Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Maximalista anya és minimalist...

Maximalista anya és minimalista "én" helyzetet miképpen tudnám kezelni?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet az adódott, hogy idén érettségizem. A lényeg, hogy egyelőre csak szakképzésben szeretnék tovább tanulni és talán majd később megpróbálni az egyetemet. Jelenleg az van, hogy emelt érettségit teszek fizikából, a többiből közepet. Nyilván tanulok illetve készülök rá folyamatosan de egyszerűen anyám teljes mértékben kikészít. Nagyon maximalista és ő csak azzal van megelégedve, hogyha mindenből ötösre érettségizek, holott az egyetemre amely majd 5-10 év múlva talán szóba jön 280 ponttal be lehet kerülni. Ennek fejében nagyon nincs szükségem arra, hogy mindenből ötös legyek de ahhoz már energiám sem lenne. Én egyszerűen csak próbálom megtanulni azt amit megtudok és aztán majd az érettségit megírni olyanra amilyenre sikerül. Abszolút nem parázok rá és nem is szeretnék egy stresszes roncs lenni egy kis vizsga miatt. Megírom a legjobb tudásom szerint és sikerül, ahogy sikerül. Én ezt az elvet vallom.


Viszont anyám ezt nem képes elfogadni és állandóan beszólogat. Kérdi mindig, hogy mennyit tanulok naponta. Én mondom, hogy 1-2, max 3 órát (fizikára napi 6-ot is) de mindig azt állítja, hogy az kevés.

Múltkor gyakoroltam emelt érettségi feladatlapot fizikából, sikerült 63%-osra kitölteni erre ugyanígy megkapom, hogy az kevés. Egyszerűen robbanni tudnék ilyenkor és teljesen lehúzza az életkedvemet a maximalista felfogása.


Hogyan kezeljem a szituációt? Úgy érzem ez nagyon hátráltat. Szeretnék stresszmentesen túl lendülni az érettségin, de így nehéz.



2021. febr. 27. 02:23
 1/5 Asdfgh26 válasza:
100%
Szerintem vagy ülj le és beszéld meg vele, hogy ez így nem jó neked vagy ignoráld(bár ezt csak amolyan ,, z-tervnek"tudom javasolni mert komoly vitákat szülhet)...de az semmiképp nem jó ha 5-7 órát tanulsz rá egy nap mert a 3-4.ráforditott óra után már nincs sok értelme mert onnantol kezdve nem marad meg annyi
2021. febr. 27. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Tényleg ez nem helyes. A legnehezebb pszichológiai év, és te valóban nagyszerűen készülsz.

Beszéld meg bár lehet nem fog tetszeni neked, hogy fizikából külön órákat vegyél egy jól képzett tanártól. Akkor nem kellene 6 órát tanulni, másrészt gyorsabban haladnál. A 63% sajnos tényleg kevés. Egyik ismerősöm apjával tanult emelt fizikát az érettségi után egy éven keresztül és megbukott...Egyes lett.


Nem azért írom hogy pánikot idézzek fel benned. De fizikából tényleg szükséges a kulontanár.

2021. febr. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

63% emelt szinten már 5-ös! Milyen kevés????

Jó persze ha majd orvosira vagy esetleg pszichológiára akarsz menni oda minimum egy 80-85% de szerintem egy ilyennel lazán bekerülsz.

Egyébként igen némely számoknál 280 a ponthatár de azért azt ne felejtsük el hogy szokták mondani be kerülni könnyű de bent maradni már nehezebb. 😅

2021. febr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy minimalista, ha ilyen sokat tanulsz. Anyud tolja túl.


Amúgy olyan egyetemre nincs sok teteje menni, ahova minimum ponttal felvesznek. Ha megírod 70%-ra a fizikát és a többit is hasonlóan, akkor bőven mehetsz jobb helyre is.

2021. febr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért arra ne építs, hogy mire leteszed a szakmát és úgy hondolod esetleg, hogy mennél egyetemre, akkor is csak 280 pont kell majd. Anyukád tudja,hogy nem egyetemre mész? Lehet azért erölteti mert azt hiszi ott akarsz továbbtanulni. Ha tisztázod vele mit szeretnél lehet jobban elfogadja, hogy neked valóban elég az, amit így el tudsz érni.
2021. febr. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!