Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy viselkednek egy ilyen...

Hogy viselkednek egy ilyen emberrel (anyám barátja)?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy anyámnak már hosszú évek óta van egy barátja.

Ez alatt az idő alatt körülbelül 30 alkalommal vesztek össze és szakítottak, de mindig kibékültek...

Volt hogy a csávó is velünk lakott, meg volt olyan is, hogy anyám nála és ránk, a gyerekeire csak néhány havonta nézett, hogy mi van velünk.

16 éves koromban, gyakorlatilag félévig egyedül éltünk a testvéreimmel...

Ezzel nem volt gond, mert el tudtuk magunkat látni, de azért ez érzelmi szinten rosszul esett és nem mellesleg illegális is.

De azóta már felnőtt vagyok, amúgy...


Jelenleg az a felállás, hogy anyám itthon lakik, és a barátja is a saját lakásában és általában heti 1-2-3 napra jön át hozzánk, hogyha épp nincsenek össze veszve,

De itt is gyakran veszekednek...


Ami a problémám ezzel az emberrel, hogy mindenbe beleszól és mindig is ezt csinálta.

Valamilyen oknál fogva szabályokat akar/akart mindig is hozogatni.


Ebben az a nagyon zavaró, hogy rá ezek nem vonatkoznak.

Például régen, kiskoromban volt -egy valóban rossz szokásunk- hogy mindenki itthon sokszor úgy kommunikált, hogy üvöltöttünk egymásnak a ház egyik sarkából a másikba.

Vagy mondjuk a fürdőből, a konyhába.

Ezt elismerem, hogy egy rossz szokás...

De kertes házban éltünk/élünk és nem igazán zavart ez senkit, anyámat sem...


De a barátja hamar bevezette, elég erőszakos módon, hogy ez ne legyen így. Ha valakinek valami mondanivalója volt, akkor oda kellett menni a másikhoz és halkan elmondani neki...

Anyám meg igazából mindig, mindenben egyetértett velünk szemben a barátjával.

De amúgy azt én is aláírnám, hogy ebben igaza volt.


A probléma csak az, hogyha neki kedve van, akkor még a mai napig is gondol egyet és elüvölti magát és úgy kommunikál mindenkivel, hogy messziről üvölt, pl. a gép vagy tv előtt ülve.


De ha ezt szóvá tenné neki valaki, akkor abból úgyis csak durva vita lenne...


Hasonló az is, hogy amikor anyánk telefonált, mi meg a háttérben játszottunk vagy valami, akkor nekünk kellett leállni, amíg anyák telefonált és igazából nem is nagyon szólalhattunk meg közben.


Ő viszont mindenbe, akár hivatalos ügyekbe is beleszól, a mai napig.

Folyamatosan belekotyog, amikor anyám telefonál...

Olyan is volt, hogy kivette a kezéből hírtelen a telefont és totál olyan dolgokat mondott a vonalban lévőnek, amit anyám nem akart volna.

De anyám még az ilyeneket tűri.

Olyankor szoktak összeveszni, amikor ennél is messzebbre megy.

Például ha random elkezd vele üvölteni a csávó, indokolatlanul....

Ilyenkor van, hogy csak elhallgat anyám és “behódol”, de olyan is van hogy felkapja ezen a vizet és akkor összevesznek.

Igazából azt nem tudom, hogy min múlik, hogy melyik...


Az is baj, hogy amikor összevesznek, olyankor anyám, velünk jellemzően hasonlóan kezd el viselkedni, mint ahogy a barátja szokott vele.


A kérdésem az lenne, hogy hogyan kéne viselkednem egy ilyen emberrel?


Mert szerintem anyám pszichésen nem teljesen egészséges, Őt már kiskoromtól kezdve megszoktuk, de sajnos úgysem tudnánk elrángatni pszichológushoz.


Viszont mostanában, amikor a barátja ilyeneket csinál, hogy kiveszi a kezéből a telefont, egy hivatalos beszélgetésnél és olyan dolgokba kotyog bele amihez jogilag semmi köze, van hogy elkezdek remegni az idegtől...

Annyira megalázó az egész szituáció, van hogy alig tudom vissza fogni magam, hogy ne üssem meg.

Pedig nem vagyok agresszív ember, az iskolában is volt hogy többször kötözködtek velem, de mindig higgadt tudtam maradni és sosem éreztem azt hogy ütnöm kéne.


De anyám barátja meg annyira felhúz mostanában, hogy alig bírom visszafogni magam, hogy ne üvöltsek vele, vagy menjek neki.


Szerencsére azért még sosem volt ilyen, általában amíg itt van, mindent próbálok rá hagyni és elő sem jönni az olyan helységekből, ahol éppen nincs.

Szóval próbálom maximálisan kerülni, de az az igazság hogy ez is elég frusztráló, hogy a születésem óta otthonomban nekem kell alkalmazkodni egy olyan emberhez aki nem száll be semmilyen költségbe (ami kicsit sem zavarna, ha normálisan viselkedne)...


Meg ha bármit csinálnék, tudom hogy anyám a barátja mellé állna velem szemben.


Erősen gondolkodtam rajta, hogy el kellene költöznöm, de még nem vagyok 19 éves, ezt így nem annyira tartanám igazságosnak, na meg nem is tudnék nagyon hova menni...


De ami főleg itt tart, hogy a testvéreim még nem felnőttek, nem akarom egyedül hagyni “ezekkel”.


Mit gondoltok?


Nekem kéne esetleg valami nyugtatót szereznem, vagy igyak valami nyugtatós teát rendszeresen?


Van valakinek tapasztalata ilyen típusú emberekkel?

Vagy bennem lehet a hiba?


Hogyan kezeljem az érzelmeimet?



2020. nov. 4. 19:19
1 2
 1/17 Savlekotő ***** válasza:
97%
Most bántó leszek semmit sehogy lépj le amint tudsz eszedbe ne jusson bármilyen szerre rá állni mert te is úgy végzed mint ők,ezt úgy mondom hogy addiktológusként kezdtem a pályám. Anyádnak ez jó szarik a fejetekre a mellékelt ábra alapján hogy 16 évesen egyedül éltetek fél évig és rátok se nézett. Ne aggódj ilyen nem anya max kitolta a gyerekeit. Majd ők is kék fénybe lesznek. Nanétól kérhetsz segítséget ugyan ,de anyád nem akar segíteni magán és nem is tud.. Te tudsz segíteni magadon mások elcseszett éltéért nem vagy felelős ő se vállalt értetek felelősséget. Tanulj tanulj. Menekülj.
2020. nov. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
18%
Sajnálom, de ezt nincs időm végigolvasni! Nem foglalná nekem valaki össze a történetet?
2020. nov. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Én is azt gondolom, hogy semmit. Viszont egy szakemberhez jelentkezz be, mert egy sok olyan kérdésed van, amire vele találod meg a választ. Nem tudsz sajnos hatással lenni mindenre. Nem kell kezelned ezt a nem normális helyzetet. Viszont magad és a saját helyzeted kell. Anyud valóban nem egészséges mentálisan, viszont ezt sem fogod tudni megoldani sajnosmert tényleg nem tudsz más helyett cselekedni. Tudom, hogy a tesók visszatartó erők, viszont magadat is szeresd annyira, hogy megadod magadnak a hozzád méltó életet. Csak akkor tudsz segíteni majd a tesóidnak, ha előbb magadon segítesz, ez legyen előtted. Mindenképp el kell költöznöd és minél előbb sajàt lábra kell állnod. Ha tud egy családtag vagy barát segíteni, mindenképp kérj segítséget. Ha benne maradsz a helyzetben sajnos nem fog változni.
2020. nov. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Az úgy jó, hogy eddig 6 válasz volt és abból 2 válasz a kérdésre, a többi pedig olyanoktól van, akiknek valaki pisztolyt tart a fejükhöz, hogy márpedig minden kérdést olvassanak el és válaszoljanak rájuk, még ha nem is tudnak semmi értelmeset hozzáfűzni.


Kérdező, sajnálom, hogy ilyen körülmények között kell(ett) felnőnötök a testvéreiddel. Kedves tőled, hogy nem szívesen hagynád ott őket anyátokkal meg az idegbeteg pasijával, de szerintem amint megteheted, költözz külön. Írtad is, hogy volt, amikor fél évig is egy huzamban egyedül laktatok, ezután lehet, anyukád belemenne abba, hogy mondjuk hetente legalább pár napot nálad legyenek a testvéreid. Nekik is jobb lenne úgy, hiszen legalább azt a pár napot nem veszekedő, ordibáló emberek társaságában töltenék.

2020. nov. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én is hasonló körülmények között éltem de szerencsére vége.. Kibírtam.. Neked és a testvéreidnek is sikerülni fog! Hiszünk benned!
2020. nov. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is lépj le onnan, amint lehet. Ha egyetemista leszel, akkor például lehetsz kollégista, esetleg albérletes. Ha akarsz, éppen hazamehetsz hétvégékre, de hétfőtől péntekig akkor is távol lennél.

Amúgy, ami a "nyugtatókat" illeti, igazi tablettát nem javasolnék, de például a citromfű teának is van nyugtató hatása, az meg tudtommal ártalmatlan. Nyugtató hatása van a magnéziumnak is, azzal szerintem semmi gond ha naponta egyszer iszod.

[link]

2020. nov. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonymousreview60 ***** válasza:

1. Lépj le, amint tudsz! Utána annyi kapcsolat velük, amennyire neked megfelel.

2. Addig, ha nem nehéz, tartsd be a szabályait! Te nd olvasd a fejére, de csak akkir viselkedj vele előírás szerint kedvesen stb, ha ő is a saját szabályai szerint jár el, különben negligáld!

2020. nov. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%

A litániát elolvasva a legelső gondolatom az volt, hogy anyád hogy a francba nem vette észre, hogy ti szenvedtek?

Annyira nem lehet labis érzelmileg, sem mentálisan, mert akkor ti már nem vele élnétek, hanem valami gyermekotthonban. Azért egy gyerek felnevelésénél is találkkzik a szülő orvossal, pedagógussal, stb.., aki kiszúrta volna, ha anyukáddal gondok vannak. Vagy a rajtatok, gyerekeken. Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy amíg anyád ezt tűri, addig sajnos te és a tesód csak másod hegedűsök lesztek. És sajnos nagyon úgy tűnik, hogy ez így is van.

2020. nov. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%
na tehát én is azt mondom menj el, ha máshova nem akkor rokonokhoz (pl,: mama, papa, bárki akivel jóban vagytok) és oda még a tesóidat is viheted, ha anyukád egy fél évig egyedül hagyott az sem lehet a baja, hogyha a rokonaidhoz mentek
2020. nov. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
5-ös és te mit csináltál, hogy bírtad ki? Hogy oldottad meg? És jobb lett, sikerült?
2020. nov. 5. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!