Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg a lányommal,...

Hogy értessem meg a lányommal,hogy nem akarom tartani a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy sokan elítélnek emiatt,de senki nem járt a cipőmben. Az első komoly kapcsolatom nem alakult valami fényes. Fiatalon összejöttem az akkori párommal, otthon rossz volt a helyzet, ráadásul becsúszott egy gyerek, így odaköltöztem az anyósomékhoz, megszületett a kislányunk és ott éltem 7 évig. Pokoli 7 év volt, mert az élettársammal egyáltalán nem jöttünk, gyakorlatilag a kutyájának nézett, ahogy az anyósom,apósom és a többi rokon,a sógoraim stb.is.Ugráltattak, halálra dolgoztam magam és egy jó szót sem kaptam. Semmibe voltam véve,semmi volt a véleményem, mindig minden úgy volt ahogy az élettársam akarta. Utáltam azt az életet és azt a családot, gyakorlatilag a kislány volt az egyetlen barátom abban az időben. Aztán találtam egy jó munkalehetőséget az ország másik felében, ingyenes szállással,havi egyszeri hazajárással. Havi egyszer sem akaródzott hazamenni. 2-szer voltam haza,aztán összejöttem ott egy másik nővel, és nem is mentem haza többé. Született egy második gyerek is, aki csak 4 hónapos vokt mikor eljöttem. Albérletbe költöztünk,összeházasodtunk és éltem a saját életem. Nem látogattam a gyerekeket,mert örültem hogy megszabadultam abból a családból. Ennnek már 23 éve. Tegnap pedig facebookon megkeresett a kissebbik lányom. Pár mondatot írt, azt kérdezte akarok-e beszélgetni. De én nem akarom bolygatni a múltat, vagy kapcsolatba kerülni a volt élettársammal. Eddig jó volt így, maradjon is így. Szeretem őket, de nem akarok semmilyen kapcsolatot. Hogy mondjam ezt el neki?Vagy ne is irjak semmit,csak simán tiltsam le? Talán úgy lenne a legjobb,nemde?

2020. szept. 13. 14:10
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondok véleményt, próbálok inkább pragmatikus tanácsot adni. Szerintem sem a letiltás, sem a nem válaszolás nem megoldás, mert szerencsétlen vagy tovább próbálkozik más platformon, de legalábbis mindig meg lesz benne vágyakozás, reménykedés, kíváncsiság. Szerntem írd meg neki az igazságot, az életed, az okokat amiért így döntöttél. Azt viszont ne írd bele, hogy szereted, mert az hazugság. Ne hazudj se magadnak, se neki. Ha elolvassa a te nézőpontodat, majd megemészti magában és lezárhatja a dolgot, hogy az apja valóban nem kíváncsi rá.
2020. szept. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
87%

Válaszolj neki hogy nem akarsz eszélgetni vele.

Vagy linkeld át neki ezt a kérdést,ebből majd rájön hogy milyen ember vagy, és amúgy is jobb neki ha messziről elkerül.

2020. szept. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
91%

Dugni jó volt, ezért bevállaltad a szar életet 7 évig ahol eltűrted hogy szarul bánnak veled, de azért csináltál még egy gyereket aztán leléptél a gyerekeid meg ott hagytad. Remélem legalább férfinek nem hívod magad.

Ha nem akarsz vele beszélgetni akkor ne beszélj vele. Megérdemelné hogy tudja ki is az apja, de te nem érdemled meg hogy ő keressen téged. Nem tehet semmiről mégis magára hagytad.

2020. szept. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
95%
A gyerek aztán végképp nem tehet arról, amin te is átmentél. Szüksége lenne rád, de te meg cserbenhagynád... Valószínűleg ő többet szenved mint te, a hülyeséges miatt.
2020. szept. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
87%
Nem a nagyobbik lányod keresett meg?
2020. szept. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
91%

1#+1

Írd meg neki ennél hosszasabban az életed kis történetét, hogy lássa a nézőpontodat, utána megírhatod, hogy miért nem akarsz vele kapcsolatba kerülni.

2020. szept. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
98%
Az jár a fejedben, hogy csak simán letiltod? Arra sincs bátorságod, hogy közöld a gyermekeddel, hogy "Szeretem őket, de nem akarok semmilyen kapcsolatot"? No comment.
2020. szept. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
96%
Micsoda emberek vannak...
2020. szept. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
83%

Ja, bocs most olvasom, hogy onnan két gyerek született.

Most gondold el, te menekultel onnan.

Szerintem a gyereked is azt akar.

Vele pont ugyanazt csinálják mint veled.


O is menekülne, valószínű, csak ő 23 e ig szívott, te meg 7 évet birtal

2020. szept. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
20 éves voltam és nem volt más választásom mert a szüleimnél sem volt maradásom. De amúgy képzeld hogy az első lányom miatt mentem bele, meg persze azért mert akkor még nem mutatták ki a foguk fehérét. Azután romlottak el a dolgok hogy odaköltöztem. De akkor még nem akartam olyan könnyen elhagyni a lányom. Aztán 7 év után nem bírtam tovább betelt a pohár. A második lányt pedig nem terveztem,de semmibe nem volt beleszólásom. Nem tehettem mást mint hogy otthagytam őket. Higgyétek el megszenvedtem. A nagyobbik lányomat 7 évig minden nap láttam. És 7 évig ő volt az egyetlen aki szeretett. Nehéz volt meglépni ezt. De hát egyikötök sem járt a cipőmben,hogy is értenétek...
2020. szept. 13. 14:27
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!