Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tapasztaltatók hasonló helyzete?

Tapasztaltatók hasonló helyzete?

Figyelt kérdés

Szóval 24 éves vagyok. Anyukám 55 nagymamám 80. Nagymamám vallásos, de igazi kisember, kádár kompatibilis, nem gondolkozik sokat csak éli a kis világát. Egyszerű ponyva könyveket olvas, nézi hol van akció stb. Soha nem élt igazán.

Anyám ennek az ellentéte (volt) mindig olvasott nekem kiskoromban, s ő maga is állandón falta a könyveket. Minden félét. Sok könyvet ő adott a kezembe, hogy inkább olvassak és ne a tv nézzem.

Mára, azaz jó pár éve fordult a kocka. Én falom a könyveket, neten is csak olvasok mindenféle tudományos kutatásokat, dokumentum filmet nézek stb. Anyámék meg bámulják a bugyutábbnál bugyutább sorozatokat. És érzem rajtuk hogy az értelmük is tompul. Mintha a nagyanyám lerángatná anyámat a saját szintjére. Nagyon rossz ezt látni, próbálok velük beszélgetni, de csak iylen "eszmaraldas" stílusban tudnak válaszolni. Nagyon fárasztó... Ja igen, ah nincs aznap sorozat valamiért akkor vége van a világnak.


Más is tapasztal hasonlót? Ez a szellemi leépülés első jele?



2021. jan. 26. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos így működik a tv.
2021. jan. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

Esetleg vegyél nekik rejtvényfüzeteket, ilyen rövidebb, érdekes kis füzeteket, amiket olvashatnak (ha nincs kedve hosszabb könyvekhez mostanában édesanyádnak, talán ezeknek ad esélyt). Ismeretterjesztő újságocskák is szóba jöhetnek, mint például Pszichológia, van a NatGeo magazin... Ha kicsit is leköti őket, akkor már sikered van. Én nem ismerem az érdeklődési körüket, de te biztosan tudni fogod mit válassz, ha előtted lesznek majd az újságosnál.

Ha tudsz, tölts velük időt, anyukáddal akár a konyhában, találd ki, hogy főzzetek/süssetek együtt. Vagy ha mindenképp tévét akarnak nézni, mi lenne ha te választanál valamit, ami nem húzza le az ember értelmét és azt néznétek? Talán ők is örülnek majd, hogy együtt töltitek az időt, meg te is mert nem az Eszmeraldát nézik meg a Máricsujt.

2021. jan. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezek jó ötletek! De náluk ez iylen szeánsz, van olyan sorozat ami tavaly indult és még mindig megy. És ha vége újabbat keresnek. Nekem igényem lenne beszélgetni, de ha kicsit is feltartom őket akkor már idegesek, meg anyám mindig azt mondja hogy az ő ideje meg olvasott ő már eleget.
2021. jan. 26. 22:05
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
oh, nálunk is, teljesen átlagos dolog. szellemi leépülésnek semmiképp nem nevezném, de sajna egy fiatal is lehet életunt egy ilyen időszakban én is játékok és sorozatok előtt rekedek és próbálom magam rávenni kis értelmes dolgokra pl ma elmentem futni, ritkán olvasok.
2021. jan. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Ebben az esetben szerintem ülj le édesanyáddal és mondd meg neki, hogy te szeretnél időt tölteni vele, de ha nem akarja, hanem inkább a sorozatait nézi, akkor elengeded a dolgot - viszont akkor később, mikor megunja a sorozatokat, és keresi a társaságod, már ne akarja azt az időt, amit ő sem adott meg neked amikor te szeretted volna.

Második voltam.

2021. jan. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pont így vagyok. Én néha beteszek kedvenc zenéket. Kibillentem a megszokott dolgairól. Utàna tudunk jókat"beszélgetni", Édasanyàm ugyanis délen. Sok türelem kell. Mikor tele a puttonyom, mindig arra gondolok, hogy addig jó, míg itt van velem. Borzasztó volna, ha nem lenne. Én csak türelmet tudok neked tanàcsolni....
2021. jan. 27. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedvenc zenéit , demens. Elnézést. Telefon. Csak jókat nektek! 🌷
2021. jan. 27. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Anyám 66, mindig utálta az ilyen szappanoperákat. Szerencsénk volt, ha valahol ment, onnan kapcsolt is el a lehető leghamarabb. Szeret olvasni, rejtvényt fejteni, ilyesmik. Én is szeretek olvasni, de mostanában inkább netezek (online filmek, - sorozatok).
2021. febr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne velük beszélgess!
2021. márc. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!