Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni egy teljesen...

Mit lehet kezdeni egy teljesen életképtelen 18 éves gyerekkel?

Figyelt kérdés
Párom fia. 0-24 a szamitogep elott ul, semmit nem csinal. Eszik, alszik, gepezik. Ennyi az elete. Nem jar ki a lakasbol, nincsenek baratai, szocializacioja nulla. Nem takarit, nem segit semmiben, annyira eletkeptelen, hogy egy vajaskenyeret se tud megcsinalni maganak. Szakmunkas vizsgan eddig 3x bukott meg, annyir nem erdekli az iskola se.
2021. febr. 28. 22:20
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
79%
Öhm, világjárvány van, mostanában a többség otthon ül. Na meg ha ő nem elmenős, akkor is mennie kell?
2021. márc. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
91%
19 éves kamaszként borzasztóan jó érzés volt olvasni, hogy van, aki beszélget ilyenkor a gyerekkel, és nem bünteti.
2021. márc. 1. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
86%
Őszinte beszélgetés segíthet, vagy ha pl. pszichológushoz irányítanátok, persze ehhez a motiváció is kellene hogy ő is akarja.
2021. márc. 1. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim válasza:
91%

A #2-esre semmiképpen ne hallgass! Nem a büntetés a megoldás! Az okát kellene megtalálni, hogy miért ilyen és lehet, hogy erre a párodnak kell rájönnie, mert ha te avatkozol bele, akkor talán még jobban elzárkózik. Ha nem sikerül, akkor pedig pszichológushoz kell fordulni.

Lehet, hogy nagyon nem találja a helyét, nem érzi jól magát a közegben amiben van (akár otthon, akár az iskolában). Lehet, hogy az amit tanul nagyon nem tetszik neki és nem a vizsgákat kéne erőltetni, hanem valami másba belefogni. Lehet, hogy eleve zárkózottabb típus, aki nehezen barátkozik és nem bulizós fajta. Ha ezeket még megfejeljük a mostani vírushelyzettel, akkor nem csoda, hogy így viselkedik.

Abban, hogy egy kenyeret se tud kenni nem ő a hibás, itt a szülő rontott el valamit. Fontos, hogy ne durván és fenyegetően közelítsetek felé, hanem türelemmel, de ne is úgy beszéljetek vele mint egy óvodással, hanem próbáljátok egyenrangú félként kezelni. Próbáljátok kideríteni mi a problémája, mi bántja és azt értessétek meg vele, hogy ha nem változtat, akkor nagyon boldogtalan jövője lesz.

2021. márc. 1. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
85%

Na, ezt bírom: Most még bőven gyerek 18 évesen.

Máskor meg, ha a 18 éves kérdez: Felnőtt vagy, el lehet takarodni otthonról.

2021. márc. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
15%
Nem életképtelen, hanem lusta. Gondolom a párod folyamatosan nyalta a pici popóját, azért nézi cselédnek a környezetét.
2021. márc. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
75%
Ez elcseszett nevelés, elkényeztetés, nem életképtelenség. Mindjárt tudná hogy kell kaját csinálni ha nem tennék elé mintha ovis kölök lenne.
2021. márc. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
93%
valószinűleg nem a gyerek tehet róla, hogy ilyen lett. tizenévvel ezelőtt kellett volna ettől félni, hogy ilyen lesz. nevelni kellett volna, elvárásokat támasztani felé, foglalkozni vele. most már nehezebb lesz a jó irányba terelni.
2021. márc. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
73%

18 éves. Szóval még javában iskolás.

Mivel online oktatás van, miért olyan meglepő hogy otthon van és a gép előtt ül?

A tanár felcsatlakozását várni se egy leányálom. Plábe ha nem is jön. (Nálunk pl az egyik tanárnő akkor tartott órát, mikor úgy kelt reggel. Az első óra előtt szólt, akkor gondoltuk, hogy a 2. is akkor lesz jövőhéten, de nem lett, helyette 2 nappal később arra keltem, hogy küldött egy Zoom linket, s én még pizsamában voltam, stb.)

2021. márc. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
27%

Ezt coping mechanism-nak hívják, nem új találmány az emberiség létezésében, régen tv függök, az elött könyv függök lehet folytatni. Rosszabbik eset, ha alkoholra talál majd bulizni ezért elvinni ilyen állapotban nem szerencsés.


Milyen játékokkal műfajú játékokkal játszik, mert ha sokkal az idővel elfog köpni 20 éves korra már, ha kevés, akkor lehet egészségtelen is, például egésznap LOL-ik. Nem tudt a végtelenségig sok játékkal játszani szembe egy online esportra alapozó játékkal.

Járvány is egy tényező ám, de azt nem jelent, hogy nem mehet ki emberektől távolra a levegőzni. Játék theme alapján sportólni vinni akár. (Tony hawk-ot toltam és utána a pályán ollie-ztam.)


Full némán ül ott a gép előtt vagy valakivel beszél is, mondjuk Discord-on. Szociális akkor mégse a nulla csak szólók, de itt az iskolai környezet is számít láttam olyan csak szakmát tanuló osztályokat, hogy a lábamat be se tenném oda kamaszkorban. (Nem is kellett nekem.) A vizsgán meghúzták több alkalommal, akkor azt a középiskola választás is elrontották és ott a szülő hozta a döntés nem kicsit szerinttem. A gyerek simán nem mondja, hogy gyülöli ezt az egészet, pláne ha nem is beszélnek vele a szülők végre normálisan is. Én 2 éves érettségire bevinném majd tanulni, ha ott tartanánk vele majd más dolgokban.


Az már más, ha nem magának csinálja a szendvicset. Egyszerű ebédet csinálja a szülő első lépésnek vagy kiviszik a konyhába fözni és sütni. Nem árt neki, úgyse (a végén még megkedveli talán).


Kis lépésekkel elindítani ezt, de ha szülő megspórolta a minden segítséget fiatalabb korától, akkor most fogják elkezdeni, annak nem lesz jó vége úgyse senkinek, jó eséllyel 18 éves van elöttük és nem egy max 14 éves. A fiút leírni ennyivel azt jelenti, hogy nem is ismeri ennyire. Gondolom lejön kihagyta magára a gyereket és most rá tolják, hogy élet képtelen mások. Hikikimori dokumentum filmeket ajánlott megnézni és borzangani, hogy mik vannak.


Mentál higiénia is van, mint a szoba felporszívozása rendszeresen is.

2021. márc. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!