Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi alapján mérlegelnek, hogy...

Mi alapján mérlegelnek, hogy mekkora szabálysértési bírságot szabnak ki?

Figyelt kérdés
Ha nem ismertem el a szabálysértést (ezért feljelentettek) és kijött a határozat a bírságról, akkor megtudhatom a meghallgatásom során, hogy milyen szempontok/minősítő körülmények alapján kaptam a kiszabható legmagasabb büntetést?

2020. dec. 8. 22:24
A kérdező szavazást indított:
Pofára megy a bírság összege.
Meghatározott, megismerhető szempontrendszer alapján.
Nem tudom.
8 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
A kvóta adott, mennyit kell havonta beszedni, attól függ éppen hol tartanak vele.
2020. dec. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A határozat indoklásában benne van,nem?!?
2020. dec. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem, nincs. Az van benne, hogy a bizonyíték az elkövetésre tanú vallomása, ami azért nonszensz, mert a kérdéses eseménykor 4 ember volt jelen összesen: a két eljáró rendőr és az én párom. A páromat meg nem hívták be.

Egészen pitiáner dolgot képzeljetek el, már az hihetetlenül meglepő, hogy ügy lett belőle, a legmagasabb büntetést meg egyszerűen nem értem.

Nyilván kérem a meghallgatásomat, viszem a tanút is, aki igazolja, hogy nem történt meg, amivel meggyanúsítottak, de érdekel, hogy mi alapján érezték úgy, hogy a kategórián belüli legmagasabb tétel lesz a megfelelő.

2020. dec. 9. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!