusra gondolok, bizonyos hormonzavarok csinálnak hasonló dolgot (nem tudom volt e valamilyen betegsége?).

Szóval kutakodj, kérj segítséget, de ne (csak) a gyakorikérdésekre hagyatkozz.

2020. szept. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!


Kedves utolsó, Csides Katát én is nagyra tartom, hihetetlenül okos nő rengeteg tapasztalattal, ez a levél nagyon jó ötlet! Valóban nagyon hasonló anyum, mint a te nagymamád, az egyedüli különbség talán csak annyi, hogy nem ragaszkodik ahhoz, hogy vele legyek, egyszerűen csak sose szerette túlzottan, ha szociális kapcsolatokat építettem ki, gyakorlatilag mindenkit csak negatívan véleményezett. Egyébként apámmal még gázabbul bánik, őt nagyon durván terrorizálja lelkileg, nem is tagadja, és semmi, de semmi problémát nem lát abban, ahogy vele is viselkedik.

2020. szept. 4. 11:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg arról van szó, hogy érzelmi alapon úgy érzi, nem jó, ha az anyósodnál vagy. Nem racionális úton jut erre a gondolatra. Viszont ezután az emberi agy olyan, hogy ha megkérdezed, miért, akkor előjön egy racionálisnak álcázott magyarázattal. És utána őszintén hiszi, hogy ez volt a valódi ok. Nagyon nem triviális előkotorni, hogy mi volt az az érzelmi alap, ami miatt eredetileg úgy döntött, hogy anyósodék nem jó hely, és ne menj oda. Szerintem sosem fogod megtudni, mi velük a baja.
2020. szept. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tuti, hogy az életben nem fogom megtudni, miért csinálja, de sajnos ő nem csak anyós esetében ilyen meg ebben a konkrét esetben, számtalanszor játszott már ilyeneket, sosem derült ki utólag, hogy miért. Ha pedig egy alkalommal többször kérdeztem rá, hogy miért teszi, akkor teljesen nekem támad, hogy miért csinálom, miért kötekedem, nem bírok magammal? Egyszerűen képtelenség rajta kiigazodni, mindig is az volt...
2020. szept. 4. 12:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ő se tud kiigazodni saját magán. Ami neki se jó. Meg senki másnak se. De ha rájönne, hogy változtatnia kéne, akkor se lenne könnyű.
2020. szept. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!