Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondanád meg annak a...

Hogyan mondanád meg annak a személynek aki megkérdezi , hogy mi a baj, hogy igazából ő maga a baj? Apa-lánya kapcsolat.

Figyelt kérdés

Nem szeretnék apukámmal beszélgetni, mindig kerülöm, ha megbeszélünk egy találkozót előtte napokig ideges és feszült vagyok mert tudom, hogy csak panaszkodni fog, és magáról beszélni.

Külön élünk, mert tönkre tette a családot, és mindig engem állít be hibásnak, hogy nem keresem, és lelki terrort alkalmaz pl: egész nap miattam sír, miért vagyok ilyen gyerek ő semmi rosszat nem tett...

Nem kívánom a társaságát, de mindig bűntudatom van, miközben tudom, hogy nincs igaza.

Valaki van hasonló cipőben, hogyan mondanátok meg neki?


2020. dec. 13. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
"Nem szeretnélek keresni, mert olyan emlékeim vannak veled kapcsolatban, hogy családnak ártottál és mindig engem állítottál be hibásnak, lelki terrort alkalmazol velem szemben most is, érzelmileg szeretnél rám hatni hogy szánalmat kelts bennem magad iránt". Ilyen vagy hasonló, nem tudom próbálkoztál -e így beszélni vele.
2020. dec. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%
te vagy baj. ennyi :D
2020. dec. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Elég undorító dolognak tartom hogy lelki terrort alkalmaz. Az ilyen miatt nem szabad hogy bűntudatod legyen. Meg kell neki mondani szemtől szembe hogy rohadtul nem vagy rá kiváncsi.
2020. dec. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Kerd meg , felejtsetek el a multat, probaljatok masrol, a jovorol beszelgetni, nem a mult hibait magyarazni, a vetkest keresni, a rosz viszony okait feszegetni, barki is volt a hibas.. Ha erre sem kepes, elengedheted a kapcsolatot megszabadulhatsz a lekiismeret furdalas szornyu terhetol.Kesobbiekben eleg a telefon , panel szoveggel karacsonykor es szulinapkor.
2020. dec. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Velem is pont ez van csak anyámmal. Én is sokáig rosszul éreztem magam miatta, mert érzékeny vagy és az érzelmi zsarolása nagyon rosszul érintett. De mivel ezzel folyton fáhdalmat okozott nekem, megkérdeztem magamban, hogy kell ez nekem? És úgy döntöttem hogy nem. Szóval ha rákérdezett hogy miért nem akarok vele találkozni, akkor elmondtam hogy mert szörnyű gyerekkorom volt miatta. Úgysem veszíthetek már semmit. Hisz ha megsértődik (meg is sértődött) akkor ennyi, nem kell többet vele beszélnem és átélnem újra a lelki terrort. De egy idő után rájött hogy azért mégiscsak szeretne velem találkozni és belátta hogy ahhoz neki kell változtatni, mert én nem kerestem. Szóval néhányszor beszéltünk hogy konkrétan mi volt a bajom. Nem változtatott semmit magán, de próbálja visszafogni ha nagyon ritkán járok hozzá. (Ha sűrűn találkozunk azt hiszi hogy minden jó és megbocsájtottam és már mindig járni fogok hozzá és akkor újra kezdi)

Szóval ennyi, sosem lesz jó kapcsolatotok, mert az ilyen emberek egyszerűen ilyenek és nem lehet velük megbeszélni a problémákat mert teljesen máshogy látják, de azért egy felületes viszonylag probléma mentes kapcsolatotok lehet.

2020. dec. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocs, de a "múltat" nem lehet, nem is szabad addig elfelejteni, amíg meg beszéltük, rendbe nem tettük.

Nincs abban semmi "terror", ha ő panaszkodni akar, és megbízik benned, hogy még panaszkodhat is neked.

A baj ott van, hogy amikor ő kérdezi, hogy mi bajod, te azt felelnéd, hogy ő maga. Amikor aztán azt írod, hogy az a bajod, hogy panaszkodik.

Őszintének kell lenni, és azt és úgy elmondani neki, ahogy itt leírtad.

2021. jan. 8. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!