Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan tisztességes,...

Van olyan tisztességes, legális munka, amiért szülőként haragudnál a gyermekedre, ha azt választaná?

Figyelt kérdés

Mit tennél, ha a gyermeked például takarítónak, vécés néninek, kukásnak, sírásónak vagy valami ezekhez hasonló munkára készülne?

Van olyan szakma, amiért kitagadnád, látni sem akarnád többet?

Van olyan munka, amiért megbüntetnéd?

Ha igen, akkor mivel?


Engem egyszer kisebb koromban megvert anyám, mert azt mondtam, hogy konyhás néni szeretnék lenni. Azóta már nem készülök erre a pályára, de nem értem, hogy miért kellett egy kisgyermeket ennyiért megverni.


Te minden döntését elfogadnád a gyermekednek, ami tisztességes munka?

Támogatnád?

Mi erről a véleményed?


Mit gondolsz erről a mentalitásról:

"Amíg az én kenyeremet eszed, az van, amit én akarok!"

"Aki nem dolgozik, az ne is egyék!"

"Amíg ingyen élsz, fogd be a pofádat!"


Én otthon minden nap ezt hallgatom. :(


Szerinted mennyire van joga beleszólni a szülőnek a gyermeke pályaválasztásába?

Jogos, hogy így beszélnek velem?

17/L



2021. jan. 2. 14:50
A kérdező szavazást indított:
Ha tisztességes munkát választ, mindenben támogatnám.
Van, aminek nem örülnék, de ha az az álma, ráhagynám.
Van, amiért megbüntetném és kitagadnám a gyermekemet, ne hozzon szégyent énrám!
Én akarom megmondani, hogy mi legyen a gyermekem foglalkozása! Amíg az én kenyeremet eszi, az van, amit én akarok!
105 szavazat
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
76%
Ügynöknek, politikusnak, médiamunkának nem örülnék.
2021. jan. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

#1.

És mit tennél, ha azt választaná a gyermeked?

2021. jan. 2. 14:59
 3/35 anonim ***** válasza:
93%
Akkor gurulnék be, ha nem vállalna el valami tisztességes, legális munkát, mert méltóságán alulinak tartaná.
2021. jan. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

#4.

Ez a hozzáállás már jobban tetszene nekem!

2021. jan. 2. 15:05
 5/35 anonim ***** válasza:
94%
Kicsit elkeserítő, hogy van aki az utolsóra szavazott. Elvégre ő dolgozna benne nem pedig én. Tanácsot adnék neki, hogy jó választásnak gondolom-e, de nem kényszerítenék rá semmit.
2021. jan. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
97%

Takarítónak meg ilyeneknek általában nem készül az ember, max az lesz. Ha tisztességes munka, bármit csinálhatna. Mentalitásban azt nem szeretném a gyerekemen látni, hogy "olyan munkát akar, ahol nem kell csinálni semmit, de sok pénzt keres". Nem szeretem az ilyen hozzáállást. Találja meg, amit szeret csinálni. Ha az a takarítás, azt, ha bankigazgató, azt. És tegyen is érte.

Amiket felvetettél a kérdésben meg kriminálisak kb. Ha egy szülő ilyen követelőző a gyerekével szemben, ráadásul láthatóan a saját elvárásait akarja ráerőltetni a gyerekre, akkor ne csodálkozzon majd, hogy a gyerek hamar lelép a szülői házból és nem keresi őt többet.

2021. jan. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Én leginkább annak nem, ha megalkuvásból olyat választ, amit utál, és látszik rajta, hogy kínnal végzi.

Akár sokat keres vele, akár keveset.


De olyan nincs, hogy kitagadnám, meg hasonlók. Nem is értem, hogy fordulhat meg ilyesmi egy szülő fejében.

2021. jan. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
90%

Nyilvan nem vernek el egy kisgyereket azert, mert konyhas neni akar lenni, aki azt se tudja, mivel jar a felnott elet es miert jo dolog normalis penzeket keresni.

De viszonylag koran elkezdenem ugy nevelni, hogy ertse, mit jelent a bevetel-kiadas es tarsai, tobbfele hobbit kiprobaltatnek vele, ha mar eleg nagy, beszelgetnenk munkakrol, stb. En kozepiskola elejen sem tudtam szinte, mennyire rengeteg fele munka letezik, mennyi munkahely van, csak az ilyen alap kifejezesekkel voltam tisztaban, hogy orvos, konyvelo, ugyved, rendor, stb... Ha tisztaban lettem volna minden lehetoseggel, lehet tudatosabban tudtam volna donteni es tanulni, habar annyira nem oszt / szoroz, mert mindig is a vallalkozas volt nalam a cel, csak lehet egy normalisabb papirral hamarabb osszegyult volna a penz ra :D

Ugyhogy en azt mondom, ha azt latnam, hogy a gyerek nagyon jo matekbol, akkor erre raerositenek, ha nagyon jo rajzbol, akkor arra, mindegy, csak valamibol legyen jo, ami erdekli es utana foglalkozzon azzal.

Tisztesseges munka a konyhas neni, a takarito es tarsai is, de ezek altalaban nem celok, hanem “ez jutott” karrierek, azt pedig senki nem akarja, hogy a gyereke csak elpazarolja az eletet aztan csinalgasson valamit amit eppen talalt.

2021. jan. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Sosem szerettek engem a szüleim. :(


Szerintetek mi a fontosabb?

Hogy azt csináljam, amit szeretek, hogy sokat keressek, vagy hogy megfeleljek a szüleimnek cserébe azért, hogy felneveltek engem?

2021. jan. 2. 15:26
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Én egy dolgot szeretnék:a gyermekem boldog legyen! Ha őt a takarítás teszi azzá, akkor legyen, de ösztönözném, hogy alapítson saját vállalkozást rá s legyen független!
2021. jan. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!