Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig fog apu haragudni rám?

Meddig fog apu haragudni rám?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves lettem két hete, és változásra vágytam. Elmentem fodrászhoz, és meg mondtam a szüleimnek is hogy levágatom a hajam. Derékig érő nagyon göndör hajam volt (apa soha nem hagyta levágatni). Nos hazaállítottam ilyen hajjal: [link]

Anyu szerint nagyon királyul áll és csajos. De apu teljesen kiakadt, és azt hitte azért csináltam hogy az ő nevelése ellen lázadjak, hogy békíthetném meg?



2021. jan. 28. 09:08
 1/10 DMJ2 válasza:
100%
Egyszerűen mond meg az apukádnak, hogy neked ez tetszik. Ha erre sem adja be a derekát, akkor mond meg neki azt is, hogy te ebben nagyon jól érzed magad, és csinosnak. Személy szerint nekem nagyon tetszik, én is szerettem volna ilyen hajat vágatni, de sosem jutottam el odáig vagy más fazont vágattam. De azt is beleteheted a mondanivalódba, hogy elmúltál 18 éves, és változtál. Fogsz is. Ilyen a felnőtté válás és az idővel előre haladás. De mindenképpen ültesd le őt egy jobb napján és nyugodt körülmények között beszéljétek meg! Sok sikert!
2021. jan. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Te hajad, azt csinálsz vele amit akarsz. Mondd meg, ha akarod letolod kopaszra, ugyhogy örüljön, amig ezt látja.
2021. jan. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Gyönyörű lehetsz vele!:)

Apukád önzően viselkedik, neki kellene tőled bocsánatot kérni, hogy így reagált.

2021. jan. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

ne foglalkozz vele, ezen nincs joga megsertodni... azt meg valamennyire megertenem ha egy tetko vagy piercing miatt haragudna, de 18 evesen azt is megtehetned. (az persze mas hogy amig naluk laksz bizonyos mertekben az o szabalyaikhoz kell alkalmazkodnod)

egy hajvagasban nincs semmi rossz, nekem is nagyon tetszik ez a fazon

2021. jan. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Mi azt honnan tudjuk, hogy meddig fog haragudni? Te ismered! Ne törődj vele, te örülj az új frizurádnak, hogy ő haragszik, az meg az ő baja. A te életedet nem ő éli és irányítja, és ez így van jól.
2021. jan. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez nem nevelés kérdése, és 18 előtt is akarhattál volna más frizurát. Biztos nehéz volt, nem csoda, hogy változásra vágytál. Majd megnő. Egyszer mindent ki kell próbálni. Nem apukád mászkál ezzel a hajjal, törődjön a sajátjával. Én unalmasnak érzem azokat a lányokat, akiknek gyerekkoruktól mindig fenékig érő ugyanolyan hajuk van. Elhiszem, hogy az imidzsük része, de azért néha nem árt megújulni. Majd 1-2 nap alatt megszokja, hogy máshogy nézel ki, és rájön, hogy még tetszik is neki. De amúgy nem neki kell, hogy bejöjjön. Nem is értem ezért mit lehet haragudni. Sajnálni lehet, lehet mondani, hogy de kár, pedig milyen szép volt... De aztán be kell látnia, hogy igazából ez mindig is a Te döntésed kellett volna, hogy legyen. Ne foglalkozz vele, örülj az új frizurádnak. :)
2021. jan. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Mit akarsz megbékíteni egy önző embert? Komolyan, duzzogjon, kit érdekel. Majd elfogadja, hogy levágattad. Csak az a baja, hogy nem kontrollállhatott tovább ezzel a haj-dologgal.
2021. jan. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Az igazi probléma nem a hajad és nem is apád duzzogása. A nagy baj az, hogy ő birtokolni akar téged, te pedig (valószínűleg mivel ebben nőttél fel) békítgetni akarod, és nem pedig meghúzni az egészséges határokat (honnan is tudnád, hogy azok hol vannak). Ebből nagyon komoly problémák lesznek, ha nem bogozod ki.
2021. jan. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha a pasid lennék én is ledőltem volna a székről, ha levágattad volna a hajad... :O


Mondjuk apudnak nem sok köze van a dologhoz. Meg kell értetned vele, hogy a saját tested felett te rendelkezel és nem ő...

2021. jan. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg neki finoman elmagyarázni, hogy neked ez tetszik, jól érzed magad így, hátha idővel megenyhül. Nyilván ez most nagyon furcsa lehet neki, hiszen eddig derékig érő, hosszú hajad volt 18 évig, és most megváltoztattad. De akkor sem kéne besértődnie, mivel ez a te hajad, a te döntésed, ráadásul pont elég idős vagy ahhoz, hogy a magad ura légy. Ne foglalkozz vele! Neked így tetszik a frizurád és kész.
2021. jan. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!