Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy bírod apádat, aki alkohol...

Hogy bírod apádat, aki alkoholista és megkeseriti az életed?

Figyelt kérdés

Van olyan időszak, hónap is h nem iszik. Most megint elkezdte 3. napja. 8:30-ra már részegen jön haza.

Karácsonyunk évek óta nincs.

A testvéreim ő miatta nem jönnek haza látogatóba.

Nincs az, hogy össze ül a család, a 8 unokája egy asztalhoz, és beszélgetünk, nincs az a meghittség, amit én csak tv - ben látok.

Nagyon zavaró, így nőttem fel.

Folyton agresszív vagyok ilyenkor, ha részegen jön haza.

Ki hogyan bírja ugyanezt elviselni?

Én már idegileg nem igazán bírom... Meg szab dolgokat, nálunk nem jöhetnek a rokonok, senki ide nem teheti be a lábát, stb. Nagyon trágárul beszél édesanyámmal, ok nélkül. Én lány gyermekként ezt már idegbaj nélkül nem bírom elviselni.

Tüzelünk ugye, fát nem hoz be a kályha mellé. Hatalmas udvarunk van, anyámmal szoktam takarítani, rendbe tenni a portát. Festés, hazimunkákba egyáltalán nem segít, egy villany egot nem cserél ki, másra vár. Régimódi is, ha új dolgot veszünk, minek vettük, dobjuk ki. Egyszerűen nem tudunk haladni tőle. Sosem ölelte meg a gyerekeit.

Rossz szokása van nagyon, és ezt tanítja a 4 éves kis unokájának is, a gyerek meg kezdi őt a szavakkal utánozni... 🥺


2020. dec. 5. 17:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Kérdés miért vagytok még ott vele?
2020. dec. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem tudunk hova menni.
2020. dec. 5. 18:09
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Elköltözni.
2020. dec. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, költözz el, de tényleg. Én is ezt fogom tenni, amint nagykorú leszek.
2020. dec. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek. Én is lány vagyok és az apám alkoholista volt. Volt hogy hónapokig nem ivott de ha elkezdte akkor ami ki fért a csövön. Mi se tudtunk először elmenni. Késöbb tudtuk otthagyni. De ő már elérte azt a szintet h összevissza szarta magát esett kellt össze törte magát. Büdös volt nagyon. A szobájába burogatott mindent. Az ágy szétrohadt a széklettől. Mindent összetört semmire nem figyelt. Ugy halt meg hogy kihányta a máját. Vért okádott.

Én nem láttam hála istennek. Akkor már nem latkunk ott. De borzalmas volt és hiába könyörgött neki az ember h menjen el rehabra az istennek nem akart. Pedig az orvos is mondta neki h ha ezt folytatja akkor baj lesz. Józanul nem akart ő meg halni. Még mondta is a főnökének h nem iszik mert az orvos mondta neki hogy meg fog halni. Aztán tessék. Ez ellen nem lehet tenni semmit. Az atya úr istenért nem lehetett vele kezdeni semmit. Kis korom óta vedelt. Pokol volt az életünk.

2020. dec. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is alkoholista apa jutott. Sajnos a helyzet sose lett jobb. 18 évesen elkoltoztem, 21 éves koromban meghalt. 😒 Mindig annyira vágytam egy olyan józan és szerető apara, mint a szomszéd gyerekek apja.


Egy olyan férfihoz mentem feleségül, aki abszolút antialkoholista, így a lanyunknak olyan apja van, akiről én egész gyerekkoromban végig álmodtam magamnak.


Nincs más választás... Költözés, mert ez jobb sose lesz. Kitartás.

2020. dec. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nagyban anyukád felelőssége is, hogy ezt az állapotot tűri és a gyerekét is kiteszi ennek. A nem tudunk hova menni az jó kifogás, de le merem fogadni, hogy anyád két percig se foglalkozott még ezzel a témával, hogy valami megoldást találjon.

Nekem mindkét szülőm alkesz volt, szóval tudom, miről beszélsz.

Ahhoz már elég nagy vagy, hogy értesítsd a gyámügyet és kérvényezd az elhelyezésedet egy gyermekotthonba, bár nem tudom, hogy megy ez, de legalább magadon tudnál segíteni és lehet, hogy ettől anyád is észbe kapna. Én 13 éves korom körül nagyon örültem volna, ha ki emelnek a családból, csak nem volt merszem szólni senkinek. Ne hagyd, hogy tönkremenj lelkileg, mert felnőtt korodban ezt nagyon nehéz lesz majd helyrehozni.

2020. dec. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem lehet bírni. 18 éves koromig folyamatosan gyomoridegben voltam. Már délután 2kor elkezdte mindig az ivást, alapból is agresszív ember volt, ha ivott akkor mégjobban. Napi szinten ment az ugatás.

Iszonyú igénytelen is volt. Tiszta gané volt minden.

18 évesen tudtunk elköltözni anyuval. Utána sokkal jobba lett a közérzetem. Idén halt meg, iszonyú szemetet hagyott maga után. Haragszok rá, hogy nem az a támogató apa volt akit szerettem volna.

30F

2020. dec. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek..

Kedves 7.válaszoló, gondolod h ez kifogás, hogy nem tudunk hova menni??

Bárcsak kifogás lenne.


Ahhoz, hogy anyámmal új életet kezdjek, nem elég annyi, hogy fogd és menj.


Anyám eléggé beteges, amióta nagyi meghalt, plusz ugye rá tesz ez a viselkedés apámtól neki. Ő már 57 éves,dolgozni nem igen bír, gyógyszereket szed, trombózisa volt, itt dolgozik a faluban közmunkán, ahol csak kímélő munkát végez, 54 ezer forintért...

Nincs is kedvem magyarázkodni, tényleg értelmetlen az Életünk így, amíg el nem költözök, de anyám ebben tehetetlen és ezt csak én tudom.

köszönöm mégegyszer a tanácsokat! Sajnos, vannak ilyen emberek, én is csak egy jó, szerető apát szerettem volna az élettől, semmi mást.

2020. dec. 6. 17:36
 10/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat ha nyers voltam, de ilyenkor nem tudom tűrtőztetni magam. 🙁
2020. dec. 6. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!