Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék apához költözni?

Hogyan tudnék apához költözni?

Figyelt kérdés

sziasztok!

16 éves vagyok, és a szüleim 2 éve elváltak. Állítólag közös megegyezés - szerintem csak jóanyám károgása miatt - anyámnál maradtam én is, meg a testvérem is. Apukámmal rendszeresen találkozhatok, meg amúgy sem lakik messze tőlünk, ő meg anya normálisan tudnak kommunikálni egymással, mondhatni egész jó viszonyban maradtak.

Ennyit a háttérsztoriról; el akarok költözni apához. Ami minden nap itt megy köztem és anyám közt, (veszekedések, részéről mindezt persze személyeskedve, észérvek nélkül) ez közel sem normális. 2 éve küszködök pszichológus által is igazolt depresszióval és komolyabb önbizalomhiánnyal, és amikor csak tud, anyám traktál a “mikor kezdesz már el kicsit mozogni?” és “nem kellene annyit enned” monológjaival (hozzáteszem ő messze nem egy fitnesszmodell, csak nagyon egészségesnek érzi magát, amiért elmegy futni kéthetente egyszer). Ezek talán jelentéktelen példák voltak, de talán szemléltették, hogy akárhányszor tud, kapást fog rajtam, ennél jóval cifrább megnyilvánulásokkal is. Előszeretettel hasonlítja az intelligenciámat a jegyeimhez, amik mostanában valóban nem a legjobban alakultak, éppenséggel azért, mert akárhányszor összekapunk, órákig nem vagyok képes értelmes emberi kommunikációra, nem hogy tanulásra.Mostanra viszont rengeteget javítottam, olyan tantárgyakból lettem 5ös, amikből a 3as is egy áldás lett volna régebben. Rendszeresen közli velem veszekedésekkor, hogy mekkora egy balf@sz vagyok és mennyire hülye. Emellett persze folyamatosa megy apukám és a barátom (akiket a világon a legjobban szeretek) szidása. Amikor közlöm neki, hogy ez nagyom fáj, bólogat és holnap folytatja ugyanezt.

Egyszerűen utálok itt élni. Mikor ezt közöltem vele, megmondta, hogy igenis nála maradok, és hogy ő ezt nem fogja hagyni. Olvastam valami olyasmit, hogy jogom lehetne 14 éves kortól eldönteni, hol szeretnék lakni. Ez hogyan működik pontosan? Előre is nagyon köszönöm a válaszokat, az életemet mentenétek meg vele, szó szerint :D



2021. jan. 22. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen valóban eldöntheted, melyik szülőddel akarsz élni, feltéve, hogy apukád képes és hajlandó gondoskodni rólad mind szellemileg, mind anyagilag.
2021. jan. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld ezt meg apukáddal, mennyit dolgozik ő és tudna-e rád figyelni? Ezt neki kell elintézni és valóban, ennyi idősen eldöntheted, ha úgy vélik, hogy édesapád alkalmas a gyereknevelésre, akkor semmi akadálya a költözésnek
2021. jan. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Fú, szegényke, iszonyat értelek, szinte ugyanebben voltam bakker: én jóval idősebb vagyok nálad, de nekem szinte szó szerint ugyanez volt otthon, ami miatt szinte még félelmetes is olvasnom a leírásod! :O


Nekem 12 éves koromban költözött el apukám egy utcával arrébb és anyámmal mindig is öltük egymást, nagyon durván, nekem mondjuk azt mondta anyám már 5 éves koromban is, hogy ha nem fogadom el a házi dolgokat, mehetek világgá és én el is indultam bakker, sosem felejtem el azt a,szélsőséges kettős érzést, hogy egyfelől éljen a szabadság, másfelől úgy mégis hova menjek...? Végül a nagymamámnál kötöttem ki, aki amúgy többször is megmentette az életem így, pedig konkrétan öngyilkos próbáltam lenni tizenévesen és csak a nagymamám szavai mentettek meg a legmélyebb sötétségben is, majdnem végezve magammal, hogy a szüleim akkor is szeretnek, ha ezt egyáltalán nem érzem

2021. jan. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

véletlen nyomtam az elküldésre az előbb, én, a 3., mert nem fejeztem be: szóval nekem nagymamám segített, neked ő nem áll rendelkezésedre?


Engem mondjuk menhelyre akart menekíteni az otthoni viszonyok miatt, voltunk is együtt megnézni egy titkos helyet, ahova beköltözhettem volna, akkor 14 voltam, ált. isk. utolsó évében, de nem voltam képes tényleg elszökni otthonról, de ezek szerint van hol laknod akkor is, ha apukád nem vállalna vagy magad sem laknál nála. Ajánlom, hogy keress fel egy szociális munkást, komolyan, segíteniük KELL.


Én amúgy végül 18 évesen az első adandó alkalommal a pasimhoz költöztem, azóta sem haza többet, és 25 éves korom óta meg külföldön is élek, 11 éve, néha arra gondolva, hogy tán főleg anyám elől menekültem ennyire messze...


Tudom, hogy Magyarországon nem minden úgy van, ahogy lennie kéne, bürokrácia, és idealista vagyok a külföldi szemléletemmel, hogy a rendszernek segítenie KELL neked, ha nincs a családodban nagyszülő, nagybácsi vagy nagynéni, szomszéd, család barátja, aki segíteni tud neked úgy, ahogy az én nagymamám anno megmentette az életemet, mert nélküle most se nem írnék ide, sem sehol nem lennék, nem hogy messzi földön, távol anyámtól...


Az idő amúgy sok mindent megold, ahogy a fizikai távolság is, úgyhogy tudd: ez is el fog múlni, csak éld túl és vigyázz magadra, hogy jó jegyeid is legyenek, hogy minél gyorsabban függetlenedhess, már csak két év!


Nagyon sajnálom, hogy ilyen család jutott neked is! Sok erőt kívánok neked hozzá!!!

2021. jan. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm szépen az eddigi válaszokat :)

Azt kihagytam a sztoriból, hogy igen, apukámmal beszéltem már erről, és felőle semmi akadálya nincs annak, hogy hozzá költözzek.

2021. jan. 22. 10:08
 6/9 A kérdező kommentje:
4/6: 175 centi vagyok, és 60 kiló. Habár a leírtak alapján valóban másra lehet következtetni, egyáltalán nem vagyok túlsúlyos, de köszönöm a hasznos kommented, legyen szép napod <3
2021. jan. 22. 10:13
 7/9 Savlekotő ***** válasza:
56%
A nők 50% csak a tartásdíjért apuka fejéséért támogatásokért stb kapálózik a gyerekért a gyerek semennyire se fontos nekik max egy másik f x..
2021. jan. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Hasonló helyzetben voltam én is 10 éves koromtól, csak nálunk sajnos nem volt meg ennek a jogi feltétele, mivel édesapámnak nem volt bejelentett munkahelye, lakhelye, mindig az aktuális barátnőjénél lakott. (ennek ellenére bőven el tudott volna tartani). 16 éves koromban anyám pár nagyon durva veszekedés után felhozott 2 nagy bőröndöt, szó nélkül belehajigálta a ruháimat és mondta, hogy mehetek amerre látok. Anyámmal azóta nem beszéltem. Addigra fateromnak már volt saját háza, viszont ő a nőjével akart lakni, oda meg nem szívesen mentem volna, így megkaptam apám lakását. Teljesen megértem a problémádat, nagyon is egy valós dolog. Nagyon remélem, hogy minél hamarabb megoldódik a helyzeted!


18F

2021. jan. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
14 éves kor után jogod van eldönteni melyik szülődnél akarsz lakni. Beszéld meg apáddal, hogy átköltöznél aztán pakold össze a cuccaidat és menj. Ha anyád sipákol, szard le. Én is ezt csináltam, a tiedhez hasonló okok miatt. Még az anyámmal való kapcsolatom is megjavult, ahogy nem kellett egy légtérben élnünk.
2021. jan. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!