Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Alapítvány vagy segély szervez...

Jucika1111 kérdése:

Alapítvány vagy segély szervezet. Muszáj hivatalosan? Illegális így? Másoknak szeretnék gyűjteni és segíteni.

Figyelt kérdés

2015. jún. 21. 10:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, muszáj hivatalosan. Másképp hogy bizonyítod, hogy azt tényleg rászorulóknak gyűjtöd, és nem egy szélhámos vagy aki saját zsebre dolgozik? Milyen módszerekkel gyűjtenéd a pénzt?
2015. jún. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.Be jelenteném de hol kel?És mi kel hozzá?

Mindenképpen aláírással akarom és meg nézheti az adományozó hogy kihez és hova kerül az adománya.

2015. jún. 21. 18:17
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy alapítványt alsóhangon 500 ezer, ügyvéd sokat elkér ám.

Plusz kell alaptőke.

2015. jún. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hogy lehetne úgy hogy jönnek az adományozók.És önszántamból segítség kép oda adom azoknak akik rászorultak.Ehhez miért kel hivatalos dolgokat intézni?És engedélyt kérni mikor csak hozzák az adományt és viszem az adományt a szegényeknek?
2015. jún. 22. 08:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Mert pénzzel foglalkozól, és ha nem kapják meg, akik rászorulnak, akkor hova forduljanak?


Hidd el sokan visszaéltek már mások nyomorával.

2015. jún. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Hát, én a legközelebbi kormányablaknál kérdeznék rá, de a városháza sem utolsó ötlet.

Ha nem akarsz hivatalos papírokat, van legális megoldás is. Facebook-oldal, például.

Aki adományt szeretne, ír oda, a tagok/adminok pedig utalnak, amennyit gondolnak az illető számlájára. Persze ehhez mindenki hozzájárulása szükséges (adatkezelés) és tényleg hülyeség lenne ügyvéd nélkül, mert a pénz meg tudja őrjíteni a népet. Remélem azért valamit segíthettem. Drukkolok!

2015. jún. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha egy ilyen egyszerű összefüggést nem látsz át, hogy mennyire könnyen vissza lehet élni ezzel, ha nincs semmi hivatalos formája, akkor már ne is haragudj, de felesleges ilyenekbe bele vágnod, mert bőségesen meghaladja a szellemi kapacitásaidat...
2015. jún. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Tudom hogy van vissza élés is. De mivel nem áll módomban vissza élni,így becsülettel állok hozzá és nem negatív hozzá állást mutatok az ügyben. Egyszerűsítve: Segíteni akarok akik éheznek,de egyedül nem tudom megoldani az indulást. Megyek hivatalba meg kérdezni mit hogy csináljak.
2015. jún. 23. 09:21
 9/9 A kérdező kommentje:

Találtam agy oldalt.


[link]

2015. jún. 23. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!