Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy szülőknél pénzért takarítanék?

Figyelt kérdés

A szüleim már idősödnek és szeretnének egy takarítónőt fizetni.


Fontos, hogy én már többször felajánlottam, hogy takarítok náluk (viszonylag messzebb lakok tőlük, de természetesnek veszem a segítséget), azonban ők ettől elzárkóznak, mert hogy én csak csináljam a saját lakásomat, van azzal elég dolgom. Így jutottunk el a takarítónő ötletéig, azonban sokkal okosabb akkor már, ha az a pénz, amit amúgy elköltenének "családon belül" maradna.


Viszont nagyon furcsa nekem, mintha lehúznám a szüleimet ezzel, mintha anyagias és nem szeretetteli lenne a kapcsolatunk. Mit gondoltok nagyon undorító ötlet?



2020. nov. 1. 17:34
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
82 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Az túlzás, hogy undorító lenne, de számomra furcsa családon belül ilyesmiért fizetni.... Ha ennyire problémás ez a dolog akkor tényleg tisztább takarítónőt fogadni. Legalábbis én nem tudnék pénzt elfogadni azért, mert elmegyek a szüleimhez takarítani és rosszul is esne, ha ők ki akarnák fizetni nekem ezt az időt, amit rájuk szánok. Furcsa, na.
2020. nov. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Eszembe nem jutna családon belül pénzt kérni, vagy pénzt elfogadni ilyesmiért. Ebben az esetben akkor tényleg inkább fizessenek egy takarítónőt.
2020. nov. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
67%

Én a régi férjemnél kezdtem el takarítani. Neki nincs egy rendes takarítónője, nekem nincs munkám.

Anyukámnál meg elvállaltam az üres kisszobája kifestését és a konyhát meg a fürdőszobát. Amennyit a szobafestőnek adott volna, annyit adott nekem. Ugyanez: neki nem akarta senki megcsinálni, nekem meg kell a munka.

Szerintem win-win helyzet.

2020. nov. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%

Nézd, nagyon hulye ötlet, nagyon xar vége lehet. Családban csak ingyen, vagy sehogy.

Neked nem fognak, nem mernek, nem akarnak szolni, hogy rosszul csinálod, te nem fogadod el őket mint "főnököket". Vagy ingyen, vagy sehogy.

2020. nov. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%

Nehogymar pénzért takaríts ott ahol felnrveltek! Szégyelném magam.

Te nem érzed, hogy gáz a szitu?

Valószínű nem, különben nem írsz ki kérdést.

Mindig a pénz,pénz, pénz :(

2020. nov. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem undorító, csak felemás helyzeteket idéz elő. Neked teher mindenképpen, nekik meg lelkileg nyomasztó.
2020. nov. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem hadd fogadjanak takarítót, te pedig vonulj a háttérbe.
2020. nov. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%
Én semmi problémát nem látok benne. Ők szeretnének fizetni valakinek, aki kitakarít náluk, neked pedig jól jönne a plusz pénz és el tudnád vállalni. Én még örülnék is neki, ha nem egy vadidegen matatna a személyes cuccaim között, hanem egy rokon, aki ismeri nálunk a járást és tudja, mit hogyan szeretek csinálni a saját háztartásomban. Természetesen ugyanúgy kifizetném, mintha idegen csinálná. Attól, hogy ismerjük egymást vagy egy család vagyunk, a munka az ugyanúgy munka, és ugyanúgy rááldozná a családtagom is a saját szabad idejét, mint egy idegen.
2020. nov. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Kekcsi ***** válasza:
92%
Családtaggal nem szerencsés üzletelni. Egy idegen takarítónak meg lehet mondani, ha nem tetszik, ahogy csinálja. A családban a sértést nem éri meg megkockáztatni.
2020. nov. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem undorító,de...
2020. nov. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!