Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet valakinek úgy segiteni...

Lehet valakinek úgy segiteni hogy nem hagyja?

Figyelt kérdés

A szüleim válását nem rég mondták ki és apukám nagyon rosszul viseli a dolgot, megkért hogy költözzek hozzá. Én nem akartam, de öngyilkossággal fenyegetőzött, úgyhogy hozzáköltöztem (mondjuk ráment a kapcsolatom, de ő ezt nem tudja). Szóval én bizonyos értelemben anyut pótlom, viszem a háztartást főzök, mosok rá, de neki kb semmi nem jó. Nagyjából 3 hónapja csinálom ezt. Kezd eléggé kikésziteni. Ha kivasalom az ingjét az a baj, ha nem teszem az a baj. Mikor próbálnék magánéletet élni nem hagyja. Múltkor hazakisért az egyik kollégám, mert papirokat kellett neki átadnom, mikor hazaértünk apa azonnal kiabált hogy menjek a konyhába mert eltört egy tányért, és ott zokogott hogy anya régen ilyenkor mindig átölelte és azt mondta hogy nincsen semmi baj. Annyira kellemetlenül éreztem magam hogy egy 52 éves gyerekkel élek...

Karácsony előtt próbátam elköltözni de visszasirt. Egyszerűen nem tudom mit tegyek. Terápiára se hajlandó menni. Mit tegyek? 25N



2021. jan. 8. 10:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
85%
Öngyilkossággal fenyegetőzött apud és te inkább hozzáköltöztél? Az érzelmileg zsaroló emberek csak lehúznak téged és rossz hatással lesz rád, jobb ha megszakítod vele a kapcsolatot. Lehet az apád, de akkor is.
2021. jan. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
64%
Megeri neked elbacni az eleted egy ember mellett, aki meg vagy 30 evet elni fog, es mellette neked semmi eleted nem lesz? Ha apad ha nem, rettento buta vagy. Kit erdekel hogy fenyegetozik, meg sir? Bar az ilyen befolyasolhato emberek mint te meg is erdemlik a sorsukat. Majd 40 evesen parkapcsolat nelkul rajossz hogy jol eltoltad.
2021. jan. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
90%

Neki terápiára lenne szüksége, érdemes még próbálkozni vele, akár segítséggel.

Úgy gondolom, sajnos rosszul tetted, hogy őt választottad, és szétment a kapcsolatod, még akkor is, ha fenyegetőzött öngyilkossággal. Akik ezt teszik, nagyjából csak hangoztatják, de nem merik megtenni, csak így manipulálnak érzelmileg másokat. Akármennyire is súlyosnak tűnik, nem szabad hagyni, hogy neki éld az életed, a külön költözés a legjobb megoldás, ugyanakkor természetes, hogy amiben csak tudod, támogatod, de az nem mehet a saját életed rovására.

2021. jan. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el.
2021. jan. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
menekülj
2021. jan. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!