Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes otthagyni a 2 éves...

Érdemes otthagyni a 2 éves okj-t ?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el érettségi után egy két éves okj-t . Otthon azonban már lassan kevesebb vagyok egy megtűrt személynél is. A tervem az volt eredetileg , hogy nyáron már dolgozni fogok , de nem volt olyan munkalehetőség a környéken így okj-ra mentem viszont kezdem megbánni. Legalább 16 oraig de van , hogy 18 ig bent kell maradni az iskolában . Nem tudom mennyire szabályos ez csak azért fontos, mert így diákmunkára se kellek senkinek , mert csak hétvégen tudnék dolgozni. Tehát most azon gondolkozom itthagyom az Okjt és elmegyek dolgozni így eltudok költözni a párommal együtt.
2020. szept. 7. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Attól függ, hogy milyen okj-n vagy. Azért csak egy érettségivel nem fogsz sokra menni.
2020. szept. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Fodrász . Csak hát nem tudom így eldönteni megéri nekem állandó ordibálásra hazajönni , mert a szülőknek egy szép szava sincs a gyerekhez...
2020. szept. 7. 16:24
 3/9 anonim ***** válasza:
98%
Neked kell eldöntened. Ha most kezdted el, akkor még nincs késő meggondolni magad, de ne is halogasd addig, amíg már az lesz
2020. szept. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Folytasd. Mellette járj el idős emberekhez házhoz fodrászkodni. Van rá igény, így lesz pénzed is és otthon se kell lenned.
2020. szept. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
98%
Folytasd, több OKJ nem lesz! A szüleiddel ettől függetlenül próbáld rendezni a viszonyt.
2020. szept. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
98%
Igazuk van, én is ebbe a cipőben járok csak én informatikán vagyok. Azt ajánlom, hogy folytasd te is így két szakma lesz a kezedben.
2020. szept. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
1.5 év múlva megszűnik az Okj, inkább fejezd be. Később nem lesz lehetőséged befejezni.
2020. szept. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Adok neki még egy kis időt hátha változik kedvezőbb irányba az órarend annyira , hogy lehessen mellette diákmunkázni. Valakinek van ötlete mit tehetnék az otthoni gondok ellen? Pl.: csak akkor szolnak hozzám ha valami bajuk van és akkor is egyből megy az ordibálás . Mesélni nem is lehet nekik , mert kivesznek belőle valamit és amiatt ordibálnak velem . Vagy , hogy szerintük iskola után nekem olyan sok időm van , hogy ide oda mehetnék még városba ügyet intézni és miért jövök egyből haza . Közben egy szendvicset tudok csak vinni az iskolába pénzt nem kapok tőlük , hogy ott vegyek valamit . Ebédre nem fizetnek be így 9 tanóra után semmi kedvem még ide oda buszozgatni a városon belül valami papírtért és inkább hazajövök enni . Igaz nem mindig van itthon ennivaló...
2020. szept. 7. 17:25
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hallod, ez pont jó ahhoz hogy elmenj kicsit pénzt keresni. Először lehet, hogy nem lesz kellemes mert kaja nélkül leszel. De ha megfizetik a munkád, hidd el utána kaját is tudsz venni suliba magadnak, sőt ha olyan munkát adsz ki a kezedből lehet még többet is adnak, de az önbizalmad is több lesz. Mert látni fogod hogy igenis van értelme ezt csinálni. :) 6os voltam
2020. szept. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!