Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha kicsi korából az ember nem...

Ha kicsi korából az ember nem emlékszik semmire akkor pl mennyire kötődik az a gyerek az apjához aki most 7-8 éves és 4 évesen látta utoljára?

Figyelt kérdés
2020. nov. 5. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
35%

Elöször is kicsi korára is emlékszik egy gyerek, de egy 4 éves már rengeteg mindenre.

Az meg, hogy az apjához mennyire kötödik/kötödne, leginkább attól függ, korábban milyen volt kettejük kapcsolata. Ha az apa tényleg apaként foglalkozott vele, akkor garantáltan emlékszik rá és hiányzik neki, ha elötte csak pár percekre látta, akkor nem.

2020. nov. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljes mértékben változó én pl 3 és fél éves voltam amikor apám elhagyta anyámat azóta nem láttam és én egyáltalán nem emlékszem rá nincs meg a fejemben a hangja , az hogy ,hogy nézet ki egyláltalán semmi emlékem nincs róla csak anyi amennyit anyám elmesélt és képekről láttam csak

De én egyáltalán nem kötődöm apámhozz hisz ő számomra egy idegen ember :)

2020. nov. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem semennyire. Ha nem találkoztak vagy beszéltek abban a pár évben, nem fog neki hiányozni. Ha az anyukájával él valaki és együtt nevelik, valószínű, hogy őt fogja az apjának tekinteni.
2020. nov. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
A semenniyre és a nagyon között bármi lehetséges. Ennel a gyereknél pl az is megeshet, hogy nem magához az apához kötődik, hiszen kb ismeretlen neki ennyi idő után, hanem az apa gondolatához, egy ideálhoz.
2020. nov. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem semennyire.

Legalábbis ha magamból indulok ki.

Nekem sincsenek szinte egyáltalában emlékeim, nem csak ovis korból (ott konkrétan csak 2 apró), de még az általánosból sem, pedig nemrég múltam 30

2020. nov. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A fentiek válaszaiból is egyöntetű, hogy nem minden egykorú kisgyerek egyformán emlékszik.

Vegyük csak az 5.válaszolót (aki alig-alig emlékszik még általánosból sem az eseményekre) és engem (nem azért írom, hogy dicsőségnek tartom).

Nagyon jól emlékszem a háborúra, amikor robbantak a bombák, futottunk a bunkerbe, a katonákra, a kilakoltatásra, mert a katonaság nem akarta kockáztatni a civil lakosság életét. Ebben az időben (944/45 dec.-febr.) alig múltam 4 éves. Sőt, dédapámra, aki a harcok előtt 4 hónappal halt meg is emlékszem, amikor sétált az udvaron, feküdt az ágyában, meg a temetésére is. Persze, egy háború borzalmai biztos, hogy jobban nyomot hagynak egy kisgyerekben is, mint az, hogy elmentek vele valamelyik rokonhoz, amikor 4 éves múlt.

2020. nov. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!