Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Etikus elfogadnom a gazdag...

Etikus elfogadnom a gazdag szüleim különféle támogatásait 28 évesen?

Figyelt kérdés
Nem burokban születtem a szüleim kemény munkával küzdötték fel magukat idáig. Viszont azzal kell szembesülnöm, hogy magamtól sosem tudnék belátható időn belül lakást vásárolni, és sok olyan más dolog van, amiben rájuk szorulok jelenleg. Sokszor elgondolkozom, hogy szabad-e a könnyebb utat választanom, lesz-e úgy valaki valaha belőlem, felnövök-e valaha, ha mindent elfogadok tőlük. Ugyanakkor sokszor azt is érzem, hogy őrültség lenne nemet mondani nekik, és hogy ez természetes, hiszen ők a szüleim. Melyik a helyes hozzáállás?
2020. okt. 13. 16:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Természetesen igen. Az ételt a szájukból nyilván nem kell kivenni, de amiből tudnak adni azt nyílván el kell fogadni.
2020. okt. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem igen, de keretek között. Azt, hogy gyakorlatilag irányítsák az életed lakás, kocsi, étel, számla befizetés, zsebpénz az túlzás. A lakás jól jöhet, de akkor a nevedre, és fenntartani már egyedül.
2020. okt. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Önmagában az, hogy elgondolkodsz ezen a kérdésen, méltóvá tesz a segítség elfogadására.
2020. okt. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
Persze, hogy az. Én huszonéves koromra kaptam lakást szüleimtől, meg kocsit, és havonta utalnak is pénzt a számlámra, pont annyit, hogy nem kell dolgoznom. Szóval nekem meg nekik is pont jó. Én azt tudom neked tanácsolni, éld úgy az életedet és olyan gondolkodással ami számodra megfelelő, és sose akarjál a társadalomba beilleszkedni úgy, hogy nem önszántadból akarod, hanem a nyomás miatt. Ha neked az a jó, hogy szüleid gazdagok és megkaphatsz tőlük bármit, akkor használd ki mint én és örüljél neki, viszont ha te magadnak akarod kikaparni a földből a gesztenyét, akkor dolgozzál megérte, ha neked az okoz sikerélményt, vagy attól érzed magad hasznos embernek. Nincs olyan, hogy helyes hozzáállás, nézőpontok vannak, mindenkinek más az. Attól, hogy valamit elfogadsz, vagy olyan életet élhetsz mint más nem, nem azt jelenti te rosszabb vagy jobb ember vagy, pusztán neked megadták azt lehetőséget, hogy élhetsz jobb körülmények között is.
2020. okt. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

Utolsóval egyetértek.

Szülőként is.

Értelmetlennek érezném az igyekezetem javát, ha a gyermekem, akinek az életét könnyebbé szeretném tenni a saját lehetőségeim szerint, valami bűntudatszerű zavaros dolog miatt inkább elutasítaná ezt, és inkább teperne látástól mikulásig, hogy ő is felmutasson valamit.


Félre ne érts, nem céltalan henyélésnek örülnék a részéről. Hanem annak, ha a Lényeggel foglalkozhatna, ami számára akkor és ott fontos.

Ha tanulna még, akkor azzal.

Ha külf.re menne dolgozni/tanulni: megtehesse.

Ha családot alapítana, mert megtalálta az Igazit, akkor belevághasson.


Ne kelljen 10+ évet "fölöslegesen" gürcölnie valamiért, ami szerencséjére már meglesz, ha minden igaz.


Időt szeretnék nyerni neki, mert ez az, ami pótolhatatlan.

2020. okt. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jó ezeket olvasni... de különösen az utolsó választ érzem szívbemarkolónak, mert úgy érzem, én már nagyon som időt elvesztegettem. De ez már egy másik történet.
2020. okt. 13. 17:31
 7/13 anonim ***** válasza:
97%
Utolsó vagyok, örülök, ha a válaszom segített átgondolni a döntésedet. Használd jól az idődet.❤
2020. okt. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
28 éves vagyok, anyámék kifizették a jogsimat (külföldön). húgom kocsit fog kapni. anyám tanár, apám kertész, nem kifejezetten vagyonosak, sose voltunk.
2020. okt. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

gondolom, innen jön a kérdés, egy mai kérdés egyik válaszából...



Lerí a válaszokból, meg a lepontozásokból, hogy mennyit ér a magyaroknak a szorgalom és a tudás (nem sokat), és mennyire becsülik az üljünk bele a készbe mentalitást... vegyél neki lakást, és akkor meg van oldva az élete, persze.

2020. okt. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

"a szorgalom és a tudás (nem sokat), és mennyire becsülik az üljünk bele a készbe mentalitást"


Tudod, én 18 éves korom óta dolgozom, iskola mellett is, két munkahelyen és azt mondom így lassan 11 év gürcölés után, hogy az ember kitörölheti a fenekét a szorgalommal meg tudással.


Inkább mondta volna valaki, hogy vesz nekem egy lakást.

2020. okt. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!