Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni egy teljesen...

Mit lehet kezdeni egy teljesen életképtelen 18 éves gyerekkel?

Figyelt kérdés
Párom fia. 0-24 a szamitogep elott ul, semmit nem csinal. Eszik, alszik, gepezik. Ennyi az elete. Nem jar ki a lakasbol, nincsenek baratai, szocializacioja nulla. Nem takarit, nem segit semmiben, annyira eletkeptelen, hogy egy vajaskenyeret se tud megcsinalni maganak. Szakmunkas vizsgan eddig 3x bukott meg, annyir nem erdekli az iskola se.
2021. febr. 28. 22:20
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
63%

Úgy látom te elfelejtetted, milyen 18 évesnek lenni.

Nekem még elég frissek az emlékek, szóval írok pár dolgot:


A 18. szülinapomon úgy este 6-7 körül esett le, hogy "B@$$zus, 18 vagyok..." S mikor pár hónappal később kellett menni szavazni, csak akkor döbbentem rá, hogy most én is mehetek, mikor apám megkérdezte, hogy "Mikor indulunk?" Azt hogy miket csinálhatok s mit nem, ha nagykorú leszek, már 18 éves korom előtt is tudtam, de akkor az csak ilyen nyers információ volt. Úgy néztem egy ideig a politikai reklámokat, hogy akkor nem állt össze nekem, hogy ezek már nekem is szólnak.

Vagy ott van pl a magázás. Múlt héten beszéltem a vezetésoktatómmal telefonon, hogy mikor kezdek, s "Csókolom"-ot köszönt nekem, s egész végig magázott, pedig van egy ilyen 40-50 éves. (Én most 20 vagyok) Az nekem olyan fura volt, hogy mikor letettem a telefont azt se tudtam melyik világon vagyok. Még szerencse hogy leírtam, hogy mikor s hova kell menni.

Én az ilyen magázós beszédet még most se szoktam meg. Eddig max az iskolában kellett magázzak valakit (a tanárokat), mert minden rokon s barát ismerős már olyan 10 éves korom körül megszólított, hogy tegezzem. De még a tanárok magázása se jött mindig össze rendesen. Egyszer pl az info tanárnak magyaráztam egy feladatot. (Mit hogy kell csinálni, stb) Az elején szépen magáztam, de a végére átmentem tegezésbe, mert arra figyeltem, hogy mit mondok, nem arra hogy hogyan mondom. S ha az egyik osztálytársan a teremből kimenet ne kérdezze meg, hogy "Te most letegezted Lestyánt?" fel se tűnt volna. :D


Vagy nálam pl van egy olyan is, hogy jobban stresszelek ha hivatalos helyen van velem egy olyan felnőtt is, aki ismer. Így meg ügyetlenebb vagyok, s még egy normális mondatot se tudok összerakni. Mikor iratkoztam az iskolába, ott volt velem az egyik barátnőm, s neki az anyja (ő vitt be minket a városba). Meg se tudtam szólalni, mikor ott voltunk. :D De mikor tovább egyedül intéztem a dolgokat, a titkárnővel már egész jól elbeszélgettünk, megegyeztünk, hogy tegeződünk, adott pár tanácsot, stb.



A felnőtté válás nem egyik napról a másikra meg, s nem olyan egyszerű, sem érzelmi, sem világnézeti, sem egyéb szempontból.


"Furcsa dolog, hogy az emberek

csak úgy lépnek át másokon.

A felnőttek birodalmában

csak egy lány leszek, fél úton.


Mond el mire számítsunk,

ha messzire indultunk.

Te féltél-e a gondoktól,

a mában a holnaptól."

2021. márc. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
2%

Nem a te dolgod nevelni, ugyanis a kedves PASIKÁD cs.szte el ilyenné.


Tudod ki foglalkozna egy ilyen kölyökkel... szenvedjen vele az, aki megcsinálta 18 évvel ezelőtt.

2021. márc. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Ferfi vagyok. A gyereket az apja 10 eve elhagyta, azota az anyja a segget is kinyalja. En 3 eve vagyok kepben. A gyereknek annyi egy napja, hogy 10kor felkel, 2 ora online oktatas, aztan deltol hajnali 2 ig ul es gepezik. Egyszer kijon 5 percre, hogy vmi kajat bevigyen es ennyi az elete. Baratai nincsenek, a lakasbol sztem a novemberi online oktatas kezdete ota nem ment ki. Se macskat etetni, se szemetet kivinni, semmi. Baratai nincsenek, full igenytelen, kb hetente 1x furdik. Semmi nem erdekli, ha hozzank szol csak kaja kell neki, vagy a hulye, senkit nem erdeklo sorozataitol beszel.
2021. márc. 1. 11:37
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom semmi poszttraumás stressz tünetei nem mutatja ki.
2021. márc. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
76%

9-es vagyok


Uh, hogy tudtam, hogy egy féltéleny, frusztrált nevelő apa vagy, már az alapján is, ahogy beskatulyáztat a gyereket...gusztustalan ember lehetsz, nem szégyeled magad?


Segíteni kellene neki! Tetszik vagy sem, az édesanyjának mindig a saját gyermeke lesz az első, nem pedig a péniszed, édesem :))

2021. márc. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, azt kéne világosan látnod, hogy ez az elcseszett nevelés a párod munkája. "Mutasd meg a gyerekedet, megmondom ki vagy!" - tartja a mondás, és bizony ebben sok igazság van.

Ha ennyire rossz véleménnyel vagy a gyerekről, még ha jogosan is, miért akarsz az anyjával párkapcsolatban lenni?

2021. márc. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
58%
Ez az életmód nem egészséges, beteg és antiszociális lesz a gyerek, vagy már az. A pároddal összhangban, együtt beszélnek kell vele, és új szabályokat felállítani. Az arany középút az ideális, motiválni is kell és meggyőzni, hogy a változás neki is jó lesz, de szankciókat is kilátásba kell hel,yezni, hiszen így nem élhet le az életét. Egy család része, nem várhatja el, hogy gyakorlatilag felnőtt létére kiszolgáljátok, mint egy csecsemőt. A pároddal meg kell értetni, hogy a fia egészségérőlvan szó.
2021. márc. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
87%

beszéljetek már vele és segítsetek neki...

oké, hogy férfiak nem annyira empatikusak, de olvass utána, miért lehet ilyen. Nem pénzért vette, nem örömében csinálja.

miért jobb belerúgni, mint segíteni?

2021. márc. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
84%
Én sem értem a ledegradáló hozzzászólásokat, inkább segíteni lenne célszerű, persze a segítség helyett sokkal egyszerűbb a ledegradáló "elcseszett nevelés", "elkényeztetett" szavakkal belerúgni.
2021. márc. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
84%
Idén leszek 19 éves. Saját helyzetembe belegondolva lehet, hogy azért tölti ott az idejét, mert nincsenek barátai, vagy csak ott tudja velük ápolni a kapcsolatot, mivel nem hívják őt sehova. Ha már mint szülő látjátok, hogy nincsenek barátai, ti miért nem töltetek vele időt? Nem kifogás az, hogy "én egész nap dolgozom és fáradt vagyok", egy gyerekkel, a családdal törődni KELL és időt KELL rá szánni. Lelki oka van annak, hogy ő így viselkedik és amíg ti nem törődtök vele és nem tesztek azért, hogy ne forduljon magába, igenis hibásak vagytok. Lehet rám azt mondani, hogy könnyen beszélek, fiatal vagyok és még nincs gyerekem, de igenis tudom miről beszélek, mivel átéltem. 18/L
2021. márc. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!