Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek, mi a...

Mi a véleményetek, mi a gyermek funkciója egy ember életében, és a gyermek életében a szülőnek?

Figyelt kérdés
2021. jan. 23. 15:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
A tapasztalás és a kiteljesedés. Leckék megtanulása, egymás tanítása, segítése az életfeladataik megoldásában.
2021. jan. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
A gyerek a halhatatlanság illúziója. A szülő meg gondozó.
2021. jan. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Én már hallottam olyat is, hogy csak azért vállalták a gyereket hogy legyen aki segítsen nekik amikor ők már öregek lesznek. Vegulis igyis lehet.
2021. jan. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Normális esetben(!) az ember azért vállal gyereket, mert öröme telik segíteni és végig kísérni egy ember felcseperedését/útkeresését. Mert neki már van annyi lelkiekben és anyagiakban is, hogy örömmel ad belőle. Cserébe ez a "projekt" a szülőnek is egy önismereti és személyiségfejlődési tanfolyam. A gyereknek egy ilyen szülő az érzelmi és anyagi biztonság forrása, illetve sok tekintetben minta és pédakép. A természet a legtöbb esetben jól működik, és ha egy gyerek lelki egészségét nem barmolják szét, akkor normális felnőtt lesz, aki a kapott törődést továbbadja.

Nem normális esetben azért születik a gyerek, mert társadalmi nyomás alatt van a szülő, mert "úgy szokás", mert "kell valaki, aki gondoskodik rólam öregségemre", mert becsúszott. Az ilyenből lesznek a katasztrófák. Ideges, frusztrált szülők, akik "nem erre számítottak", meg lelki sérült gyerekek, akik ha nem figyelnek oda, ugyanezt a mintát adják tovább.

2021. jan. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
A szex egy nem kívánatos következménye.
2021. jan. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%

Evolucios szempontbol a szaporodas, genjeink tovabbadasa kozel olyan fontos, mint a tulelesi oszton. Psyichologiailag pedig, egy gyermek felnevelese az egyik legfontosabb es legalapvetobb kiteljesules egy ember eleteben, amivel ertelmet adhatunk az eletunknek.

Egy gyermek eleteben a szulo egy nagyon osszetett szerepet tolt be, de leginkabb a gondoskodas es eletre tanitas a feladata. A szulo megovja a gyereket az elet kegyetlensegetol, mikozben megtanitja, hogyan boldoguljon nelkule.

2021. jan. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Hát én valahogy magamtól tudok kiteljesedni nem attól hogy szülök és ne is általánosítsatok mert sok más ember van aki nem egy másik lény által teljesedik ki.

Egyébként szerintem leginkább az amikor megtalálod azt az embert akivel tudod hogy szeretnél egy közös kis emberként, szeretnél egy másik (aki egy pici darab belőled és a parodbol) lénynek életet, örömöt, élményt és szeretetet adni. Meg hat szinte mindenki szeretne jobb lenne mint a szülei valamiben amit nála kicsit elrontottak. Én mondjuk nem varom el hogy gondozzanak majd, majd bedobnak a mammer otthonba bulizni meg piacozni én annak is örülni fogok 😃

2021. jan. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
Gyerekkel sok olyan dolgot megélhetsz, megtanulhatsz, amit gyerek nélkül nem. És veszíthetsz az egódból..
2021. jan. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Gyerek:

Az attól függ. Van akinél a csok, van akinél a szeretet és a fajfenntartás ösztön, van akinél meg csak úgy lesz mert nem védekezett.

Szülő:

Felnevelés, életbentartás, példamutatás, tanítás, szeretet és együttélés tapasztalásai.

2021. jan. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Veszít az egojából? A vérmami, aki szerint neki minden jár, mert szaporodott.
2021. jan. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!