Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan várja el anyám, hogy...

Jogosan várja el anyám, hogy mindezek után jópofizzak vele és úgy tegyek mintha nem történt volna semmi?

Figyelt kérdés
Anyámnak uralkodás mániája van, mindenbe beleköt, beleszól, egész nap engem basztat. Tegnap pl azért kezdett el velem ordibálni, mert nem mondtam meg neki, hogy mit csinálok a telefonomon. Nem csinálok semmi titkosat rajta egyébként, de nem érzem úgy, hogy meg kéne nekem bárkivel is osztanom, hogy mit csinálok éppen. Úgy volt, hogy jön át 2 barátnőm hozzánk szilveszterezni, mert máshova nem tudtunk volna menni, amúgy nem nagyon akartam, hogy jöjjenek anyám miatt. nem szeretek áthívni senkit, de most az egyszer belementem. Természetesen tegnap gondolt egyet, és kb utolsó pillanatban úgy döntött azért mivel nem mutattam meg neki, hogy mit csinálok a telefonomon, hogy nem jöhetnek. Persze ez annyira nem volt nagy meglepetés, hiszem mindig is ilyen volt... de persze ez még igazából semmi, a java csak most jön, múltkor meg is tépett, megpofozott, még apa is beszállt és levert nekem vagy hármat, mert vissza mertem szólni anyának, mikor ő egész nap csak kötekszik velem és mindenbe beleszól. Nincs olyan nap, hogy ne veszekedne velem a semmin, 1 óránként jön be a szobámba csak azért, hogy elmondja hogy semmi és senki sem leszek soha, és biztos benne, hogy már nincsenek barátaim se. 1 éve amikor a barátnőimnél voltam eladta addig másnak a háziállataimat a tudtom nélkül, amik az enyémek voltak (egy törpesün meg egy leopárdgekkó) és nem azért, mert hangosak lennénk vagy valami, szimplán látni akarta a fejemet mikor meglátom, hogy már nincsenek többé. Mindig rosszat akar nekem, és a családi összejöveteleken 3 órán àt mindig arról beszélnek mikor én is ott vagyok, hogy mekkora szar, senki vagyok akiből nem lesz semmi, és együtt nevetgélnek a többiekkel azon, hogy én csak egy véletlen vagyok, és hogyha nem félt volna elmenni abortuszra akkor nem lennék itt. Egy jó szava nincs hozzám soha, múltkor amit a mamámtól kaptam pénzt elvette mert összevesztünk, és nem adta vissza. Most mégis egész nap mondja a magáét, hogy nem érti miért vagyok ilyen, és, hogy biztos mindenkivel ilyen vagyok (nem szoktam válaszolni már soha arra amikor csak szid engem vagy csak 1-2 szavas válaszokkal, már igazából az egyik fülemem be másikon ki) és, hogy milyen jó nekem egyébként mert másoknak nincsenek ilyen jó szülei mint nekem. Azt akarja, hogy még én jópofizzak vele, szerintetek jogosan akarja ezt ezek után? Azok után, hogy kb hetente van olyan, hogy megtép/megüt, és nincs egy jó szava hozzám?

2020. dec. 28. 13:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
17/l
2020. dec. 28. 13:27
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
Ó de felnőtt ember vagy. Anyád egy dologban hibázott: nem nevelt meg jól.
2020. dec. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szerintem előbb olvasd el amit leírtam, utána adj választ. 1 perc alatt nem igazán hiszem, hogy eltudnád olvasni, és választ is írni. Köszi!:)
2020. dec. 28. 13:29
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Anyukad szerintem mentálisan beteg. Ot kene megnevelni, mert ezzel elb@ssza a körülötte levő embereket életét.
2020. dec. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
Azért meghallgatnám a szüleidet is. Elég ritka, hogy egy jól tanuló, otthon a házimunkába néha egy kicsit besegítő (igen, ez 17 évesen elvárás) gyerekre ilyen szinten rászálljon valamelyik szülője.
2020. dec. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Anyám is ilyen volt, nem is nagyon beszélek vele. Sajnálom, hogy nem lehettek normális szüleim, de kb 23 éves korodra ki fogsz nőni ebből és elköltözöl. Ha koleszos leszel minden jobb lesz, nekem is akkor kezdett jobbra fordulni az életem amikor kollégista lettem és csak heti 1x láttam anyámékat

Egyet tudsz tenni: jól tanulni hogy felvegyenek valahova és amikor koleszos leszel / albérletben fogsz lakni nem lesz napjába 2x gyomorgörcsöd a szüleidtől

26N

2020. dec. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
5: anyám mindig is ilyen volt, apával is állandóan ordítozik, ő a "főnök" a családban. Jól tanulok, 4-es átlagomat tartom már régóta. Apával nagyon jó a kapcsolatom. Elhiheted, hogyha nem lenne ilyem az anyám, akkor én se lennék olyan, hogy nem szólok hozzá, csak ha muszáj. Nagyon rossz érzés hallgatni, mikor a barátnőim mondják, hogy milyen jó kapcsolatuk van az anyjával, minden álmom lenne egy szerető család, de tényleg. De ehelyett anyától csak azt kapom vissza, hogy egy senki leszek örökre, és, hogy bár ne lennék
2020. dec. 28. 13:49
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
"Nagyon jó" a kapcsolatod apáddal, amikor megüt, mert véded magad az idegbeteg anyádtól?
2020. dec. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Apa csak 1x tett olyat, hogy megütött, de bocsánatot kért tőlem másnap. Ő csak azért tette, mert beteg, a vérnyomása is magas, plusz rosszabbít a betegségén a stressz, és elege volt már, hogy állandóan "veszekedünk" (vagyis anyám ordít, én meg néha mondok valamit) anyával. Alapból apával jól kijövök, bár azóta vele is kicsit távolságtartóbb vagyok, de ezen kívül régen nagyon jó volt a kapcsolatunk, de most sem rossz.
2020. dec. 28. 14:02
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
Ez nagyon kriminális. Anyukád járt pszhiologushoz, mert ráférne egy. Szerintem ez tuti nem normális. Ha van egy gyerekem, aki még egy nemű is velem azzal elvileg megkéne értenünk egymást. Nem értem miért viselkedik így, őt kéne megtépni. (Bocsánat, de ez az igazság.) Ha nekem lenne egy lányom nem magam ellen úszítanám, hanem éppen csak vele foglalkoznék. Remélem van, aki megvéd téged és remélem rendben lesz minden. Szorítok érted❤️
2020. dec. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!