Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim veszekednek mit...

Szüleim veszekednek mit tegyek? Több lent.

Figyelt kérdés
Az van hogy apukám home office-os a korona kezdete óta. (home office= digitális munka otthon maradással) és már kicsit szeretnénk hogy kimozduljon, mert nagyon rossz hatással van rá, hogy féléve be van ide zárva. Emiatt anyuval sokat veszekszik ilyen kicsi dolgokon, mert ideges, anyu meg tűri. Én nagyon szeretem anyumat, de ahogy egyszer a tesóm mondta, nagy baj egy házasságban ha az egyik fél csak tűr. Nagyon félek, hogy anyu nem boldog, hiába szokott beszélgetni velem hogy ő miatta ne aggódjak, ő jólvan. Apukámmal ma nagyon összevesztek valami hülyeségen, ami miatt apu rákiabált anyura ami nem tetszett neki, és végre kiállt magáért hogy ő meg van rá sértődve. Apu nehezen bocsátott meg, de nem ez zavar legfőképpen, hanem hogy eddig soha nem volt szó válásról, mert apuék tudják hogy én ezt a témát nagyon nem szeretem. De ma amikor apu kirobbant olyanokat beszélt, hogy: ,,Hogyha szeretsz, miért vagy ilyen velem?" meg hogy: ,, nagyon nem vagyunk most egy hullámhosszon" meg: ,,Döntsd el hogy szeretsz -e vagy nem?" És ez nagyon rosszul esett anyun is látszódott, hogy megviselte, de mostanra már mindenki megnyugodott. Kivéve én. Tanulnom kellene, de nem tudok, mert mindig ezekre a mondatokra gondolok. Mit csináljak?

2021. febr. 11. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj én azt mondom, hogy próbálj meg ne erre gondolni. Hallgass egy kis zenét, olvass, vagy csinálj olyan dolgot, ami el tudja terelni a figyelmedet.

Akárhogy is a szüleid, nem a te dolgod, hogy mikor min veszekednek. Ez az ő dolguk, ebbe te nem szólhatsz bele.

Azt viszont nem értem, hogy miért te döntenéd el, hogy elválnak vagy sem. Ha esetleg úgy is döntenének, hogy válnak, abba neked nem lenne beleszólásod. Ha már nem akarnak együtt lenni, vagy bármi olyan gond van, amit nem tudnak megbeszélni, vagy nem tudnak túl lépni rajta, akkor ne akard már rájuk erőltetni az akaratodat, mert ez nem a te döntésed. Ők a te szüleid, nem pedig fordítva. Te nem tudhatod, hogy nekik mi a jó, így nem hozhatsz döntést helyettük.

2021. febr. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Olyan 8 éves koromtól kezdve az én szüleim is kb évente 2x úgy összevesztek hogy másfél hónapig vagy az volt hogy éppen nem szólt senki senkihez, vagy ment az ordibálás a válásról. A legszebb az egészben az volt, hogy ezt mindig karácsony idején játszották el. Eleinte én sem tudtam ezt kezelni, szinte minden este sírtam, aztán már olyan sokszor megtörtént hogy teljesen immunis lettem szinte mindenre ami történt vagy amit mondtak, akár egymásnak, akár nekem.

Nekem egyetlen dolog segített, mégpedig a barátaimmal töltött idő. Ez most tudom hogy a jelenlegi covidos helyzetben nem a legkönnyebben kivitelezhető dolog, de ha mást nem próbálj meg velük videochatelni esténként, hogy legalább elalvás előtt valami más járjon az agyadban.

És a legfontosabb: SOHA ne okold magad, az ő feladatuk lenne egy számodra egészséges mentális környezetet biztosítani!

2021. febr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm szépen a válaszodat. Igazad van, csak ez bonyolultabb kicsit. Apukámnak én vagyok a kedvence a családban, és ezért akár elválni sem válna el miattam, ha szomorú lennék miatta.

#2 Nagyon köszi az ötletedet és a segítségedet. :)

2021. febr. 11. 21:37
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

En is azt gondolom, hogy plusz terhet ne vegyel a nyakadba. Eleg az embernek a maga baja, biztos megvannak a te korosztalyod problemai. Persze hogy foglalkoztat a dolog, de gondolj erre ugy, hogy ez a dolog ugysem toled fugg, es nem is dolgod beleszolni, ne terheld ezzel magad.


Egyebkent nagyon jellemzo, hogy valasnal a gyerekek magukat okoljak a pszichologusok szerint, pedig ez ugyebar nem igaz.

2021. febr. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 Köszi, de az én szüleim nem válnak
2021. febr. 14. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!