Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, mit csinálnátok, ha...

Szülők, mit csinálnátok, ha kiderülne, hogy 16 éves fiatok elleni szabálysértési feljelentés történne, mert titokban részt venne egy egy hétvégi házibuliban, ahol 30 főnél többen vannak és a kijárási tilalmat is megszegte volna?

Figyelt kérdés
2021. febr. 22. 12:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
33%
Nen ütném bele azt a kampós biboldó orromat más dolgába.
2021. febr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
61%

Ami a 16 éves GYEREKEM dolga, az az enyém is, főleg ilyen szinten. Megkapja az életkorához mért szabadságot. Tudni akarom, hogy mikor hol kivel van de nem kell külön engedélyt kérnie, a “takarodó” időpontja is víruson kívül nem csak kései hétvégén, de adott programhoz igazítva rugalmas is, kap zsebpénzt, meg van a privát szférája, így nem nézem meg soha a telefonját, laptopját, nem megyek be a a szobájába kéretlenül, meghallgatom a véleményét. De természetesen ez a szabadság feltételekhez van kötve, mint pl. Tanulmányi eredmény, tisztelet az irányukban, tanárok irányába, társadalmi normák betartása, itthoni szabályok betartása stb.

Eddig nem gondoltam, hogy a törvények betartását külön ki kell emelni, de természetesen az is. Lehet sőt legyen is véleménye a helyzetről amiben élünk, de a 8 órás hazaérkezése nem kedv kérdése, jelenleg ez van a törvényben és elvárom, hogy ezt is tartsa be. Az teljesen mellékes én míg gondolok az oltásról, a korlátozásokról, én arra nevelem a gyereket, hogy a törvényt betartjuk. Ha majd felnőttként ő máshogy vélekedik az majd akkor az o dolga lesz, egyenlőre az enyém mert én fizetem a büntetést vagy ha szükséges mászkálok vele rendőrségre, bíróságra vagy ahova éppen kell.

Leülnek és elmagyaráznám neki, hogy milyen büntetésre számíthat és meddig. Elmászkálás egy ideig nem lenne az biztos + zsebpénz csökkentés.

2021. febr. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
55%
Nem vagyok szülő, viszont örültem volna, ha megmondja, hogy hol lesz. Nem érdekelne a feljelentés, majd kifizeti, amit kipótolnék vagy a zsebpénzéből vonnám le. Engem az zavarna, hogy nem szólna, nem bízna meg bennem ennyire. Elbeszélgetnék vele, nem mondom, hogy nem szidnám le, csak azért mégis megértőnek kellene vele is lenni, mert még fiatal és most éli ki magát. Aztán megtapasztalnám vele együtt, hogy milyen is egy rendőrségen ott lenni, ha behívnák.
2021. febr. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
55%

Tudatosítanám benne hogy ezt neki kell kifizetnie, nyári szünetben megvan a programja(diákmunka hogy visszafizesse nekem az összeget)és jó darabig csak szülői kísérettel közlekedhetne.


Elmondanám azt is mekkorát csalódtam benne.

2021. febr. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
34%
11es oké, akkor gondolom a bírság kifizetése és a gyerek kihozatala a sittről is a más dolga ugye?:-D
2021. febr. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
36%
Kiröhögném, hogy béna volt és lebukott, aztán kifizetném a bírságot.... 16 évesen én meredekebb dolgokat csináltam és nem felejtettem még el.
2021. febr. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
91%

16-os!

Én is, ettől ez még nem lesz követendő példa. Nem is felejtettem el, de nevelés során pont nem ezzel példálózok, mert a cél, hogy a gyerek az élet minden terén jobb legyen mint én, ha arra mennék, hogy minden hibát el kövessen amit én annak minden következményével akkor az nem nevelés.

2021. febr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
63%
#17 ha kölyökkorban nem csinál hülyeségeket az ember később nem lesz min röhögni. #16
2021. febr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Csinálni fog így is eleget. Én sem azért csináltam mert anyukám hátba veregetett minden hülyeségért, hogy ügyes voltál gyerekem, én is pont ilyen voltam pacsi!
2021. febr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!