Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édes apám vezeték nevét...

Édes apám vezeték nevét szeretném viselni van rá lehetőség?

Figyelt kérdés
22éves vagyok, születésemkor édesanyám vezeték nevét kaptam, máig nem tudom miért kicsit bánt, de viszont édesapám vezeték nevét szeretném ezt milyen úton módon tudnám el intézni és mennyibe kerülne ha van rá lehetőség ?

2021. febr. 1. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
apad veletek elt, ossze voltak hazasodva? mert ha nem, es nincs hazassag, lehet hogy nem vett a bnevere, nem ismert el fianak. beszeld meg vele hogy az o nevet szeretned viselni. a menewterol itt tudsz olvasni : [link]
2021. febr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nevet kell változtatni, kb. tízezer forintba kerül (minden okmányt le kell cserélni). Azt hiszem, a BM engedélye kell, de ha leírod az indokodat, akkor szerintem engedélyezni fogják.


Van ezzel kapcsolatban több kérdés is, nézz utána.

2021. febr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmiféle beleegyezés, egyszerüen névváltozatási kérelmet kell beadni.
2021. febr. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%
Én is Anyum vezetéknevét kaptam meg, mikor egyszer megkérdeztem Apumtól (nem élt velünk), hogy miért nem az Ő nevét kaptam meg, nevetve annyit mondott: "A feleségem nem örült volna neki..." (20 éves koromig a felesége azt se tudta, hogy létezem.)
2021. febr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!