Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen hatással volt rád...

Milyen hatással volt rád amikor elköltöztél a szüleidtől?

Figyelt kérdés
Milyen volt a kapcsolatod a szüleiddel, amíg együtt éltél velük? Volt kiváltó oka a különköltözésednek?

2020. szept. 30. 05:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

A szüleim elváltak, szóval gyakorlatilag anyámtól költöztem el. Mindig is felemás volt a viszonyunk, nekem nagyon jót tett a költözés. Sokkal nyugodtabbak a mindennapjaim, senki nem szól bele az életembe, nem veszekszünk, örül, ha felhívom, mert ritkán találkozunk. Úgyhogy nekem csupa pozitívum.

Ja a kiváltó ok annyi volt, hogy felnőttem. Meg másik városban nagyobb esélyem volt munkát találni, és így is lett.

2020. szept. 30. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

24N vagyok 22 voltam amikor eljöttem otthonról a szüleim elváltak.

Az anyám egy mérgező szülő,mindig mindennél jobban tudott mindent


Ha másképp gondoltam a dolgokat, másképp csináltam valamit,egyből jött az üvöltés,hogy te hülye gyerek, egy életképtelen f@s z, semmi nem lesz belőled,fogadd be a szád nem úgy van és kész


Úgy van ahogy én mondom amíg itt laksz,én etettlek,addig nincs visszapofázás,úgy éreztem,hogy nem lehet önálló gondolatom, önálló véleményem,teljesen elnyomott,mintha nem tetszett volna neki az ami én vagyok és teljesen olyannak akart formálni ami ő.

19 évesen végeztem el az érettségit,2 éves logisztikai és szállítmányozási ügyintéző végzettséget is szereztem

Majd az iskola befejezését követően úgy döntöttem,hogy megszakítom a kapcsolatot az anyámmal,semmim nem volt se munkám se pénzem,2 zsák ruhával átmentem apukámhoz,elkezdtem dolgozni és most egy másik városban élek

Azota se tartom a kapcsolatot anyámmal

2020. szept. 30. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

#2 vagyok

Amint átköltöztem apukámhoz felkerestem egy pszichológust mert úgy éreztem szakemberre van szükségem 1 évig jártam hozzá nagyon sokat segített

Anyám mellett depresszios voltam pánikrohamokkal,stresszel

mostanára már nyugodt és teljes életet élek, lehető legjobb döntést hoztam ezt sose bántam meg.


És nem nem lett anyámnak igaza semmiben sem

Felnőttem élek dolgozok vittem valamire az életben

2020. szept. 30. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Remek volt, bár nekem mindig is jó kapcsolatom volt a szüleimmel. De ettől függetlenül az ember felnő, kell a saját tér meg hogy én irányítsam a saját életemet. Először egyetem miatt költöztem, utána külföldre a páromhoz. Remekül megvagyok, megvagyunk, családdal rendszeresen beszélek.
2020. szept. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Jó volt a kapcsolatunk. Nem emiatt költöztem el. Egyszerűen csak vágytam az igazi önállóságra.

Azóta is jó a kapcsolatunk, csinálunk közös programokat, találkozunk rendszeresen.

2020. szept. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Jo volt a kapcsolat, es lett volna akar külön ház is a szüleim telkén.

De en meg igy is azt láttam jobbnak ha külön költözöm.

A korlatlan szabadsag es önálló elet erzese minden pénzt megért.

2020. szept. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Metionin ***** válasza:
96%
Megszűnt egy csomó stressztünetem amit az együttlakás okozott pl. kitisztult az arcom, leszoktam a körömrágásról. Egyéb egészségügyi szempontból is jobban lettem mert magamra főztem (laktózérzékeny vagyok és a zsírt sem bírja a gyomrom, de otthon ezt nem vették figyelembe). Nem beszélve arról, hogy végre hagytak aludni (otthon egy szobában voltunk mind és apám éjfélig tévézett) és nem kellett a folyamatos ordibálásukat hallgatnom többé. Amúgy mióta elköltöztem, sokkal jobban viselem őket ha találkozunk mert tudom hogy csak azt az 1-2 napot kell ép ésszel kibírni.
2020. szept. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Amikor 14 éves voltam, kollégiumba kerültem, eléggé messzire. Nagy volt a honvágy szerető és szeretett szüleim iránt. Havonta 1x mehettünk haza. Szombaton még volt tanítás, este volt mire haza értem, vasárnap ebéd után vissza. Közben megismertem egy lányt. A diplomaosztás napján házasodtunk össze, utána elköltöztem vőnek. A szüleim (utólag árulták el) szomorúak voltak, de nem ellenezték a költözést. Én - érthetően - inkább vágytam a feleségem után, mint a családi házunk iránt. Így volt jó.
2020. szept. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Rettenetes kapcsolatunk volt, aznap láttam őket utoljára. Életem egyik legjobb napja volt, ritkán éreztem akkora megkönnyebbülést.
2020. szept. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyám nem dolgozott. Nyugtatókon élt, sokszor az ágyból sem tudott felkelni. Apám dolgozott egyedül, sokáig még külön szobám sem volt. Állandó volt a vita, az ordibálás, s sokszor a verekedés is. Amikor tinédzser lettem, akkor a fizikai bántalmazás abba maradt felém, viszont apám anyámat verte. Viszonylag stabil volt az iskolai közösség, nem nagyon bántottak. Aztán elköltöztünk, lett külön szobám, majd befejeztem az általános iskolát. Ekkor már éreztem, hogy nagy a teher rajtam, és megvolt a menekülési vágyam is. A középiskolában sok bántást kaptam az első héten, ami padlóra is küldött, s iskolaváltás volt a megoldás. A másikban is kiszúrtak, és szenvedtem elég sokat. Ekkor már csak verbális bántalmazás volt. Sokszor aludtam el bőgve, és imádkoztam azért, hogy ne kelljek fel.


Anyám a tipikus mártír volt, akinek mindig van valami baja. Mindig szenved, apám pedig az agresszív állat. Miután befejeztem az iskolát elkezdtem dolgozni, de nem mertem otthonról elköltözni, mert nem mertem anyámat egyedül hagyni apámmal. Ekkor már apám félt tőlem, igaz soha nem ütöttem meg.

Ahogyan telt az idő egyre inkább éreztem, hogy egyedül akarok maradni, önálló akarok lenni. Sok apró dolgon kiborultam, nagyon könnyen fel tudtak idegesíteni, és nagyon sok dolog rajtam ragadt. Az első komolyabb munkahelyen sokan utáltak, főleg azért, mert hagytam magam kihasználni. A váltás jót tett, ekkor cserélte anyám le apámat egy hasonló kaliberű érzelmi nyomorékra. Ekkor már elegem volt. Sokszor nem tudtam aludni, volt hogy 12 óra nem volt elég. Állandóan feszült voltam, sokszor azon gondolkoztam mikor jön az a pont, amikor felakasztom magam egy fára.


Megismertem egy férfit, akinek jó barátja a városban lakott. Fővárosban élt, így a megismerkedés után felmentem pár napra várost nézni. Jól kijöttünk egymással, mesélte több haverja lakott nála kisebb, nagyobb ideig. Szöget ütött a fejembe, és amikor megvolt a szokásos részeg cirkusz otthon eldöntöttem, hogy az első lehetőséget megfogom.

Tavaly májusban felköltöztem Pestre, és igyekeztem minimalizálni a kapcsolatot anyámmal, amikor beszélek vele telefonon akkor is rászólok, ha nekikezd nyekeregni. Ritkán járok haza emiatt.


Azóta persze tovább költöztem, de amikor hazamentem mindenki megjegyezte, hogy kipihentebb vagyok. Nem kell 12 órákat aludnom, sokszor a 7 óra is elég. A héten mikor hazamentem többen rákérdeztek mi van az arcommal, annyira kisimult. Mondjuk van stressz most is, főleg annak fényében, hogy kereskedelemben dolgozom, és most aztán megy a cirkusz a maszkviselés miatt rendesen. De még így is azt érzem van valami reményem, nem vagyok bezárva a négy fal közé. Tudok menni sétálni, nem mindig csak egy helyre. Nem azt érzem, hogy várom mikor jön az a pont, amikor robbanok, és bedurran az agyam, és felakasztom magam valahová. Sokkal nagyobb a türelmem, és nem vagyok állandóan ideges. Ha ideges is vagyok, akkor hamar le tudok nyugodni. Sokat dobott a nyugodt környezet.


33/F

2020. szept. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!