Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha befejezem az iskolát a...

Ha befejezem az iskolát a családom gyárba akar küldeni dolgozni. Félek, hogyha nem megyek, kiraknak. Hogyan győzzem meg őket, hogy ne tegyék, amíg egy másik munkahelyet nem találok?

Figyelt kérdés

A környékünkön 2 gyár van, rengetegen járnak oda dolgozni. A családom az a típus aki gyárban dolgozta le az egész életét -vagy még mindig ott robotol- a 8 általános végzettségével, és nem akartak soha munkahelyet váltani, vagy legalább továbbfejleszteni magukat. Nyilván ezért én sem a legjobb körülmények között nőttem fel, de megfogadtam magamnak, hogy én nem fogok arra a sorsra jutni amire ők. Ezért befejeztem a gimnáziumot, és eljöttem az álom szakmám tanulni. Hamarosan be is fejezem a jelenlegi iskolám. Viszont, jelentkeztem már több állásra is, olyanokra is, ahol szakmámbeli gyakornokokat alkalmaznak, de mindről elutasítottak vagy soha nem is jeleztek vissza. Ez nagyon elkeserített, és nyilván beszélgettem róla a családtagjaimmal, akiknek az volt a reakciója, hogy amint megvan a szakmám, jelentkezek az egyik gyárba, és elmegyek dolgozni, mert nem fognak tovább eltartani, és nem akarnak várni amíg találok egy másik munkahelyet.

Mindkét gyárat ismerem nagyon jól, jártam mindkettőbe diákmunkára hónapokig a nyári szünetekben. Az egy dolog, hogy monoton munka, és hosszabb távon lehúzza az ember összes életkedvét, de a bánásmód amit mindkét gyárban tapasztaltam, szörnyű volt. Úgy beszéltek velünk, és a kollégáink egymással, mint a kutyákkal. Nem egyszer volt, hogy ordítottak velem, lehordtak mindennek, mert valamit véletlenül elrontottam, vagy pár perccel később fejeztem be, és egy szót nem szólhattam vissza, mert féltem, hogy kiraknak, és otthon mérgesek lesznek rám miatta. Gyomorgörccsel jártam be minden nap dolgozni, és néha munka közben a sírógörcs kerülgetett, hogyha nem sikerül gimnázium után másik helyet találnom, ezt kell életem végéig csinálnom nevetséges fizetésért.

Mostanában megint elkeseredett vagyok, mert akárhova elmennék dolgozni, csak arra a 2 helyre ne kelljen visszakerülnöm, de félek, hogy a családom komolyan kirak, és kénytelen leszek visszakullogni, ha fent akarom magam tartani, de azok a helyek tönkretesznek, nem nekem valók. Ti mit tennétek a helyemben? Vagy én reagálom túl ezt az egészet?



2021. febr. 20. 13:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
Ha szükségetek van a te keresetedre is (mert miután végzel a sulival, a családi meg egyéb támogatások megszünnek), akkor nincs mese, menned kell. Közben gőzerővel másikat keresni. Lehet 1-2 év, mire megtalálod az álommelódat, addig elvárnád, hogy tartsanak el, mert a sült galambot várod?
2021. febr. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%
ez a kérdés is olyan semmilyen... Miért nem lehet leírni, mit tanulsz, amivel még gyakorlati helyet sem találsz? Vagy hogy mennyi idős vagy... mert gondolom, már 20 felett. Akkor meg illene felnőni és kilépni az álomvilágból, mert gondolom, elég volt, hogy eddig eltartottak, nem akarnak tovább. Ha a gyár van, akkor a gyár van.
2021. febr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
11%

Mi a bajod a gyárral? Csak azért kérdezem, mert most örülni kell szerintem, annak ami van. Lehet nem fogsz 1 milliót keresni havonta, de azért a stabil 4 kiló se rossz.


Két barátom dolgozott a Bosch gyárban mérnökként, és soha nem volt baj a fizetésekkel. Hátrány volt, hogy nem tudtak kiteljesedni, és leginkább piszlicsáré semmilyen munkákat végeztek, ha egyáltalán volt munka. Leginkább zabhegyezés. Rengeteg bürokrácia, rengeteg meeting. De ez van, szerintem azért ez jobb mint a semmi. Főleg, hogy a pénz meg így is úgy is jön.

2021. febr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%
Elmész a gyárba dolgozni, közben pedig küldözgeted szorgosan az önéletrajzokat. Ha befut az álommelód, akkor váltasz, de addig sem ülsz otthon.
2021. febr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
31%

3 vagyok. Most olvasom, hogy szalagmunkás voltál...


hát ebben az esetben csak a véleményemet tudom elmondani: egy esetben állnék szalag mellett, ha géppisztolyt fognak rám. Rengeteg minden más dologgal lehet pénzt keresni, de hogy én nem lennék rabszolga, az is biztos.


Neked anyagi függetlenséget kell magadnak megteremtened, hogy ne függj a szüleidtől. Ki kell tanulnod egy szakmát, amit először is nem gyűlölsz csinálni. Ez kb 2 év, hogy tudjál vele annyi pénzt keresni, hogy önállósodni tudj. Egészen addig, amíg ez nem történik meg, addig az van amit ők mondanak, mert ők tartanak el. Anyagi függetlenség!

2021. febr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem találsz addig más munkát és muszáj menned a gyárba, akkor gondolj arra, hogy nem végleges, vannak céljaid amit elérhetsz.

Legrosszabb eset, mész a gyárba dolgozol, gondolom a fizetés egy részét odaadod a szüleidnek, többit félreteszed, egy albérletre még így is viszonylag hamar összejön és tudsz költözni más városba ahol van neked való munka.

2021. febr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%

"Ezért befejeztem a gimnáziumot, és eljöttem az álom szakmám tanulni... hogyha nem sikerül gimnázium után másik helyet találnom"


Lehet csak nekem nem világos, de most akkor szakmát tanulsz, vagy gimibe jársz?

Amúgy egyetértek az előttem szólókkal, valahol úgyis el kell kezdeni, az álommelódat valószínűleg nem elsőre fogod megtalálni. A szüleid anyagi helyzetét nem tudjuk, az irományodból csak feltételezem, hogy annyira nem vagytok eleresztve, ezért szükség van minden segítségre. És attól, hogy gyárban kezded a (gondolom) 20-as éveidben, nem kell egyből arra gondolni, hogy ott is fogsz maradni életed végéig.

2021. febr. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

Felnőttként nem várhatod el a gyári munkás szüleidtől, hogy akár évekig eltartsanak, míg te meg nem találod az álommelódat, mert neked büdös az a munka, amiből velük eltartatnád magadat.


Vidéken lehet ingázni is, ahogy ezt több millió felnőtt és tanuló teszi, te sem fogsz belerokkanni, ha már a helyben levő gyárak neked nem felelnek meg.

2021. febr. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%

Milyen szakmát tanultál, hol élsz melyik országrészben? Fél infokból nehezen lehet segíteni.

A többibe igazad van.

2021. febr. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%
2 diplomával is dolgoztam gyárban, átmenetileg. Minosegellenornek sokszor végzettség sem kell sok, érettségi elég és elég jó meló. Most már nagas pozíciójmba vagyok, de nálunk elég jó fizut kapnak a minőségellenörök, egy kis hétvégézéssel kb. annyit mint én
2021. febr. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!