Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a tapasztalatotok ha a...

Mi a tapasztalatotok ha a párotok már elvált és van gyereke és most tőletek a második ? Az első gyerekkel mennyire lett jo a viszony hogy alakultak a mindennapok stb?

Figyelt kérdés
Nekem első gyerek, páromnak 5 éves kisfia van.Kicsit ideges vagyok,hogy lesz minden megoldva ....

2020. okt. 17. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Ha jó a kapcsolatod a párod kisfiával, és eddig se volt gond, akkor a baba se fog semmit megváltoztatni.

Sőt! A kisgyerekek szeretni szokták a babákat, meg örülnek neki, ha van egy kistestvérük.

2020. okt. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
Nem most kell már idegeskedni, hanem eddig kellett volna tenni azért, hogy jó legyen a kapcsolat a másik gyerekkel, hogy minimalizáld a testvérféltékenységet. De tök mindegy, úgysem fogod elviselni a másikat, majd kitúrod hamar.
2020. okt. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jó a kapcsolatunk a gyerekkel,eddig azt hittem az exxel is,de mióta tudja,hogy gyerekünk lesz megváltozott a viselkedése. Pedig én nem változtattam vele szemben a gyerekkel meg pláne nem,ugyanúgy jön hozzánk,közös programok stb.
2020. okt. 17. 12:17
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Nekem nem kellett volna olyan férfi/nő akinek már mástól van gyereke, főleg úgy hogy nekem nincs.
2020. okt. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Korban hozzám illők nagy részének már van, így ezt el kellett fogadnom.

Fiatalabb partnert pedig nem akartam.

2020. okt. 17. 12:22
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Maradj továbbra is kedves. Olyan mint eddig. Rosszat, jóval lelehet győzni.
2020. okt. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Pontosan mitől aggódsz? Mire érted azt, hogy hogy lesz minden megoldva? Mi minden?

Az ex lehetséges érzései:

a) A másik nő féltékeny, mert azt gondolja, hogy egy tesóval még jobban fog a gyereke kötődni a ti családotokhoz, és ez fáj neki. Eddig azért nem volt konfliktus, mert a családot és otthont ő jelenthette a gyerek számára, de most ezt veszélyben érzi. Az is lehet, hogy ő is régóta vágyott arra, hogy szüljön még, de neki nem úgy alakultak a dolgai. Talán ő akart tesót "adni" a gyerekének, erre egy másik nő teszi ezt meg helyette. Fel kell dolgoznia, el kell engednie.

b) A másik nő nagyon is szeretné, ha teljes értékűen integrálódna a gyereke a családotokba, ezért nem örül a jövevénynek, mert fél, hogy így az övére kevesebb erőforrás jut, és már előre neheztel ezért.

A gyerek valószínűleg örülni fog a babának, az ötévesek többnyire szeretik a babákat, tesókat.

2020. okt. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Hát nálunk ahogy az ex megtudta hogy összeházasodunk és közös gyerek lesz teljesen ellenünk hangolta a gyerekét, olyannyira hogy már telefonon se beszél az apjával. Talán nektek nagyobb szerencsétek lesz
2020. okt. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Az anyukával ne foglalkozzatok addig, amíg nem muszáj. Viszont a kisgyerekkel ezekután is ugyanúgy bánjatok,ahogy a közös pici születés előtt tettétek. Ha eddig kapott kindertojást, mikor ment hozzátok, akkor nem értené, hogy most pl azért nem kap, mert a picinek kell babapiskóta. Inkább ilyen dolgokból alakulna ki a féltékenység. Vagy a közös programokat is próbáljátok úgy szervezni, hogy most még a nagyobb érezze jól magát. Egy baba úgysem tud még annyira örülni az ilyen dolgoknak. Szóval mindent fokozatosan, ne hirtelen vonatok meg tőle dolgokat, mert jött a kistesó
2020. okt. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%
Mi is így vagyunk, kivéve, hogy nem csak a férjemnek van lánya az előző kapcsolatából, hanem nekem is egy fiam. És van egy közös lányunk. Az ex azért depizett be, mert az érkező baba tudatosította benne, hogy tényleg komoly a kapcsolatotok. Szerintem lelkileg ezt fel kell dolgoznia. Neked azt fontos egyensúlyban tartani, hogy a férjed ugyanannyi időt szánjon a fiára is, mint eddig, ha pl. el kell vinni valahova a kisfiút, vagy el akarnak menni valahova, te pedig a kicsi miatt nem tudsz, ne sajátítsd ki arra hivatkozva, hogy segítenie kell a kicsivel kapcsolatban, hagyd, hogy kettesben legyenek.
2020. okt. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!