Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16 évesen van lehetőség az...

16 évesen van lehetőség az elköltözésre?

Figyelt kérdés
A 18 éves barátommal szeretnék elköltözni, családi okok miatt. Nem olyan a családom mint bárki másnak. Anyámmal élek aki alkoholista, nem egy élmény. A barátomnak van munkája, én pedig kapok ösztöndíjat, összedobnánk a pénzt egy kissebb minigarzonra, így tudnánk félre is tenni :) Szerintetek van rá lehetőség?
2021. jan. 5. 21:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Anyád mit szól? Nehogy a rendőrséggel kerestessen, ha lelépsz.

Még fiatalkorú vagy.

2021. jan. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
18 éves korodig a szülö dönti el, hogy élhetsz, ha nem egyezik bele, nem költözhetsz el, illetve rendörökkel hazavitethet bármikor.
2021. jan. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Még nem mertem neki felvetni a dolgot, hogy őszinte legyek, még kissebb koromban mondtam neki hogy én szeretnék elköltözni 16-7 éves korom körül majd, akkor beleegyezett. Azóta nem tudom mi lenne a véleménye.
2021. jan. 5. 21:47
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Nincs.
2021. jan. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos erre így nincs lehetőség a, gyakorlatban, pláne, ha anyukád nem enged.


És azért arra is gondolnod kell, hogy ha a pasid szakít veled egy év múlva, mihez kezdesz, hova mész?


Csak ne gyere a szokásos szöveggel 16 évesen, hogy ö nem olyan, és múlta tök van meg mennyi mindenen átmentetek már együtt és hasonlók.

2021. jan. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

Ha nem értetek hozza, minek válaszoltok?


Kérdező, betiltott 16 éves kortól megindítható a szülői ház elhagyása nevű eljárás. Ez esetben környezettanulmányt készítenek otthon és ahova költöznél, meghallgatják a szüleid és a nagykorú szemelyt, akihez költöznél. Indokolni kell és az indok komoly kell hogy legyen, a "szeretnék elköltözni, családi okok miatt. Nem olyan a családom mint bárki másnak. " igy nem indok.

2021. jan. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

6-os, tudjuk, hogy, van ilyen folyamat, ezért írtam, hogy az ő esetében "gyakorlatban" nem igazán megoldható.


Mert igen, környezettanulmány kell hozzá és azt, hogy egy tinilány az aktuális tizenéves barátjával költözzön külön, nem engedik, nem elegendő háttér.

2021. jan. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

7!


Kivéve, ha az otthoninkorulmenyek valóban nem megfelelőek.

2021. jan. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. jan. 6. 12:19
 10/13 anonim ***** válasza:

16 évesen hol kapnál ösztöndíjat?! Tudtommal egy középiskolában sincs ösztöndíj. Ha egyetemre szeretnél menni, akkor oda felvételizned kell, de nem biztos hogy elsőre felvesznek. Szociális Ösztöndíj kb. 10-17 ezer forint havonta, a tanulmányit meg ki kell érdemelni... De ez most mindegy.

18 éves korodig a szülő dönt feletted, hogy hova mehetsz, hol élhetsz, stb. Lehet hogy fél év - 1 év múlva szakítani fogtok, nem lehet tudni. Az 5-ös és a 7-es jól leirta.

2021. jan. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!