Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyit kellene aludni egy 13...

Mennyit kellene aludni egy 13 éves, koránérő gyereknek? (Bővebb vita a lányommal lejjebb)

Figyelt kérdés

Lányom folyton vitázik velem, hogy hát de most miért kell 10-kor (legkésőbb) kiabálni vele, hogy aludni kellene már, mert ha 7-kor kel fel bőven tud eleget aludni, meg amúgy is mindenki más, akit csak ismer éjfél előtt nem nagyon sok alszik.

Amikor ezt mondja én nagyon kiakadok, és mindig felhozom, hogy az unokahúgának (8 éves) is 8-kor alvás van, ő meg ilyenkor hozzám vágja, hogy 13 és 8 éves kor között azért lehetne különbséget tenni. Meg azt is szokta mindani, hogy ilyenkor persze nem érdekel, hogy másoknak a szülei mit engednek meg, csak akkor, amikor találok magamnak egy szerencsétlent, akinek a szülei a 8 órakor alszol és kész! neveléshez vannak szokva.


Szerintem 9-kor már rég aludnia kellene, 8 óra lenne az ideális és akkor 11 órát alszik, az úgy tökéletes.


Ki mit gondol? Kivel értetek egyet? Mennyit kellene aludnia?



2020. nov. 4. 17:16
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
89%

Ennyi idősen én kb 8 órát aludtam naponta(és a reggel 6-os harangszóra keltem, szóval bőven kipihentem magam, hogy meghalljam :) ). Mikor nyáron semmi dolgom nem volt, kb a fél napot végigaludtam, a másik felében pedig borzalmasan fáradt voltam.

Emlékszem viszont, hogy sok osztálytársam hétköznap 5-6 órákat aludt csak és hétvégén "pótolta" be a kiesett időt. Az unokatestvéremék is hasonlóan csinálják, szerintem borzalmas... Szóval, ha a hétvégét nem tölti a megszokottnál több alvással, akkor megengedném neki, hogy később feküdjön.

2020. nov. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
72%
Én ugyanennyi évesen 9kor fekszek le de mondjuk hatkor kelek
2020. nov. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
92%
te beteg vagy
2020. nov. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 Savlekotő ***** válasza:
98%
Már várom a lányod kérdését mikor 22 éves lesz,és te még mindig 12 éves gyerek dolgokat akarsz majd rá erőltetni. Sajnálom előre..
2020. nov. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
4%

Részben igaza van az anyának. Iskolaidőben ennyi idősen biztos nem 10-kor feküdtünk, hanem legkésőbb fél 9-kor. Ketten vagyunk testvérek, amikor én 13 voltam, öcsém 10. Amikor öcsém lett 13, már kicsit később feküdtünk. Vagy ő lefeküdt, én meg befejeztem a leckeírást. Nem mindig tértünk egyszerre nyugovóra.

10 óra későnek tűnik, hiszen 6-kor, fél 7-kor fel kell kelni és menni iskolába.

2020. nov. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 A kérdező kommentje:

Lányom leghamarabb 7-kor kel, tehát a 11 óra megvan neki így is.

Valaki írta, hogy kakilni elengedem-e egyedül. Képzeld, igen! Mondjuk azt azért nézem, hogy mikor mennyi betétet dob ki, de az akkor sem a vécézésről szól.


Hétvégén is korán felkel, de ő azt mondja, hogy megsuokás, pedig én mindig mondom neki, hogy 8-tól minimum 10-ig nyugodtan aludhatna hétvégén.


Nemrég ráadásul azon kaptam, hogy hajnali 2-kor olvas, erre ő azt mondja, hogy az olvasástól el tud almosodni, most viszont nem álmos. Mondom mi van veled te lány, így nem tudsz majd tanulni délután, mert a 11 íra alvásoddal majdnem végigalszod a napot, erre ő meg visszaszólt és azt mondta, hogy márpedig ki az a hülye, aki 11 órát alszik amúgy meg nem kell tanulnia semmit. Hát kész katasztrófa.

2020. nov. 4. 19:11
 27/58 anonim ***** válasza:
100%
Már leírtuk, hogy általában egy kamasznak 11 óra alvás már bőven sok, és azt is, hogy nem mindenkinek percre pontosan ugyanannyi alvásra van szüksége. Sőt, időről időre változhat egy embernél is, hogy mikor mennyi alvás kell neki. Nekem is van olyan, hogy 6 óra alvás után is teljesen friss vagyok másnap, máskor meg 10 órát alszom és mégis fáradt vagyok. Az ember nem robot, hogy mindig pontosan ugyanúgy üzemeljen.
2020. nov. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
99%
Te vagy a katasztrófa. :D
2020. nov. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 Savlekotő ***** válasza:
97%
13 évesen lesed a betéteit is? Minek? Itt te vagy a katasztrófa.. Remélem letud majd lépni mellőled ezt vénségként írom..
2020. nov. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
98%
Ennyi idősen 7-9 órát kell aludni, a 11 nagyon sok és az hogy a lányod olvas hajnali 2-kor nem bűn, hagyd hogy akkor aludjon el amikor akar ha álmos majd alszik
2020. nov. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!