Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya szerint azért vannak...

Anya szerint azért vannak menstruációs problémáim, mert túl vékony vagyok, ezért feleslegesnek tartja a nőgyógyászt. Mit gondoltok? 22

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, még egyelőre - sajnos - eltartanak, nyártól fogok dolgozni, vagyis miután lediplomáztam.


3 éve voltam utoljára nőgyógyásznál, mikor elkezdtem nemi életet élni, az volt egyben az első és utolsó alkalom is. Mostanában vannak panaszaim (mensin kívül alhasi görcsök, mensi előtt 1 hetes pecsételő vérzés, a petefészeknél feszülős fájdalom, mint ciszta lenne, néha késik is, annyira fáj a menzez, hogy egy nap alatt fél levél algopiryn elfogy és akkor sem szűnik stb). Mondtam anyának, hogy el szeretnék menni nőgyógyászhoz (vagyis azt mondtam, menjünk el mindketten, mert ő is vérzik, pedig már ő nem menstruál) és vizsgáltassuk ki magunkat, mert neki is rendellenes a vérzése, nekem pedig panaszaim vannak.

Anya mondta, hogy szerinte nekem nincs semmi bajom, azért vannak ilyen tüneteim, mert túl vékony vagyok... 161 cm és 54-55 kg. Nem gondolnám, hogy túl vékony lennék, sőt, azért egy-két helyen akad is rajtam némi zsír, de szerintem full átlag vagyok.

Anya eléggé el van hízva (100+), és szerintem a saját komplexusát vetíti ki rám, de eléggé bosszantó. Mindig azt mondja, túl vékony vagyok. Meg az is zavar, hogy a problémámat nem veszi komolyan, az pedig különösen, hogy a sajátját sem (pedig neki mindenképp kellene küret, mert a háziorvos is mondta, hogy szövettant kéne csinálni, lehet akár rák is). De egyszerűen se a saját, se az én problémámat nem veszi komolyan...


Igazából a kérdésem nem is tudom, mire irányult pontosan.. talán inkább arra, hogy miképp tudnám ezt anyával megbeszélni, hogy de, szükséges lenne most egy nőgyógyászati vizsgálat, mert TÉNYLEG vannak problémáim és kellemetlenek?


2021. febr. 22. 20:52
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
90%
22 evesen mar el tudsz menni egyedul is orvoshoz
2021. febr. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
68%

22 éves vagy, ember! Felülsz a buszra és elmész az orvoshoz.


Jézusom. Ha pedig nincs pénzed rá, akkor elmész szabadidiődben diákmelózni - aminek mellesleg ALAPNAK kéne lennie x év felett.

2021. febr. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos, építő jellegű hozzászólásokat, megfogadom a tanácsokat.


A diákmelóról (22-esnek) pedig szerintem ne osszuk be egymás idejét mindaddig, amíg nem tudjuk, hogy a másiknak mikor, milyen kötelezettségei vannak. Jelenleg azt érzem, a kötelességeimre is alig van időm, mert szakdolgozat írás mellett rengeteg órám van és mindegyik készülős, ezenkívül a nyelvvizsgára is készülök (igen, ez mondjuk az én hibám, hogy miért hagytam utolsó pillanatra).

2021. febr. 23. 11:17
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne foglalkozz az ilyen hülye kommentekkel.

Sok sikert a szakdogadhoz, de nőgyógyászhoz tényleg menj el azért! 😊

2021. febr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 Metionin ***** válasza:
100%
Anyád idióta. Egyrészt a súlyoddal nincs semmi gond, másrészt tévhit hogy a vékonyaknak baj van a menzeszével. Akkor van baj ha hirtelen fogy le valaki a normál súlyáról extra vékonyra vagy ha ugyanígy hirtelen meghízik. Amúgy sajnos van ilyen orvos is, engem is küldött haza legyintve a nődoki tinikoromban hogy azért vannak erős, hányással és migrénnel kísért görcseim mert fiatal vagyok / vékony vagyok / még nem szültem. Ki kell fogni a jó orvost is. Egyébként nyugodtam menj el az sztk-ba, én az elmúlt 10 évben mióta rákszűrésre járok, csak ott voltam és sosem volt semmi baj (a nemtörődöm doki a szülővárosomban volt még).
2021. febr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam egy ideig állami nőgyógyászatra. Felhívod őket, adnak időpontot és kész. Fizetni nem kell. Ugyanúgy ellátnak.
2021. febr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Én is tb alapon járok, mert annak a dokinak aki szimpi, még nincs magánrendelése.

Elvileg nyártól lesz, akkor átmegyek a magánpraxisába, de kétlem hogy ha fizetek neki akkor ennél jobb ellátást kapok, mert most is tökéletesen meg vagyok vele elégedve.

2021. febr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
71%
Azt gondolom, hogy 22 éves felnőtt vagy, anyád pedig nem orvos. Fogod magad, és elmész a rendelésre, vagy eleve magánrendelést keresel. Ne anyádtól függjön az egészséged.
2021. febr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
22 éves vagy... Ideje lenne úgy is viselkedni.
2021. febr. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
71%

Nem bántani akarlak de úgy írsz mint egy 12 éves kislány.

Van állami doki, van diákhitel, oldd meg. Ezek szerjnt 22 éve egy fillér nélkül létezel. Nagyon szomorú, hogy ennyire kontroll alatt vagy. Anyukádnak valami a fejében nincs rendben, uralkodni akar rajtad, kisgyerek szerepben tart. Nem anyukádat kell meggyőznöd hogy kísérjen el a doktor nénihez, hanem neked kell egyedül felnőtt módjára kezdeni élni és a saját tested fölött átvenni a kontrollt.

2021. febr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!