Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyit kellene aludni egy 13...

Mennyit kellene aludni egy 13 éves, koránérő gyereknek? (Bővebb vita a lányommal lejjebb)

Figyelt kérdés

Lányom folyton vitázik velem, hogy hát de most miért kell 10-kor (legkésőbb) kiabálni vele, hogy aludni kellene már, mert ha 7-kor kel fel bőven tud eleget aludni, meg amúgy is mindenki más, akit csak ismer éjfél előtt nem nagyon sok alszik.

Amikor ezt mondja én nagyon kiakadok, és mindig felhozom, hogy az unokahúgának (8 éves) is 8-kor alvás van, ő meg ilyenkor hozzám vágja, hogy 13 és 8 éves kor között azért lehetne különbséget tenni. Meg azt is szokta mindani, hogy ilyenkor persze nem érdekel, hogy másoknak a szülei mit engednek meg, csak akkor, amikor találok magamnak egy szerencsétlent, akinek a szülei a 8 órakor alszol és kész! neveléshez vannak szokva.


Szerintem 9-kor már rég aludnia kellene, 8 óra lenne az ideális és akkor 11 órát alszik, az úgy tökéletes.


Ki mit gondol? Kivel értetek egyet? Mennyit kellene aludnia?



2020. nov. 4. 17:16
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
92%
Egy 13 évesnek ha jól tudom, 8 óra minimum kell de az se jó ha sokat alszik.
2020. nov. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
91%
Mi az, hogy mennyit KELL? Van erre szerinted valami követelmény, vagy mifene? Mindenkinek más az alvásigénye. Van aki 4 óra alvástól egész nap pörög, és van akinek a 10 óra is kevés.
2020. nov. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
96%
Amennyi neki jólesik
2020. nov. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
96%
Engedd neki, hadd próbálja ki, mennyire lesz fáradt, ha addig marad fent, ameddig szerinte kellene! A fáradtság nagyon kellemetlen érzés, és ha nem alszik eleget és fáradtan kell végigcsinálnia az egész napot, akkor magától rá fog jönni, hogy tényleg korábban le kell feküdnie, hogy elég kipihent legyen.
2020. nov. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
96%
11 óra az sok. De mindenkinek másak az igényei. Ha neki elég 8-9 óra, akkor neki elég. Szerintem ha 7-kor szokott felkelni, akkor este 11-ig lehetne hosszabbítani az idejét, úgy is meg van a 8 óra. De ha ő maga mondja, hogy ő tud eleget aludni amúgy is, akkor csinálja ahogy ő akarja. Nem kell ráerőltetni.
2020. nov. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk 12 éves korukig este 9-kor volt, "takarodó". Hétvégén, nem.

12 éves koruk után , addig maradtak fent amíg akartak.

2020. nov. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
96%

9óra alvás a legtöbb hasonló korú gyerek számára bőven elég.

tíz-tizenegykor lefekszik, és kész.

2020. nov. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
52%
a 8 órás lefekvés valóban korai, de a 10 óra az szerintem normális, ekkora gyereknek kell ennyi alvás. Egyezzetek ki a 10 órában...
2020. nov. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
95%
11 óra? 13-14 évesen voltam a legjobban elememben, éjfélkor feküdtem, 6-kor keltem, és sose volt rám panasz, sose voltam fáradt, nekem így volt jó. Szerencsére az én anyám nem szólt ebbe bele ennyire, mint egy vérmes hárpia. Bezzeg most 24 évesen örülök ha este 10-kor nem vagyok még hullafáradt. Boldog tinikor, mikor éjjel egykor is még msn-eztünk a barátokkal. Szerintem, ne szólj ebbe ennyire bele, érezni fogja ő, hogy mikor sok ez neki.
2020. nov. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim válasza:
62%
Szerintem 8-10 óra a normális.
2020. nov. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!