Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan zajlik ma egy apasági...

Hogyan zajlik ma egy apasági vizsgálat felnőttek esetén és mennyibe kerül ki köteles fizetni? Mire van szükség hozzá? Mennyi időbe telik amíg az eredmény meg van? És ki kapja az eredményt?

Figyelt kérdés
2019. nov. 22. 17:42
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
vagyis az utsó kérdésben az érdekel hogyan lehet meg tudni az eredményt mind a két félnek ki küldik? Szal hogyan zajlik ez az egész cakkum pakk abban az esetben ha már be tültöttük a 18at és a szülő azt állítja hogy nem az ő gyereke?
2019. nov. 22. 17:44
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Mivel mind a két fél beleegyezése szükséges, így igen, értesítik mindkettőjüket. DNS minta kell: leginkább nyál. Van már 55 ezer forint körül is, de a pontos DNS teszt olyan 100 ezer környékén van.
2019. nov. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
7%
Felnottek esetében???? Ezt most hogy kell érteni? Most találata ki apuka, hogy nem az ő gyereke? Ha szerepel az anyakönyvi kivonatban, oylan mindegy, van e közös dns-ük
2019. nov. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, mármint hivatalos, bíróság által elrendelt? Megjelenik a kijelölt laborban a vélelmezett apa, az anya, meg a gyerek, az ottani személyzet mintát vesz a száj belsejéből, megtörténik a vizsgálat, az eredményt megkapják a felek meg a bíróság, és a vesztes fizet.
2019. nov. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%
Felnőtteknél nincs apasági per. Minimum 18 év eltelt a gyerek születése óta. Ah az apa, aki a születési anyakönyvi kivonatban szerepel. Mindegy, hogy biológiailag valóban rokonok e.
2019. nov. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

#5, ez természetesen nem igaz, a törvény úgy szól, hogy a születéstől számítoott 1 évig, VAGY az új tény felmerülésétől számított 1 évig indítható per az apasági vélelem megdöntése tárgyában.

És még egy 50 éves "gyereknél" is lehet értelme, lásd öröklés.

2019. nov. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
2019. nov. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

A két fél beleegyezésére, ha nem a bíróság rendeli el.

A "jeligés" vizsgálat olcsóbb -de a konkrét név szerinti, hitelesített vizsgálat eredményét (ez utóbbi tavaly 95 ezer volt, én is átestem rajta)* fogadja el a bíróság.

*És igen, alátámasztva egy korábbi hozzászólót: Kiderült, hogy aki papíron az "én fiam", és aki után 20 évig gyerektartást fizettem, valójában kizárt hogy az én fiam legyen.

Most folyik a peres eljárás az apaság megdöntésére.

Aztán gondolkodom azon is, hogy az anyukától visszakövetelem a tartásdíjat. Ha már palira vett, és akkoriban félreba**ott, akkor fizessen -mert igen, az idő tájt élettársak voltunk.Persze hogy rám fogta, hogy a gyerek az enyém.

Aztán mégse.

Ez úgy derült ki, hogy 20 év után a srác keresett meg engem -addig -bár fizettem a tartást rendesen- az anyja "valamiért" (miért is??) igen tiltotta a találkozást. Persze hogy tiltotta, egyből lejött volna hogy k**ára nem hasonlítunk egymásra. :D

2019. nov. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
40%

Tartásdíjat nem lehet visszakovetelni.

Amúgy ne kend a nőre, hogy 20 évig nem láttad a gyereket. Ha kíváncsi lettél volna rá, akkor tettél volna érte. Ha mást nem, bíróság.

A gyerek nem mindig hasonlít a szulire. Az semmit nem jelent

2019. nov. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%

#8-as.fuu, hat no letemre megértelek. Mekkora egy alja elettarsad volt.


Kerdezo. Nalunk anyuka felrement, de férj vallalta. A gyerek felnőtt, de nem tudja, hogy nem tőle van. Ha ő kérne csak kíváncsiságból DNS vizsgálatot apaság ellenőrzésére, akkor tudtommal csak a mintavételhez kell a beleegyezése az alanynak. Arról nem.tudtam, amit az egyik válaszoló írt, hogy őt is kiértesítenének gyerekemmel egyidőben. Igaz az exférj tudja mi az igazság valahogy mégse szeretne dns vizsgalatot. (Valoszinu fajna, ha egyertelmuen le is.lenne papirozva.)

2019. nov. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!