Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy alkoholista rohadék...

Egy alkoholista rohadék “szülő” miért mindig a gyerekei es a Házastársa ellen fordul? Miért nem ver össze egy másik alkoholista rohadékot a kocsmában?

Figyelt kérdés
Sosem fogom megérteni... Nyilván szar a rohadt kis élete, egy isten háta mögötti kis faluban lakik, egy nyomorult kis viskóban, ahová még a vizet sem tudta bevezetni, mert a család összes pénze ment le a torkán. De ha már ekkora egy nyomorult állat valaki, miért kell az ártatlan családja ellen fordulni? A felesége, meg 3 kislány ellen? Miért nem jó neki valami másik paraszt a kocsmából? Sajnos az egyik felmenőmről van szó, és bár hozzám sohasem nyúlt, a mai napig én is iszom a levet annak, amiket megcsinált. Sajnos láttam párszor a gyerekkoromban, láttam ahogy élt, Láttam hogy úgy néz ki, mint egy utolsó hajléktalan,és olyan szintű undort és szégyenérzetet érzek miatta, amivel a mai napig nem tudok mit kezdeni. Sajnos én is mentális beteg lettem, bár szerintem ilyen felmenőkkel, ez nem is csoda. El lehet ilyet egyáltalán felejteni?
2020. nov. 2. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Ha mentális betegségeid vannak,akkor menj szakemberhez.
2020. nov. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Thunderfairy ***** válasza:
90%
A kocsmában a többi hozzá hasonló jó barát és ivócimbora. Lehet hogy a többi ott a kocsmában nem is tudja hogy otthon milyen ez a fickó. Lefogadom hogy részegen balhés, józanul normális a fickó. Ha teheted maradj távol tőle. Ha szerencséd lesz egy nap akkor belehal ebbe az életmódba, úgyanis a szervezete nem fogja örökké bírni a piát. Előbb - utóbb összejön valami végzetes betegség ami el is viszi. Halála után is még évek lesznek mire felejteni fogsz tudni.
2020. nov. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez eléggé összetett kérdés, nagyon dióhéjban a hatalom miatt csinálja. Az élete egy rakás szar, legalább otthon ő az úr és mindenki felett álló hatalmas ember. Kiéli a frusztrációit és az agresszióját olyanokon, akik nem tudnak visszaütni. Az, hogy a családját terrorban tarthatja őt erősíti, a hatalom érzését adja. A szerencsétlen asszony mindig kéznél van, hogy részegen összeverje.
2020. nov. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólók jól összefoglalták. Ugyanígy nőttem fel, apámról van szó, és pontosan, a kocsmában mindenki haver volt neki, ráadásul mindenki rendes embernek ismerte, és mi voltunk okolva azért hogy hogy bánunk vele. Kb 15 évig nyomtuk itthon a napi ordítozást, egy-két erőszakosabb cselekménnyel. Aztán, ahogy azért várható volt az egészsége felmondta a szolgálatot, nagyon rövid időn belül meghalt. Azóta, ahogy te is írtad, hordom magammal a mentális problémákat. Nem tudom hány éves vagy, de komolyan javaslom én is szakember segítségét, visszanézve nekem is kellett volna. És itt nem pszichiátria szempontra gondolok, inkább olyanra, ami a módosult készségek helyrehozásában segít.
2020. nov. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hármas, az az érdekes, hogy szerintem ez az ember túl egyszerű volt ahhoz, hogy ilyen

Hatalommániás akarjon lenni, bár Szinte semmit nem tudok róla, mert mire én megismertem, addigra már elitta az agyát, Kb. 40 éven keresztül minden nap folyt le a torkán a pénz. Már régen meghalt, szóval ezzel már nincsen gond, de mivel kényszerbeteg vagyok és depressziós, így jönnek vissza az emlékek róla, és azt hogy milyen szinten tönkretette a családja életét. Sajnos túl sokáig élt, nem is értem hogy hogy bírta idáig, és szerintem önvédelemből már nagyon régen meg kellett volna ölni. Vagy amikor kihívták rá a rendőrséget, akkor azoknak a gyökereknek is kellett volna csinálniuk valamit. Mert nem csináltak…Nem zárták börtönbe, mikor napi szinten nadrágszíjjal verte az egész családját. Képtelen vagyok túllépni azon, hogy egy ilyen életképtelen undorító gyökérnek vagyok az unokája. A saját “apámról” Meg ne is beszéljünk, mondjuk ott nem az alkoholizmus volt a probléma, mert ő anélkül is elmebeteg volt.

2020. nov. 2. 19:17
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem is volt ilyen ismerősöm. 2 lány és a felesége. Nagyon sokat kaptak. Ráadásul a nagyobbik lány feleselt vele a felesege nagyon sokat kapott. Nagy nehezen sikerült nekik megszabadulni tőle kb eév után elmenekültek, elsőnek hozzánk utána albérletbe. Ma az exfelesége boldog párkapcsolatban él, mindkét lánya ferjhez ment és 2-2 gyereket csináltak. Szerencsére kipurcant az alkesz már..
2020. nov. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

"az az érdekes, hogy szerintem ez az ember túl egyszerű volt ahhoz, hogy ilyen Hatalommániás akarjon lenni"

ez nem tudatosan történik sok esetben. egyszerűen ettől érzi jól magát, ezért csinálja. te se mindig tudod egyből, hogy miért jó érzés csinálni valamit. ha még a személy buta is, akkor nem is tudja megvizsgálni a helyzetet, hogy rájöjjön, miért csinálja azt, amit. igazából ez a nagyon nehéz dolog, magadba nézni és objektív szemmel megvizsgálni magadat. aki buta annak erre nincs is agya.

2020. nov. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apám volt ilyen. Dolgozott... Aztán ment a kocsmába előadni magát. (mert ott elő tudta!) azt haza jött hulla részegen csapkodott, ordibalt és szegény anyám itta meg a levét. Mi. Nőltünk és el jött az idő mikor megtudtuk védeni anyám és egymást akkor már más volt a helyzet. Úgy fejbe rúgtam hogy azt sem tudta honnan jött. És nem érdekel mai napig hogy ki is ő mert egy mocsok. De anyám lépett és otthagyta, új életet kezdett. Azóta el telt 8év egyszer láttam.
2020. nov. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Off, de az a vicc, hogy az ilyeneket védik sokszor itt, ha hajláktalanokról van kérdés. Hogy a gonosz feleség kisemmizte stb stb. Dolgoztam hajléktalanszállón, két normális fazon volt, a többi sunyi nagypofájú alkesz, akik folyamatosan sajnáltatták magukat, meg hogy az asszony mennyire gonosz volt, ok nélkül történt minden. Aztán csak kiderült mindig, hogy volt ott verés, erőszak, gyerekbántalmazás, ezer lehetőséget kaptak és esélyt, de minden ugyanúgy ment tovább.
2020. nov. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az apám is ilyen volt. Aztán 16 éves koromban volt egy nagyon csúnya este. Anya nem volt otthon (éjszakába nyúlóan dolgozott), apám beivott, felhergelte magát és nekem esett (lány vagyok). Azon az estén megtanultam, milyen a halálfélelem. Felhívtam a barátomat, mikor már láttam, hogy baj lesz, de nem volt lehetőségem mondani semmit a telefonba, mert apám kiverte a kezemből a kagylót és ütni kezdett. A párom felismerte a helyzetet a visításokból és az egyéb hangokból. Ha nincs ott a nővérem, aki lefejtette végül rólam, akkor lehet, apám meg is fojt. Szerencsére ki tudtunk szaladni az utcára (pizsamában, ahogy voltunk), a párom és 2 barátja pár perc alatt megérkezett (épp együtt voltak, mikor telefonáltam). A párom látta, hogy nézek ki, nem is mondott semmit, csak hogy sétáljunk egy kicsit messzebb. Aztán bementek a házba.

Soha nem kérdeztem meg, mi történt odabent, de apám azóta nem mer kezet emelni ránk.

2020. nov. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!