Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anyám folyamato...

Mit tegyek, ha anyám folyamatosan csesztet azzal, hogy szeptemberben nem szereztem jó jegyeket?

Figyelt kérdés

Folyamatosan, úgy kezel mint egy ilyen lemaradt többszörösen bukott alja söpredéket.

10.-es vagyok, szeptemberben csak 2-eseket szereztem. Nem értem miért, éjjel nappal tanulok, de valamiért csak ennyire sikerül.


És rohadtul nem segít az, hogy folyton kérdezgeti, hogy mi a baj, meg ideges, csapkod mindent, kiabál velem még ha megszólalok akkor is.

És még ő mondja, hogy a jegyek nem számítanak. Persze. szerzek egy kettest és máris ordít.


Megőrülök! Anyám maitt nem tudok jó jegyeket szerezni! Beteg vagyok, ezen a héten nem is voltam, rengeteget kellene pótolni, de anyám nem hagy, mert olyanokat mond, hogy biztos valami bajom van, ehhez orvos kellene.


És én is rosszul vagyok már, mert 99%-ban ebből van a baja anyámnak.


2020. okt. 2. 11:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Sajnállak. Velem is ugyanez volt. Én nem bírtam a folyamatos csesztetését és hagytam magam süllyedni. Te ne add fel. Próbáld meg kizárni őt és tanulni. A saját érdeked.
2020. okt. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%
Hát megértem, ha nem örül, hogy egész szeptemberben 2eseket kaptál. Egyszer-kétszer lehet peche az embernek, de ez már több annál. Jó lenne kdieríteni, hogy miért nem jön be az eddigi tanulási stratégiád, már ha valóban tanultál. A gimiben van egy adott anyag, azt meg kell tanulni és visszakérdezik, nem egy eszelős mennyiség és nem túl komplikált benyalni. Ha mondjuk a matek nem menne, minden más igen, még azt mondom ok. De ha mindenből rossz jegyeket szedsz össze, akkor nálad van a hiba. Ülj neki tanulni és próbálj meg javítani, mert félévre se fogod helyretenni az átlagodat.
2020. okt. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
27%
"Anyám maitt nem tudok jó jegyeket szerezni!" Világos. Akkor most láss neki és magadban keresd az okát!!!!!
2020. okt. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

nem gimi, hanem középsuli és elektronika szakra járok.


Minden megy. De a baj 90%-ban az, hogy a tanárok nem tudták felfogni, hogy a digitális oktatás alatt is tanult mindenki.

Mindenki ugyanúgy megtanult mindent.


Töriből meg nem szólt a tanár, hogy újra számonkéri a tavalyi év végi anyagot. ezért egy hétre fel volt adva 90 oldal. Kb 12 a4-es oldal csak adatokkal.

Hát kösz.

2020. okt. 2. 11:45
 5/20 A kérdező kommentje:

És ezek a tanárok újra kérik a tavalyi anyagot. csak nem szólnak róla. Matekból si 3 havi adagot kellett megtanulni egy hét alatt kb.

tantárgyanként 1 jegyem van amúgy.


Már nincsenek tz-k, de azért ez így elég gáz a tanárok részéről.

Plusz még anyám is rátesz egy lapáttal. Szó szerint nem hagy tanulni. Matekot tanulnám például és bajön a szobámba kiselőadást tartani. Hiába mondom, hogy ezzel rohadtul nem segít. és amint látja épp ront a helyzeten.

2020. okt. 2. 11:47
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem minden tantárgyből, csak irodalom, töri és matek. meg elektronika elmélet.
2020. okt. 2. 11:52
 7/20 anonim ***** válasza:
48%

Ha éjjel-nappal tanulsz nem kettesed lenne.Ha az online oktatás alatt ahogy írod tanult mindenki,akkor nem okozna gondot a tavaly év végi anyag,max ismételni kellene egy kicsit.

Én sem örülnék neki szülőként. A jövőd szempontjából nagyon nem mindegy milyen jegyeid vannak,de ezt te is tudod.

2020. okt. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

persze, hogy tudom. elég baj az nekem, hogy iylen szemetek a tanárok és egymás hegyén hátán kell megtanulni fél tankönyveket. ráadásul más anyagokkal is kiegészítve.


plusz azok a 2-esek pl töriből is csak azért kettesek, mert kb 70%át tudom az anyagnak. ami azért elég jó.

Csak épp így akar javítani a tanár. 70% kettes. 80% hármas 85 4-es 95 ötös. Marhajó mondhatom.

2020. okt. 2. 12:02
 9/20 anonim ***** válasza:
36%

"Szemetek a tanárok" ... A te érdekedben olyanok, amilyenek, és áld az istent hogy ilyenek! Ha tavaly megtanultad az anyagot rendesen, akkor az az egy hét arra való (és ezt a tanárok is jól tudják), hogy átfusd emlékezet frissítés gyanánt. Nem stimmel amiket írsz, mert azt gondolod hogy mindenki tök hülye, ugysem tudják mi volt. te is tudod hogy tavaly nem tanultad meg rendesen az anyagot, és most ennek a levét iszod! A tanárok is tudják (mert nekik nem puszcsi lávcsira adták a diplomát, hanem egy tantárgyból véresre dolgozták magukat úgy, hogy te azt fel nem tudod fogni) Tudják ők mi ujság!

Én Pl. történelemből 5 voltam. mégis érettségi 3 év végén írtam belőle egy kettest. Szándékosan huztak le (nem csak engem), mert a következő év egy picit keményebb volt. Ez a szakmájuk! Módszeresek, ha kell példát statuálnak, ha kell nem, ha kell rábaszol, ha kell akkor pont nem (sikerélmény) Te ezekről nem tudsz semmit, és jol is van ez így, mert akkor nem tudnák elérni azt amit akarnak. Jó az ha abban a hiszemben vagy hogy ez nem tanítási módszereik egy része. Ha szarnának rátok (mert olyan tanár is van) akkor ne is álmodj fősuliról, vagy sőt mi több egyetemről! Mert nem sok időt adnék, és elvéreznél egy saját magad által ki dolgozandó anyagon, amikor annyit kell tanulnod a szabad idődben, mint amennyit a suliban vagy, és a koleszban (pl.) szarnak arra hogy te közben csendet szeretnél, stb...

Majd akkor szánalommal gondolsz erre az időszakra, hogy mennyire piti problémáid voltak!

Szedd össze magadat! Ha eddig nem tanultad meg az anyagot, akkor nem is fogod egy hét alatt az összeset, (majd felsőbb szinten) de erre ne gondolj, hanem csak tanulj, haverok meg energiaitalos talik helyett! És ink ez a te érdeked! Mert ebből fox megélni! és nem mindegy hogy hogyan! A melóhelyen azonnal ki bukik hogy te csak jópofizol, vagy van is mögötte tudás, és eszerint fognak bekategorizálni "rangsorolni", és ez után léphetsz, vagy nem léphetsz előre (anyagilag is), Másrészt pedig a szakmádon belül tanulj tovább, minél több olyan dologgal erősítsd meg a szakmádat, amivel kiemelheted magadat az "átlagból". Most még teljesen más szemszögből mézed a dolgodat, szenvedő alanyként éled meg. De ez csak pár év. De az életed hátra lévő részében ezt örökké hasznosítod majd, nem kicsit!

2020. okt. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
97%

Nézd, a 70 százalék tényleg nem olyan rossz, hogy kettes jár érte, hát ez van.

Most hogy mindent átismételtetek, jön az új anyag, koncentrálj arra, ha ezeket jól megtanulod, akkor lesznek jó jegyeid is a kettesek után.

2020. okt. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!