Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya szerint azért vannak...

Anya szerint azért vannak menstruációs problémáim, mert túl vékony vagyok, ezért feleslegesnek tartja a nőgyógyászt. Mit gondoltok? 22

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, még egyelőre - sajnos - eltartanak, nyártól fogok dolgozni, vagyis miután lediplomáztam.


3 éve voltam utoljára nőgyógyásznál, mikor elkezdtem nemi életet élni, az volt egyben az első és utolsó alkalom is. Mostanában vannak panaszaim (mensin kívül alhasi görcsök, mensi előtt 1 hetes pecsételő vérzés, a petefészeknél feszülős fájdalom, mint ciszta lenne, néha késik is, annyira fáj a menzez, hogy egy nap alatt fél levél algopiryn elfogy és akkor sem szűnik stb). Mondtam anyának, hogy el szeretnék menni nőgyógyászhoz (vagyis azt mondtam, menjünk el mindketten, mert ő is vérzik, pedig már ő nem menstruál) és vizsgáltassuk ki magunkat, mert neki is rendellenes a vérzése, nekem pedig panaszaim vannak.

Anya mondta, hogy szerinte nekem nincs semmi bajom, azért vannak ilyen tüneteim, mert túl vékony vagyok... 161 cm és 54-55 kg. Nem gondolnám, hogy túl vékony lennék, sőt, azért egy-két helyen akad is rajtam némi zsír, de szerintem full átlag vagyok.

Anya eléggé el van hízva (100+), és szerintem a saját komplexusát vetíti ki rám, de eléggé bosszantó. Mindig azt mondja, túl vékony vagyok. Meg az is zavar, hogy a problémámat nem veszi komolyan, az pedig különösen, hogy a sajátját sem (pedig neki mindenképp kellene küret, mert a háziorvos is mondta, hogy szövettant kéne csinálni, lehet akár rák is). De egyszerűen se a saját, se az én problémámat nem veszi komolyan...


Igazából a kérdésem nem is tudom, mire irányult pontosan.. talán inkább arra, hogy miképp tudnám ezt anyával megbeszélni, hogy de, szükséges lenne most egy nőgyógyászati vizsgálat, mert TÉNYLEG vannak problémáim és kellemetlenek?


2021. febr. 22. 20:52
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
96%
Sztem hagyd rá és menj be a legközelebbi nőgyógyászati szakrendelésre.
2021. febr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
94%
De miért kell ehhez anyukád? Felnőtt vagy. Felhívod a rendelőt, kérsz egy időpontot, aztán mész.
2021. febr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagy sovány, annyira semmiképpen sem hogy ez bármilyen problémát okozzon. Hagyd anyádat a francba és menj el orvoshoz egyedül
2021. febr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
95%

Valóban van az a súly ami alatt elmarad a menstruáció, de te nem abba a kategóriába tartozol. Teljesen egészséges a testsúlyod.

22 évesen jogilag felnőtt vagy, nem kell hozzá anyukád hogy elmenj a nőgyógyászhoz.

2021. febr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
95%
Ennyi idősen menj el egyedül, el kell látniuk sima tbs helyen is, nem csak magánban. Úgy nem kerül pénzbe.
2021. febr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
97%
Felnőtt vagy, kérj magadnak időpontot és menj. Nem kell ehhez anyukád. Amúgy a súlyoddal nincs semmi probléma bőven a normális értéken belül van
2021. febr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem nincs pénzem, vagyis ennyi nincs. Hát amúgy igazatok van, meheték tb-s helyre is. Bár érdekes az ellentmondás, mert anya hangoztatja mindig, hogy soha ne menjek sztk-s nőgyógyászhoz... de akkor lehet ez lesz akkor, megnézem, milyen.
2021. febr. 22. 21:00
 8/33 anonim ***** válasza:
91%
Es anyukádnak nem kell tudni róla, max utana elmondod, ha gyógyszert írnak és nem lenne rá pénzed.
2021. febr. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
93%

De miért kell anyád a vizsgálathoz?

Egyébként felnőtt létedre tudnod kéne h az éves rákszűrés fontos. Nem csak akkor kell a dokihoz menni ha panaszid van.

2021. febr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
97%
Fogod magad es elmesz ingyenesre. Belehalni nem fogsz En is ugy kezdtem, aztan amikor lett sajat bevetelem mentem maganba.
2021. febr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!