Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg vannak még olyan...

Tényleg vannak még olyan családok, ahol azért nem engedik továnntanulni a gyereket, mert rá “a ház körül” van szükség?

Figyelt kérdés
2020. dec. 27. 10:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Biztos. De ez esetben a gyerek, ha még 18 alatti, fordulhat a gyamhivatalhoz, ha az feletti, elköltözhet.
2020. dec. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
67%

Lehet, hogy anyagi okok miatt.

Pl főiskola, egyetem, nem tehetik meg.

Azt, hogy nem engedik nehéz elképzelni.

2020. dec. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Találkoztam valami hasonló esettel már óvónőként. Nagyon tehetséges kisfiú volt, fantasztikusan rajzolt és énekelt. A délutáni külön ovis szakkörön az anyja folyton ordibált be az ablakon hogy mennének vasazni, mi a rákér kell ilyen baromsággal tömni a gyerek fejét. A kisfiú egy idő után sírt ha jött a szakkör mert az anyja meg fenyegette hogy nem fog érte menni.
2020. dec. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
Nekem van sajnos ilyen ismerősöm, aki orvos, kétkezi munkás szülőkkel. Rendes emberek a szülei, de nekik az a munka, amit az ember a fizikai erejéből megcsinál. Ezért az egyetem mellett haza kellett járnia segíteni a földművelésben, stb., illetve az apja sokszor meg is szólta, hogy egyetemre jár. Most már végzett, szakorvos is, a szülők elfogadták, hogy neki megvan a saját élete, de ehhez meg kellett vívni a maguk csatáit.
2020. dec. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonymousreview60 ***** válasza:
94%
A saját diplomás környezetem és a szüleim félidióta munkatársairól szerzett tapasztalat szerint van ilyen, de már csak több százból egy.
2020. dec. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
Kutyás barátnőm apukája vallja azt, mert ő kalauz, hogy csak az a munka meg a kapálás, és kész. Én vegyészmérnök hallgató vagyok, barátnőm ápoló. Kiröhögtük magunkban az öreget, de nem esett jól ez a felfogása.
2020. dec. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonymousreview60 ***** válasza:
11%
#6: Én sajnos erre nem lennék képes. Nem tudnám az apámat az ilyen hülyeségért magamban kinevetni, mert azt hangosan a szemébe nézve tenném. Aztán ha emiatt kerülnénk, hát akkor kerülnénk egymást, mert a hátrahúzó f@szságokat és marhákat ki nem állhatom. Szerencsére, a kevés barátom olyan, hogyha én vagyok ilyen, akkor első nekifutásra értelmesen magyaráznak, másodikra beleverik az arcomat az igazságba. Ha az sem hat, akkor kapcsolatszünet, de az szerencsére még nem volt.
2020. dec. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
78%
Én inkább olyat láttam a környezetemben, hogy valaki azért állt munkába a továbbtanulás helyett, hogy a szűkölködő családját, kistestvéreit segítse. Ez nyilván nem ideális, hiszen így csak generációról generációra adódik át a szegénység, a képzetlenség, de nagyon nehéz más megoldást találni nekik. Az állami segítőrendszer nem valami hatékony.
2020. dec. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%

Mindig is volt is és lessz is ilyen .

Nagyszüleim szerint csak az a munka ami fizikai értsd földműveléshez vagy építőiparhoz köthető .

Szüleim azért ennyire nem elvontak ebben a témában , autószerelő a szakmám mondván azzal milyen sokat lehet keresni . 20 évesen meg csináltam kamionra a jogosítványt és 4 éve hivatásos gépkocsi vezető vagyok , nagyszüleim a mai napig nem tudják el fogadni , hogy én nem az építőiparban és nem is a földművelésben dolgozom , hanem kamion sofőr vagyok ami szerintük nem munka , nem fogok le állni velük veszekedni ebben a témában inkább rájuk hagyom . Viszont amikor suliba jártam nagyon sok osztálytársam volt akik csak addig jártak iskolába amíg tankötelesek voltak mivel úgymond a ház körül van szükség rájuk . Amit azért mai fejjel nem igazán értek , hogy 16-17 éves gyerekre mi olyan szükség a ház körül , hogy ne járjon iskolába ...

2020. dec. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
87%

En jelenleg hasonlo helyzetben vagyok ha mondhatom igy.

Egeszugyi problemak miatt edesanyam eleg rosszul van (egyedül nevel) igy a legtobb hazkoruli munka ram harul. (favagas, hordas stb.)Ez vegulis eddig is igy volt, csak most kicsit nehezebb ezek mellett a vizsgaidoszak. Anyan 100%ban tamogat a suli mellett, de nem tudom a jovoben mi lesz ha nem fog javulni az állapota.

2020. dec. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!