Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezhet, hogy egy 2 és fél...

Létezhet, hogy egy 2 és fél éves gyerek ennyire emlékszik dolgokra?

Figyelt kérdés

Köztem és a tesóm között kevesebb, mint 3 év van, onnan tudom, hogy kb 2 és fél éves lehettem ekkor. Nagyon sok dologra emlékszem.

Például amikor kiderült, hogy kisfiú lesz a tesóm, akkor anyám megkérdezte tőlem, hogy Máté legyen-e a neve, vagy Dominik. Emlékszem, hogy amikor ezt kérdezte, akkor egy sötétkék műanyag széken ült. Aztán arra is emlékszem, hogy percenként-óránként változtattam. Máté, aztán pár perc múlva legyen inkább Dominik. Utána egy fél nap múlva azt mondtam, hogy anya mégis legyen inkább Máté. Ez így ment napokon keresztül, amikor is Máté után ismét Dominikot akartam mondani, de akkor anyám rámszólt, hogy többet nem változtathatom meg, Máté lesz és kész. Ekkor, amikor ezt mondta, a konyhában voltunk.

Aztán arra is emlékszem, hogy amikor a strandon voltunk, akkor cirkuszoltam, mert nem akartam kijönni a vízből. Hisztiztem és ordítottam, majd anyám (akkor már elég nagy hasa volt) mondta, hogy ne csinaljam ezt, mert Mátéka megharagszik. Ilyen létezhet, hogy ezekre emlékszem, amikor csak 2 és fél éves lehettem? (Sajnos nem úgy van, hogy apukám meg anyukám mesélte ezt el nekem, és elképzeltem, mert ők már nincsenek.)


2020. aug. 21. 11:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy létezik, szerintem mindenki fel tud 1-2 dolgot idézni ebből az időszakból.
2020. aug. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Létezik. Egyszer, kamaszkoromban elmeséltem Édesanyámnak egy emlékemet. Megdöbbent, meg akkor alig voltam kétéves.

A lányom emlékszik, hogy mennyire félt a porszívótól. Ezen én is megdöbbentem. Ő is másfél éves korában a függöny mögé bújt,amikor zúgott a porszívó. Egy ideig fel kellett vennem, ha ketten voltunk, amikor porszívóztam. Félkézzel őt tartottam, a másikkal húzogattam a porszívó csövet. Bújt a nyakamba. Néhány hónap alatt, lassan megbarátkozott vele, amikor megtanítottam, hogy hogyan kell ki-be kapcsolni, és hogyan szívja fel az apró papírdarabkákat is.

Én 60-ban születtem. Dédnagypapám 62-ben elhunyt. Nincsenek róla fényképek. Emlékszem, amikor ült a gangon, az ajtaja előtt, és szivarozott. A hangja nem, a képe van előttem, és ahogy megsimogatja a fejemet. Nagyon sok emlékem, inkább benyomásaim, rögzült képem van a 2 éves korom körüli időkből. Sokan vannak így. Nem szabad kétségbe vonni.

2020. aug. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én két és fél évesen mentem óvodába, és tisztán emlékszem a beszoktatásra is, de még az előtte való időszakból is vannak emlékeim, amikor anyával otthon voltunk csak mi ketten, a nővéreim suliban, apa dolgozott, én meg még nem voltam ovis sem, szóval anya otthon volt velem. Nem azt mondom h mindenre tisztán emlékszem, de vannak konkrét emlékképeim és az azokhoz tartozó érzést is fel tudom simán idézni. Szóval nem vagy kirívó eset, sokan vagyunk. :D nincs amúgy sem erre szabály, hogy egy ember a 3. születésnapja előttről nem emlékezhet semmire, és mindenkinek a 3. szülinapja az első emlék. :D
2020. aug. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2 év 4 hónapos voltam, amikor a húgom született több dologra is emlékszem abból az időből.
2020. aug. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Félrevezető a kérdésed. NEM a 2,5 éves emlékszik, hanem te most, akárhány évesen emlékszel arra, hogy mi történt 2,5 éves korodban. Nem mindegy!
2020. aug. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem olyan emlékem is van mikor nem tudtam még beszélni sem
2020. aug. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bizomy emlékezhetsz. Én is emlékszem olyan meglepő dolgokra, pl milyen járókám volt, milyen cumim és cumisüvegem :D
2020. aug. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vannak emlékeim egészen kicsi koromból. Tisztán emlékszem arra például, hogy az egyik unokatesómmal megkóstoltuk a virágokat, mert olyan szépek és illatosak voltak.

A húgomtól egyszer poénból megkérdeztem, hogy emlékszik-e milyen volt anyu hasában és válaszolt, hogy meleg volt. Ekkor 2-3 éves lehetett, én már nagyobb 16-17 körül voltam, ez nagyon megdöbbentett, hiszen honnan tudhatta volna egy kisgyerek...

2020. aug. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Emlékszem a második szülinapomra, féltem a fotózáson, nagyon sírtam, sötét volt a teremben és féltem a vakutól, fotóstól.... és tényleg sírós képek készültek, ez 88ban volt.
2020. aug. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én arra emlékszem, nem voltam még másfél éves, hogy üvegpohárból kaptam inni és leharaptam véletlenül a pohár szélét..anyukám és keresztanyám pedig rémült arccal mondogatták, hogy ne nyeljem le, én meg nem értettem miért nem szabad.szerintem ez a legkorábbi emlékem
2020. aug. 27. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!