Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg olyan nagy kérés,...

Tényleg olyan nagy kérés, hogyha ürítenem kell, épp úton vagyunk, és a hasam átkozottul fáj, ne viccelődjön, ne szóljon hozzám, ne akarjon beszélgetni?

Figyelt kérdés

Apámról van szó. Éppen jöttünk hazafelé, sajnos út közben jött, hogy tökéletesen működik az emésztésem, de még 10-15 perc, mire hazaértünk. A hasam úgy fájt, mint egy rosszabb havibaj, csak görcs nélkül. Ő meg, elkezdett viccelődni, nem maradt csöndben, és a viccelődésnél alig akart nem eltérni attól, hogy... nos nagy wc. Kértem, maradjon már csendben, vagy legalább másról legyen szó, de mivel kínomban nevettem az ő baromságain, folytatta. Itthon meg, merthogy amint leparkolt, én már ugrottam is ki, kaptam, hogy mit drámázok. Meg neki is szokott fájni a háta, általában mindig, mégsem mondja nekem, hogy "maradj már csöndben + valami trágárság". Azért vagyunk ritkán együtt, hogy beszélgessünk.


Aha. Amikor havibajom van és éppen görcsölök, vagy amikor fáj a hasam bármi más miatt, de úgy istenesen, akkor csak csöndben ülni akarok, nem beszélgetni. Erre rávágta, hogy oké, nem kell beszélgetnünk, minek is az (úgy általánosan). Most ez komolyan ekkora kérés, hogy be kell sértődnie?


2021. febr. 5. 17:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%
Mos komolyan ekkora hisztit kell levágni azon hogy hozzád mert szólni?
2021. febr. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem az a bajom. Az, hogy megkértem egyszer, megkértem, kétszer, és megkértem 9x is, hogy ne. De nem azzal volt a fő gondom, hanem , hogy nem tudott eltávolodni a hasfájásom forrásának témájától, és ezen, ezzel viccelődött. Beszélhetett volna bármi másról, de nem, ő leragadt ennél, mintha a legjobb szórakozás témája lenne a bolygón.
2021. febr. 5. 17:13
 3/17 anonim ***** válasza:
70%
Sztem is túlreagáltad, sok ember azzal próbál vigasztalni vagy elütni a feszkót és szorongást, hogy viccelődik, ezt nem kéne túlgondolni és ennyire magadra venni, főleg, hogy az ilyen sztorik után az érintettek is röhögnek rajta. Persze kellemetlen, meg abban a pillanatban nagyon rossz, de utólag visszagondolva vicces szituációk tudnak kerekedni ilyenekből.
2021. febr. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem teljes mértékben igaza van a kérdezőnek, nekem sem esett volna jobban. Drága apuka majd akkor viccelődjön ha azt nem más gondján teszi
2021. febr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem. Soha nem voltam az a típus, aki ezt szeretné. Ő nevelt fel, világ életemben ezt csinálta, de én sose szerettem. Elfogadom, hogy ő ilyen, neki jó a viccelődés, fordított esetben neki jólesne, de nekem nem. Én pedig szépen kértem 10-en valahányszor is, hogy legalább a témát ejtse. Hogy viccelődjön akármiről, de az, hogy fáj a hasam, mert... mert, azt hagyjuk már. De nem, ő folytatta. Alapvetően elviselem, ha viccelődik olyankor, amikor nem szeretném, nincs egy rossz szavam, hagyom. De ő nem váltott, végig a xarnál maradt, és azokból kreált vicceskedéseket, amik nem viccesek, hanem kínosak!
2021. febr. 5. 17:25
 6/17 anonim ***** válasza:
71%
Én megértem a kérdezőt, voltam már ilyen helyzetben, és nekem sem esett jól. Nem nagyon tudok ilyenkor beszélni mert szenvedek. ha. amásik beszél, akkor pedig ne erről beszéáljen, mert annál rosszabb, mert akkor méginkább csak erre tudok gondolni.
2021. febr. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
38%

Talán ha nem nevetgéltél volna a "viccein" komolyabban vett volna.

Az emberek kínjukban sírnak, nem nevetnek.

2021. febr. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%

"ürítenem kell"

Szerintem meg neked kellene kicsit változtatni a hozzáállásodon, mármint a s*arás témájában. :D Az apád, ráadásul szerinted ő nem szokott?

Igen, rossz, mikor tartogatni kell, fájhat is, ő meg el poénkodta. De hogy te ezt a haragot azóta is magadban tartogatod, pár s*aros vicc miatt. :D

2021. febr. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
Nekem se esik jól beszélgetni, de még beszélgetést hallgatni sem, ha fáj a hasam. Fogalmam sincs miért, de sokkal rosszabb lesz tőle. Normális ember szerintem ezt megérti.
2021. febr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem is igaza van a kérdezőnek. Ha valami fáj, az fáj. Aki ezt képtelen átérezni, na azt jobb elkerülni mert veszélyes. Magyarul el lett neki mondva hogy fáj. Innentől kezdve türelemre lett volna szükség, hogy csendben marad, nem gyerek már pár percet csak kibír csendben... mikor neki semmi baja a beszélhetnékjén kívül.
2021. febr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!