Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Éreztél már negatív hatásokat...

Éreztél már negatív hatásokat egy rossz szülői minta miatt, ami kihatott az életedre, párkapcsolatodra, vagy akármire?

Figyelt kérdés

Pl: szulok sokat veszekedtek, ezt lattad mindig es te is hasonloan mukodtel a kapcsolatodban

Nalam pl semmilyen eros ferfi kotelek nem volt, se apam se tesom fele. Tonkretettek idegileg es lelkileg is. Eredmeny=intimitaskerules, felek egy parkapcsolatban, szorongok, bizonytalan vagyok. Sose kotodtem a csaladomhoz


Masik: mikor meg tini eveim elejen voltam, rendre abban a lekezelo, degradalo stilusban “oltottam le” valakit mint amilyen stilusban velem beszeltek anyamek


Osszessegeben jo onismeret+es szakember segitett, de nagyon sok negativat veltem felfedezni miattuk az eletemben


Nektek miben nyilvanultak meg a szuloi mintak? Hol okoztak problemat?



2021. jan. 20. 22:34
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Nálam elég sok területen okozott a szülői minta gondot.


Pl. egyik szülőm sem képes higgadtan megbeszélni dolgokat családon belül - anyám családon kívül sem, ilyen természet; apám meg családon kívül mindenkivel nyuszi, aztán otthon vezette le a feszkót. Mind a mai napig képesek a legkisebb hülyeségen úgy veszekedni, hogy az inak feszülnek a nyakukon. Az ő világukból hiányzik a higgadt, kulturált vita. Apám engem (meg valszeg öcsémet is) vert is... anyám is mondjuk, de ő ritkábban, apám rendszeresen, a legkisebb pitiánerségek miatt is.

Az is jellemző volt, hogyha apám elkezdett velünk üvölteni jogtalanul, akkor anyám minket csitított le, velünk kéretett bocsánatot, mert "hát legyen már béke".


Ez azzal járt, hogy:

- sokáig nem voltam képes építő jellegű kritikákat normálisan fogadni; higgadtan a saját álláspontomat megvédeni - vagy az történt, hogy éreztem magamon, hogy görcsbe / pofonra áll a kezem, feszül a testem; vagy elkezdtem sírni... otthon meg üvöltöttem, bőgtem, törtem-zúztam, mert megszoktam, hogyha szelíden, kulturáltan ellenkezem velük, le se sz...nak


Ez főleg suliban, munkahelyeken volt nehéz, mert szerencsére azért a törős-zúzós/üvöltős énemet sikerült visszafogni, de akkor inkább magamba fordultam, nem mertem az igazamért kiállni, konkrétan kerültem a konfliktushelyzeteket, hogy nehogy elbőgjem magam. Emiatt sokszor éreztem úgy, hogy nem tudtam az érdekeimet érvényesíteni. Szerencsére ebben nagyon sokat fejlődtem, de biztos, hogy előrébb tartanék az életben, ha ilyen szempontból egészséges lenne az énképem (ezzel nem panaszkodom, mert nem állok "rosszul", csak reálisan nézve, ha több önbizalmam lenne, jobb eredményeket értem volna el).


A verések miatt azt még mindig megfigyelem magamon néha, hogy konkrétan félek és remegni kezdek, ha egy morcos arcú férfi szembejön velem, és közel van hozzám.


Baráti társaságom sem volt, mert elmartak tőlük, mert az XY rossz hatással lenne rám, a másiknak a szülei nem voltak szimpatikusak, ilyen-olyan programra ne menjek, mert veszélyes...


Párkapcsolat / ismerkedés: tudom, hogy ezt pasik egyes csoportja nem akarja elhinni, de irántam nőneműként a kutya nem érdeklődött 21 éves koromig (vagyis jobban visszagondolva, mert akkoriban nem tudatosult bennem, 2 efebofil pasas, akik 12-13 éves koromban "cukiskodtak" velem), még szexre sem. És egészen addig ez bennem baromi durva frusztrációkat okozott... és akkor jöttem rá, hogy ez nem feltétlen azért van, mert a személyiségem nem szerethető vagy mert annyira ronda vagyok, hanem mert a szüleim mindig lehúztak, csak fikáztak, és emiatt az önbecsülésem annyira a béka segge alatt volt, hogy ez valószínűleg kívül is meglátszott... és persze, nyilvánvaló és érthető, hogy senki nem akar egy olyan emberrel ismerkedni, akin látszik, hogy legszívesebben nem létezne, fancsali pofával a földet bámulja. Iszonyatosan szorongó voltam és ideges, nem telt úgy el perc, hogy ne azon gondolkozzam, hogy a szemben jövő ember mit gondol rólam, és arról, ahogy megyek, nézek, tartom a fejem, a kezem, bármit... mert amiatt is folyamatosan beszóltak a szüleim, hogy "miért nézel így", "miért tartod így a kezed járás közben, az fiús", "befizetlek majd a Nők Lapja "Álomnő Iskolába" - vagy mi a f..omba -, mert úgy viselkedsz, mint egy férfi".

És akkor volt nálam a váltás, amikor rájöttem arra, hogyha utálom magam, vagy ha görcsölök, akkor azzal nem javítok a helyzeten... és helyette elkezdtem élvezni az életet haverok és párkapcsolat nélkül, eljárni színházba, moziba, koncertre egyedül, élni a hobbijaimnak.

És akkor lett párkapcsolatom utána 1 évvel - gondolom, sokat segített az, hogy már nem olyan képpel jártam a városban, hogy "utálom magam". Pedig még "kövérebb" voltam, mint 18-19 éves koromban (akkor is megkaptam, hogy kövér vagyok, pedig a mostani szépségideált nézve... hát most menőbb lennék :D mert akkor éppen a pici cicijű full lapos sportmodell volt a követendő példa, nem a gömbölydedebb típus).

2021. máj. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
azért elgndolkodtató, hogy pl egy autó irányításához is vizsga kell, egy gyerekéhez meg semmi.sőt , bármilyen tevékenységhez vizsgát kérnek..De bármilyen beteg, tudatlan hülye, aki képes összehozni egy gyereket, az máris "szülő", aki megnyomoríthatja, megbetegítheti, tönkreteheti a szerencsétlen gyereket. Mindenféle képzés, elképzelés nélkül.
2021. máj. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, utolsó. Egy másik kérdéshez én is ezt írtam, majd rögtön jött egy demagóg idióta fasisztát kiáltani. Közöltem vele, hogy minden gyereknek joga van a bántalmazásmentes gyerekkorhoz, nem csak a szülőknek a szaporodáshoz... Lett is csend azonnal.
2021. máj. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
16- kifejtenéd, hogy milyen tragédia lett majdnem?? Elképzelni se tudom, mire gondolsz, de nagyon érdekel!
2021. máj. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én olyan férfiakat választok, amilyen apám volt fiatalon, pedig nem is együtt nőttünk fel. Anyám részéről meg a túlagyalás, parázás ragadt rám, ami miatt sorban mennek tönkre az alakuló kapcsolataim:/ 25 éves vagyok és sajnos egyre rosszabb lesz, hiába vagyok mások által szép és vonzónak mondott nő, nem működnek a kapcsolataim, mert mindig ugyanazon a ponton rontom el.
2021. máj. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Az én "csomagom" nem túl extra, szerencsére nagyjából sikerült levedleni. Anyám állandóan mártír szerepben él, neki KELL főzni, mosni, takarítani, csak neki egyedül és szenved miatta, hogy senki nem segít, de ha segítséget ajánlok elutasít, ha magamtól megcsinálok valamit, lehord hogy miért szar amit csináltam. Holott sose tanított, hogy pl hogyan teregessek, helyette inkább ha megcsinálom, leszedi és újratereget, közben hangosan hümmögve, magában beszélve.

Férjemmel már osztozunk a házimunkán, a szüleim ezt szóvá is teszik, szerintük még a terített asztalnál az ételt is én kellene szedjem a férjem táljára. Ha valamit kevésbé alaposan vagy kevésbé logikusan csinál, akkor megmutatom neki, hogy én hogy szoktam, erőt kell vennem magamon, hogy ne úgy csináljam ezt, mint ahogy anyám csinálta

2021. máj. 30. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Faterom a 90-es és a 2000-es években ismert építőipari vállalkozó volt. 2008-ig nagyon ment az üzlet, de ez rengeteg stresszel járt számára. Napi 14-15 óra munka után mikor hazaesett valamikor késő este, mindig tiszta ideg volt. Szegény anyám ha csak egy rossz szót is szólt fater elkezdett törni-zúzni. Anyámat sosem bántotta, de hetente kellett új poharakat, tányérokat venni, mert már nem maradt. Nemrégiben sajnos velem is előfordúlt, hogy miközben a barátnőmmel veszekedtem én is hozzáb@sztam 1 poharat a falhoz. Nagyon el akarom kerülni ezt, mivel biztos vagyok benne, hogy kiskoromban azt láttam, hogy ez a normális, ezért nekem már majdnem automatikusan ez jön. Pedig tudom, hogy nem kellene.
2021. máj. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

A rossz szülői minta miatt nem fogok gyereket vállalni. Egész életemben csak azt tapasztaltam, hogy ha egy nőnek gyereke lesz, akkor onnantól kiszolgáltatott lesz, egy cseléd. Hogy onnantól az élete megy a levesbe, a férje meg elszemtelenedik és bármit megtehet az erőfölénye miatt.

Én nem merem rábízni valakire az életemet, a jövőmet.

Tudom, tudom, nem mindenki ilyen. Én viszont ebben nőttem fel, ezt láttam, ezt tapasztaltam, ezt érzem és zsigerileg taszít. Azért meg nem vállalok gyereket, hogy hátha én nem járok majd így.

2021. máj. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
28-as, szívemből szóltál!
2021. máj. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Na gyereket én sem fogok vállalni, tudatosan. Sajnos anyám idegileg szörnyű állapotban vállalt engem, olyanban, amilyenben senkinek nem lenne szabad vállalnia. Ugyanígy tett a nagyobbik nővérem is, sík ideg de mégis vállalt. Én igen reális ember vagyok és nem fogok vállalni. Jobb a mi vérvonalunkat szépen lezárni, és nem örökíteni ezt a borzalmas mentális és idegi állapotot, amit ellenségemnek sem kívánnék.
2021. máj. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!